Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Paweł Marek » pt sie 03, 2012 23:40

SaimonC, gdybyś przeczytał parę postów wyżej to w tym temacie kolega Lipek81 już ogólnie naświetlił jak to zrobić, a szczegółowo znajdziesz wyszukiwarką.
Nic nie idzie do pompki . Dwa kable razem zasilają silniczek w siłowniku, kierunek obrotów zmieniany jest biegunowością. Każdy sterownik zamka centralnego na pilota umożliwia podłączenie do tych dwóch kabelków. Ten elektryczny siłownik uruchamia zamek kierowcy i równocześnie oryginalny stycznik w zamku - a ten z kolei już powoduje zadziałanie pompki - i reszta zamków plus klapka się otwierają/zamykają, można to zrobić na różne sposoby jeszcze ale tak jest najprościej.

Johnatan, na cięgno mastera dajesz "daszek" np z przedziurawionej plastykowej nakrętki. Ona chroni mastera przed wilgocią i mimo że oryginalna gumka się rozpadnie co zwykle trwa ze 2-3 lata, to master działa wiele lat bez czyszczenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Lipek81 » sob sie 04, 2012 10:50

A to tak, możesz taki zastosować do golfa 2 jak chcesz mieć centralny z pilota.



Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Młody Golfiarz » czw kwie 10, 2014 23:32

Witam zrobię 2 letni odkop ale mam dużo pytań :grin:
Ale mam okazję kupić w przystępnej cenie kolejną ciekawą rzecz do Golfa II jaką jest centralny pneumatyczny zamek, a że idę ku wypasionemu oryginałowi to nie za bardzo chcę elektryczny zamek na scyzoryk itp. :D Autko mam 3 drzwiowe a zestaw wygląda tak :
Obrazek
Pochodzi on z wersji 5 drzwiowej jetty i jest też wlew paliwa. I takie pytania się rodzą z zakupem :
1. Czy jest wszystko co potrzebne do montażu ?
2. Czy będzie trzeba coś rzeźbić ?
3. Czy byłyby ktoś tak pomocny i powiedział mi gdzie przyczepić pompkę centralnego, te cięgna, którędy poprowadzić wężyki itd ?
4. Jak wygląda sprawa z zamkiem wlewu paliwa ?
5. Ma ktoś sprawdzony sposób na uszczelnienie tego cuda :D
PozdraVWiam



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: marcinek84 » pt kwie 11, 2014 04:01

Brakuje siłownika klapy wraz z zamkiem, są za to dwa dla pasażera z przodu. Pompke montuje się pod lewą tylną lampą tą guma widoczna na zdjęciu. Nie widzę na zdjęciu elementu który montuje się do klapki wlewu paliwa.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Młody Golfiarz » pt kwie 11, 2014 06:46

Tutaj bliższe zdjęcia :
ObrazekObrazek
Czyli tylko dwóch elementów brakuje ? :bigok:



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: marcinek84 » pt kwie 11, 2014 13:32

Tak wygląda na to ze brakuje 2 elementów. Poniżej zdjęcie kompletnego zestawu do 5D. Element do klapki paliwa widoczny między siłownikami a obudowa pompki. Masz więcej siłowników jak potrzebujesz więc do kompletu na klapę potrzebujesz pręt i element zamka (pasuje przycisku Jetty, jako całość nie z uwagi na inna listwę) Widoczne od lewej.
Obrazek
Ja mam zrobione całość z pilota na wszystkie drzwi siłowniki pneumatyczne, wyjęty ten stycznik z drzwi kierowcy, miałem tam dołożony elektryczny siłownik ale haczyło przy otwieraniu szyby. Więc zamontowałem to w bagażniku i mam całość ładnie z pilota. Wygląda to tak.
Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Młody Golfiarz » pt kwie 11, 2014 13:54

A no to chyba zakupię to cudo a kiedyś tylko dozbieram elementy które brakują :) i nie ma problemu że ja mam Golfa 3D a to jest z Jetty 5D ?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Hubi14 » pt kwie 11, 2014 14:32

a nie lepiej by było kupić do trzech furtek a nie kupisz do 5'ciu to zamontujesz dwa siłowniki a co z dwoma zrobisz? a i do 3'rzech furtek może tańszy będzie :P wiem, że ten po kosztach bo też go widziałem gdzieś, albo tu na forum albo na grupie na FB :D



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: marcinek84 » pt kwie 11, 2014 14:38

Nie mam 100% pewności tylko co do cięgien siłownik zamek drzwi bo jest trochę inny numer dla 3D i 5D. Można najwyżej dogiąć czy dorobić takie cięgno.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Młody Golfiarz
Vag Nysa
Vag Nysa
Posty: 459
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 20:39
Lokalizacja: Nysa

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Młody Golfiarz » pt kwie 11, 2014 14:59

Ciężko dostać do 3 furtek taki zamek :D a niepotrzebne siłowniki sprzedam a jak nie będzie nikt chciał kupić to schowam może kiedyś się przyda :D



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 13, 2014 23:04

Na zdjęciu brakuje jeszcze przelotek do drzwi. Rurki podciśnienia również nie będą pasowały, ponieważ mają inne długości (rurka do klapy i rurka do przednich prawych drzwi). Jak miałbym się jeszcze czepiać, to brakuje uchwytów do rurek i kabli w drzwi.



djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: djluki4 » sob lut 28, 2015 18:47

Odkopie troche temat moze mi ktos powiedziec gdzie jest wpiety plus centralnego zamka orginalnego w skrzynke bezpiecznikow w ktory pin? stara skrzynka bezpiecznikow...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z montażem oryginalnego centralnego zamka

Post autor: marcinek84 » ndz mar 01, 2015 11:02

Z tyłu po lewej masz 2 rzędy wystających pinow na zwykle konektory. Jest tam stały plus.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości