Prawdopodobnie elektryka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goldboy991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2015 00:17

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: goldboy991 » sob sty 10, 2015 00:28

Witam
Jestem tu nowy i nie wiem dokładnie ale obstawiam, że siada mi elektryka w moim golfiku 3. Rok '94 z silnikiem 1.4 benzynka. Sytuacja wygląda następująco: Jadę sobie spokojnie i nagle delikanie szarpie, powoli spada z obrotów, następnie gaśnie. Próbuje go odpalić i nic.Napotykam innego kierowce który chce mi pomóc, podpinam kabelki rozruchowe i cyk bez problemu zapala, jadę dalej problem znika, nic się nie dzieje,gaszę odpalam i jeździ. Napewno nie jest to akumulator bo wszystkie światła awaryjne, radio itp świecą. Zastanawiam sie czy winne mogą być świece (dawno nie wymieniane), oraz (tylko nie wiem napewno) czy przebicie na kablach może też być. Innej usterki nie zauważam wszystko robię na bieżąco (nie ma tego dużo odziwo). Mam nadzieję że nie zostanę zbanowany i że ktos możę wiedzieć w czym leży problem.
Z góry dzieki za podpowiedzi i pomoc.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: Haki » sob sty 10, 2015 00:44

Więc sprawdź :

1 - ładowanie aku

2 - wymień świece

3 - oraz kable WN na takie z wyższej półki a nie cienkie kolorowe silikony które owszem nadają się do iskrzenia wokoło siebie

ps - zbanowany nie będziesz :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

goldboy991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2015 00:17

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: goldboy991 » sob sty 10, 2015 00:53

ładowane jest git. A teraz co do świec jak duża jest różnica pomiędzy świecami z trzema tymi zagięciami a świecami z jednym? Teraz mam stare ale z trzema, a posiadam jakies takie kupione na szybko tez już jakiś czas tema na 1 zagięcie



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: Haki » sob sty 10, 2015 01:01

Nie zagięcie a :

te co masz - posiadają 3 elektrody
kupiłeś z 1 ,,,

te z 3ma niby lepiej iskrę rozprowadzają etc itp itd ,,,, ja w benzyniaku dawałem zawsze takie jak fabryka kazała i nie było problemów ... więc jak zmienisz na 1 elektrodowe --- to nie bój się -- auto nie wybuchnie


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

goldboy991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2015 00:17

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: goldboy991 » sob sty 10, 2015 01:12

więc mówisz, że które lepsze? masz większe doświadczenie ja nie wiem dla mnie świeca to świeca iskra zapłon i już



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: Hubi14 » sob sty 10, 2015 02:12

w golfie III ori były z tego co się orientuje 1'dno elektrodowe, ale jak założysz 3'tój elektrodowe nic się nie stanie. Ja w Mk II mam też 3'trój elektrodowe i auto jeździ normalnie, pali tyle samo itp, ładuj co uważasz, byle by były dobre i jakieś lepsze a nie tanie szity ;)



goldboy991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2015 00:17

Re: Prawdopodobnie elektryka

Post autor: goldboy991 » sob sty 10, 2015 13:49

Mam od kiedy go przyprowadzono trójelektrodowe więc chyba zainwestuje w takie same. Zobaczę jeszcze dzisiaj wieczorem czy aby prąd nie "biega" po kabelkach dzięki wielkie za porady i pomoc :bigok: :pub:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: Mavrick » sob sty 10, 2015 14:01

Ja bym sie przyjrzal aku...tez mialem taka przypadlosc jak Ty...mimo ze ladowanie i reszte rzeczy bylo ok to podczas jazdy nastepowalo rozladowanie aku...potem kable pstryk i wszystko wracalo do normy...(2x mi sie to zdarzylo w przeciagu kilku tygodni). Po wymianie aku problem nie wystepuje...prawdopodobnie musialy sie oberwac cele i robilo gdzies jakies zwarcie bo innego wytlumaczenia tej sytuacji nie widze...



goldboy991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2015 00:17

Re: Prawdopodobnie elektryka

Post autor: goldboy991 » sob sty 10, 2015 18:41

aha no w moim aku.. brakuje jednej tej zaślepki z góry (tego korka) a w jaki łatwy sposób sprawdzić czy moze to byc wina aku?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Prawdopodobnie elektryka

Post autor: Mavrick » sob sty 10, 2015 23:42

goldboy991 pisze:a w jaki łatwy sposób sprawdzić czy moze to byc wina aku?
Pozostaje raczej tylko wymiana...



goldboy991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 10, 2015 00:17

Re: Prawdopodobnie elektryka

Post autor: goldboy991 » pt sty 16, 2015 20:11

Wymiana cewki zapłonowej, palca rozdzielacza i świec zapłonowych pomogła. Świeca przepalona strasznie, cewka tez podpalona, palec też już eh... :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości