Centralny z pilota raz działa raz nie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Acidburn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 18:57

Centralny z pilota raz działa raz nie

Post autor: Acidburn » czw sty 22, 2015 16:36

Witam. Moja przygoda zaczęła się od tego, że mój pilot zaczął mieć fochy i raz zamykał centralny a innym razem już nie i trzeba było otwierać mechanicznie i tak w kółko. Przeczytałem na forum, że to może być wina słabej baterii, na stanie nie miałem drugiej więc z pierwszego pilota przełożyłem baterię do drugiego by sprawdzić czy aby na pewno to wina baterii, drugi pilot zadziałał i ładnie zamykał. Zacząłem więc używać drugiego pilota do czasu aż nie zdiagnozuję przyczyny niedziałania pierwszego pilota. Po jakimś czasie i z tym drugim zaczęło się to samo co z pierwszym czyli raz zamyka i otwiera a innym razem już nie i tak w kółko. i teraz moje pytania:
1. Co może być nie tak?
2. Czy bateria w pilocie musi mieć ten sam numer(CRXXXX) czy mogę wymienić ją na inną ale również 3 voltową?
3. Pierwszy pilot ma diodę na pilocie, po włożeniu nowej baterii i przyciśnięciu któregoś z przycisków na pilocie nie świeci się dioda (nie zwróciłem uwagi czy kiedyś jak działał się świeciła) czy to może być objawa padniętego pilota?
4. Jak zdiagnozować czy piloty są sprawne? tzn wysyłają sygnały do odbiornika i na odwrót czyli jak sprawdzić odbiornik sygnału w aucie?

Chętnie wysłucham jakichś rad, może ktoś miał identyczny problem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny z pilota raz działa raz nie

Post autor: Qto » czw sty 22, 2015 17:08

na prawdę tak ciężko kupić nową baterię i sprawdzić czy pilot zadziała ?



Acidburn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 18:57

Re: Centralny z pilota raz działa raz nie

Post autor: Acidburn » czw sty 22, 2015 17:15

Qto pisze:na prawdę tak ciężko kupić nową baterię i sprawdzić czy pilot zadziała ?
Przecież napisałem, że kupiłem. Nawet próbowałem zakodować poprzez umieszczenie jednego w stacyjce a drugiego niezakodowanego w zamku (rozkodował się bez baterii). Po co ta agresja:)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny z pilota raz działa raz nie

Post autor: Qto » sob sty 24, 2015 23:12

jaka agresja ? Skoro wcześniej nie mogłeś kupić baterii tylko przekładałeś z innych pilotów, pytasz czy może być inna bateria, to jak mogę podejrzewać że "nowa bateria" to dla Ciebie faktycznie nowa bateria...i do tego taka jak ma być
z wypowiedzi wynika też, że masz dwa różne piloty, możesz wrzucisz ich zdjęcia ?



Acidburn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 18:57

Centralny z pilota raz działa raz nie

Post autor: Acidburn » ndz sty 25, 2015 14:15

No tak, na początku nie miałem baterii nowej i przełożyłem tą starą z niedziałającego pilota (pilot nr. 1) do drugiego pilota, który miałem zapasowy z autem (pilot nr. 2) by sprawdzić czy to bateria zawiniła ale na drugim działało, następnego dnia kupiłem nowe (nie było CR2032 więc kupiłem CR1632, różnią się tylko średnicą) i włożyłem do pilota nr. 1 . Próbowałem zaprogramować go metodą bez vag'a i nie dało rady, później podłączyłem vag'a i próbówałem go dołączyć tak ale niestety komputer nie reagował na niego (tak jakby pilot nie dawał sygnału). Pilot nr. 2 w vag'u zaś jest widoczny ale czasem działa a czasem nie. Wymienię i w nim baterie bo może jest słaba, choć miernik pokazuje, że jest napięcie ok.
Piloty nieco tylko się różnią (jeden ma diodę a drugi nie,kolorem przycisków i wielkością miejsca na baterię a oto one:

http://zapodaj.net/5307769e2dfde.jpg.html - Pilot nr 1 od góry, nr 2 od dołu.

A tu jak po rozebraniu pilota nr. 1 to wygląda. Ta blaszka, która trzyma pilot chyba powinna być inna bo tak to baterie się nie trzymały za bardzo ale działało, w pilocie nr. 2 blaszka jest taka sama ale otwór na baterię jest mniejszy więc baterie na ścisk wchodzą, poza tym płytka też chyba nie powinna tak łatwo wypadać z tych bolców :)
http://zapodaj.net/ab175953f06fc.jpg.html
http://zapodaj.net/ec096871bfb3d.jpg.html
http://zapodaj.net/8015ece4009f4.jpg.html



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny z pilota raz działa raz nie

Post autor: Qto » ndz sty 25, 2015 14:36

odczytaj jeszcze numery pilotów i nr komfortu...bo może się okazać że jeden pilot nie współpracuje z Twoim komfortem
Obrazek



Acidburn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 18:57

Centralny z pilota raz działa raz nie

Post autor: Acidburn » ndz sty 25, 2015 16:56

Nr. 1 - HLO 1J0 959 753 N (działał 2 lata na pewno, odkąd kupiłem auto )
Nr. 2 - HLO 1J0 959 753 A ( raz działa raz nie ;p )
Nr komfortu 1J0959799AH
Pilot niedziałający oddałem do sprawdzenia.
/edit
Piloty sprawdzone i oba niby działają, czy winny może być odbiornik centralnego zamka? Gdzie on się znajduje?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości