Naprawa Xenonów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mertin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 12:34
Lokalizacja: Łomża

Naprawa Xenonów

Post autor: mertin » sob sty 17, 2015 10:00

Witam. Zbliża się czas przeglądu i muszę naprawić swoje światła po małej przygodzie ;). Jestem posiadaczem Golfa IV z oryginalnymi xenonami D2S. Niestety nie działa w nich:
1. Regulacja automatyczna
2. Nie można ustawić wysokości odblasku (zepsute trybiki w lampie)- czy są zestawy naprawcze?
3. Zaczepy- (obczaiłem zestaw naprawczy) więc to już nie problem.

Czy warto je naprawiać? Nie ukrywam że lampy świecą OK tylko jedna troszkę za nisko a że dużo jeżdżę ;) za granicę ( 3 razy w miesiącu) i często w nocy to lepiej mi na tych światłach.

Czy nie lepiej je po prostu zmienić na zwykłe, jeśli tak to co z instalacją.

Dzięki i pozdrawiam
:pub:



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Naprawa Xenonów

Post autor: Andrzej4286 » sob sty 17, 2015 11:50

mertin, Co do twoich problemow to tak:
1. Regulacja automatyczna
2. Nie można ustawić wysokości odblasku (zepsute trybiki w lampie)- czy są zestawy naprawcze?
3. Zaczepy- (obczaiłem zestaw naprawczy) więc to już nie problem.

Czy nie lepiej je po prostu zmienić na zwykłe, jeśli tak to co z instalacją
1. Trzeba podłączyć kompa sprawdzi błędy lub zrobić adaptacje czujników poziomowania
2. Niestety nie ma zestawów naprawczych do regulacji bo one się ukręcają w lampie jak ktoś bierze się za regulacje lamp bez uruchomienia samo poziomowania i tu masz 3 wyjścia zrobić własna regulacje lub kupić taka regulacje z uszkodzonej lampy i wymienić gdzie i tak musisz rozebrać lampę żeby to wymienić albo wymienić lampę na sprawna
3 Zestawy naprawcze są dostępne bez problemu do mocowań na allegro

Co do zamian lamp na zwykle to instalacja jest całkiem inna wtyczki 14pin xenon 10pin zwykle lampy i tutaj nie polecał bym dłubać bo jest trochę przerobienia i tak nie maila byś regulacji z kabiny trzeba by dokładać kable żeby to działało, a i tak zwykle lampy nie będą świecić jak xenon wiem bo sam zmieniałem ze zwyklych lamp na takie xenonowe


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

mertin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 12:34
Lokalizacja: Łomża

Naprawa Xenonów

Post autor: mertin » sob sty 17, 2015 12:17

Hej. dzięki za info.

znalazłem coś takiego na Allegro - 4936853790 (numer aukcji) to się nazywa VW Golf IV uchwyt mocowanie odblasku lampy tylko nie wiem czy bedzie pasowało do xenonów.



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Naprawa Xenonów

Post autor: Andrzej4286 » sob sty 17, 2015 13:04

mertin, to jest od zwykłej lampy nie od xenonoewj od xenonu ma być taka

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... b4980cdd17" onclick="window.open(this.href);return false;

zdjęcie zapożyczone z forum z tematu
viewtopic.php?f=14&t=323942" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości