Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cimbo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 13, 2014 13:42
Lokalizacja: Kielce

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: cimbo » pt sty 16, 2015 20:07

Witam,
mój problem polega na tym, że panelem od strony kierowcy mogę opuszczać szybę od strony kierowcy, a nie działa opuszczanie tym panelem szyby od strony pasażera (opuszczanie tej szyby przyciskiem od strony pasażera działa normalnie). Z tym, że nie zawsze opuszczanie szyb w samochodzie działa, ale gdy wyłączę czerwony przycisk na konsoli i go włączę to wszystko wraca do normy. Oto czerwony przycisk, zapewne wcześniej było już coś grzebane: http://www.ufast.eu/pics/744831dekory_001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Byłem u jednego elektromechanika i stwierdził, że ten przycisk czyli chyba też cała nowa instalacja została zrobiona żeby własnie ominąć sterownik, bo zapewne on był i jest uszkodzony. A przycisk jest po to, żeby restartować sterownik i wtedy zaczyna wszystko działać.
Elektromechanik stwierdził, że nowy "sterownik" to koszt 2 tys. zł, a używanego nie opłaca się kupować, czyli jednocześnie tego wszystkiego naprawiać.
Do tego nie działa również również automatyczne zamykanie drzwi od środka przyciskiem z panelu. (VW 3 drzwi).

I teraz pytanie, bo ja "zielony" nie dopytałem dokładnie:
- czy ten sterownik, to po prostu moduł komfortu?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: grg474 » pt sty 16, 2015 20:09

cimbo pisze: czy ten sterownik, to po prostu moduł komfortu?
tak


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

cimbo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 13, 2014 13:42
Lokalizacja: Kielce

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: cimbo » pt sty 16, 2015 20:17

A czy naprawdę nie opłaca się tego naprawiać? Czy po prostu gość wcisnął mi kit?



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: Solaris22 » pt sty 16, 2015 20:22

Moduł komfortu to 60zł...
Nie wiadomo oczywiście co tam jest namieszane ale ogólnie koszt samego sterownika to tak jak pisałem powyżej.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: Qto » pt sty 16, 2015 23:31

trzeba obadać temat...może elektryka szyb była dokładana i w ogóle nie ma komfortu, a przycisk jest po to aby na chwilę odciąć zasilanie od silniczków szyb (reset)...normalnie silniczki (sterowniki) pracują w trybie awaryjnym i po 5min przestają działać - sprawdź czy tak nie jest.



cimbo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 13, 2014 13:42
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: cimbo » pn sty 19, 2015 15:30

Qto pisze:trzeba obadać temat...może elektryka szyb była dokładana i w ogóle nie ma komfortu, a przycisk jest po to aby na chwilę odciąć zasilanie od silniczków szyb (reset)...normalnie silniczki (sterowniki) pracują w trybie awaryjnym i po 5min przestają działać - sprawdź czy tak nie jest.
Dokładnie tak jest. Więc co to może oznaczać?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: Qto » pn sty 19, 2015 15:34

że ktoś odstawił fuszerkę...aby ogarnąć problem musiałbyś zobaczyć co tam jest namieszane i zapoznać się z tym tematem viewtopic.php?t=192820" onclick="window.open(this.href);return false; - tzn najpierw poczytać temat a później sprawdzić co u Ciebie jest źle
cimbo pisze:Elektromechanik stwierdził, że nowy "sterownik" to koszt 2 tys. zł, a używanego nie opłaca się kupować, czyli jednocześnie tego wszystkiego naprawiać.
nie wiem ile nówka kosztuje...nie wiem też czy w ASO umieliby to sprzedać do auta które fabrycznie nie miało elektryki...
nie rozumiem za to dlaczego nie opłaca się kupować używki... wiele osób na tym forum dokładało elektrykę i raczej nie kupowali nowych komfortów tylko używki



cimbo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 13, 2014 13:42
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: cimbo » pn sty 19, 2015 18:36

Qto pisze:że ktoś odstawił fuszerkę...aby ogarnąć problem musiałbyś zobaczyć co tam jest namieszane i zapoznać się z tym tematem viewtopic.php?t=192820" onclick="window.open(this.href);return false; - tzn najpierw poczytać temat a później sprawdzić co u Ciebie jest źle
cimbo pisze:Elektromechanik stwierdził, że nowy "sterownik" to koszt 2 tys. zł, a używanego nie opłaca się kupować, czyli jednocześnie tego wszystkiego naprawiać.
nie wiem ile nówka kosztuje...nie wiem też czy w ASO umieliby to sprzedać do auta które fabrycznie nie miało elektryki...
nie rozumiem za to dlaczego nie opłaca się kupować używki... wiele osób na tym forum dokładało elektrykę i raczej nie kupowali nowych komfortów tylko używki
Sprawdziłem i elektryka na pewno nie była dokładana.



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: Solaris22 » pn sty 19, 2015 19:15

A patrzyłeś pod kierownicą jaki tam siedzi moduł komfortu?
Jak tak to na ile wtyczek on jest?


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem ze sterownikiem - el. szyby, c. zamek od środka

Post autor: Qto » wt sty 20, 2015 00:41

cimbo pisze:Sprawdziłem i elektryka na pewno nie była dokładana.
rozumiem, że rozebrałeś chociaż trochę auta aby to sprawdzić ?
Teraz przydałoby się trochę info...rok auta, numer komfortu, numer silniczków szyb, zdjęcia wtyczek przy komforcie... lusterka rozumiem są elektryczne ? Sprawdź czy jak regulujesz lewe to zmienia się także ustawienie prawego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości