Padł rozrusznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

misq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Padł rozrusznik

Post autor: misq » pn lut 09, 2015 16:03

Witam. Jestem świeżo po wymianie tulejek w rozruszniku oraz po czyszczeniu komutatora. Wszystko zmontowane włożone do auta i cisza. Rozrusznik nie kręci, nie słychać żeby wysuwał bendiks. Po prostu kompletna cisza. Napięcie na kabelku od stacyjki jest. Napięcie na automat wchodzi natomiast na wyjściu na szczotki przy próbie kręcenia wychodzi jedynie 0.9V . Czy możliwie żeby była to wina szczotek czy padł automat i nie wysuwa bendiksa ani nie daje prądu do rozrusznika?



Awatar użytkownika
MaciekVW6n2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lut 04, 2015 17:44

Padł rozrusznik

Post autor: MaciekVW6n2 » pn lut 09, 2015 16:44

sprawdź szczotki ale podejrzewam, że jeśli by padła któraś to słyszał byś chociaż jakieś cpyknięcie w rozruszniku



misq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Padł rozrusznik

Post autor: misq » pn lut 09, 2015 18:42

Właśnie też tak myślę bo jeśli automat był by sprawny to wysuwał by bendiks co było by słyszalne a tutaj zerowa reakcja. Jak składałem szczotkotrzymacz na komutator to wszystko było ok bo sprawdzałem jeszcze palcem czy na pewno dobrze siedzą i nie klinują się. Jutro chyba jeszcze puszcze prąd na włącznik automatu i prosto na szczotki i sprawdzę czy będzie reakcja. Jeśli ruszy tylko z prądem puszczonym na szczotki to wymienię automat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości