Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kl89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 08:12
Lokalizacja: Łódzkie

Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Post autor: kl89 » śr sty 07, 2015 15:17

Witam,

Sprawdziłem wszystkie żarówki oraz bezpieczniki od świateł i nie rozwiązałem do tej pory problemu świateł pozycyjnych.
Otóż po załączeniu ich świeci mi tylko prawa strona (z przodu i z tyłu). Po włączeniu tych swiatel za pomoca przełącznika od kierunkowskazów świeci prawa i lewa strona bez zarzutów. Miał ktoś moze taki problem i jak go najlepiej rozwiązać?

Pzdr
kl89



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Post autor: Haki » śr sty 07, 2015 15:24

Problemu szukałbym w samym przełączniku świateł ... lubią się z czasem wytopić i blaszki wewnątrz robią różne cuda ,,,

Wyciągnij go - bo to chwilka i podmień ze znajomym .... Jak to nie będzie to - to szukamy dalej ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Post autor: Qto » śr sty 07, 2015 15:49

Haki pisze:Problemu szukałbym w samym przełączniku świateł
no i tam też jest przyczyna, ewentualnie na wtyczce przy nim



kl89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 08:12
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Post autor: kl89 » śr sty 07, 2015 16:29

Dziękuje Panowie za pomoc...spróbuje gdzies znalezc instrukcji jak to rozebrac i będę próbował.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Post autor: Haki » śr sty 07, 2015 16:43

kl89,

DEMONTAŻ- -- http://forum.vw-passat.pl/threads/54319 ... -i-3BG-%29" onclick="window.open(this.href);return false;


Naprawa --- http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=45&t=43867" onclick="window.open(this.href);return false;

ja 2 naprawiałem potem znów było to samo ....

Kupiłem nówkę ORI z Polo 6R


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

piotreczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 12:38

Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Post autor: piotreczek » pt sty 09, 2015 11:49

Cześć,
Chciałem się podłączyć do tematu. Od jakiegoś czasu mam problem ze światłami pozycyjnymi przednimi - raz świecą, a raz nie. Ze światłami pozycyjnymi tylnymi jest wszystko ok. Ze 2-3 miesiące temu wymieniłem przełącznik, ale niewiele to zmieniło. W czym problem: gdy był wilgotny dzień światła pozycyjne z przodu działały, a gdy był dzień względnie suchy światła nie świeciły. W nowy rok, gdy zszedłem do samochodu zobaczyłem, że światła pozycyjne z przodu się świecą, na przełączniku było ustawione, że światła są wyłączone, a mimo to pozycyjne z przody się świeciły. Nie dało się ich w żaden sposób wyłączyć, więc po prostu odpiąłem kable do nich. Od razu okazało się, że wyładował się akumulator, więc odpaliłem auto z kabli i chciałem pojeździć chwile, aby podładować akumulator. Przejechałem 30 km i auto padło, typowe objawy na brak ładowania. Sprawdziłem i faktycznie nie było ładowania. Po zdjęciu alternatora okazało się, że regulator padł, więc został wymieniony. Światła pozycyjne z przodu jak świeciły tak świecą dalej.
Podsumowując: do czasu kiedy światła same się włączyły podejrzewałem, że może być problem z masą. Teraz jednak nie wiem co może być przyczyną, że same świecą. Mam teraz trochę czasu w weekend i chciałbym przejrzeć instalację. Od czego w ogóle zacząć? Jest możliwe, aby padł nowy włącznik po 2 miesiącach? Z tego co przeglądałem schematy i googla to widzę, że włącznik jak i zabezpieczenia są oddzielnie na lewą stronę i na prawą. Co więc może być przyczyną, że tylne działają normalnie, a przednie świecą cały czas?
Kable od lamp pozycyjnych wchodzą od razu na przełącznik czy jest gdzieś jeszcze po drodze do przełącznika jakieś rozdzielenie na światła przednie i tylne?
Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem ze światłami pozycyjnymi golf 4 1.6

Post autor: Qto » pt sty 09, 2015 13:00

piotreczek pisze:Jest możliwe, aby padł nowy włącznik po 2 miesiącach?
możliwe jest, zwłaszcza przy zamiennikach...ale tu nie jest winny włącznik skoro tylko przód świeci - chyba że tylko na pozycjach z przodu masz ledy :chytry:
wodłącz włącznik, zobacz czy światła zgasły...jak nie to zobacz czy zgasną po wyjęciu bezpiecznika, będzie wiadomo czy przyczyny szukać przed czy za bezpiecznikiem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 35 gości