mfa wariowanie zegarów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mfa wariowanie zegarów

Post autor: hary6665 » sob gru 20, 2014 23:15

witam. kupiłem wszystko co jest potrzebne żeby zamontować mfa do mojej golfiny.
Zamontowałem ori wiązke od skrzynki bezpieczników wraz z zegarem ,wiązka i manetka też ori.
Po przekręceniu zapłonu okazało się że zegary zaczął wariować obrotomierz i szybkościomierz na wyświetlaczu stanu kilometrów(przebiegu) zaczął mrygać napis error.Gdy przełącze na przebieg dziennych kilometrów dzieje się coś dziwnego;kilometry staryją od zera co sekunde w nieznaną:).Po 4000 niechciało mi się już czekać.
Po odłączeniu klemy wskazówki od zegarów uspokoiły się i spadły do zera i nic nie wskazują(ani prędkości, obrotów silnika, poziomu paliwa, temperatury silnika).Error jest dalej i odliczanie zaczeło iść od zera


Prosze o porade co mam z tym fantem zrobić. Czyżby wadliwy zegar?



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

mfa wariowanie zegarów

Post autor: Klaudek » ndz gru 21, 2014 17:55

Najprawdopodobniej walnięty, jaka to firma licznika i jaka wersja? Nic nie napisałeś o tym. Może być tylko uszkodzona pamięć, lub zimne luty ale również może być uszkodzony procesor w liczniku. :kac:



hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mfa wariowanie zegarów

Post autor: hary6665 » ndz gru 21, 2014 22:20

sprawdze jutro i podam dokładny numer licznika.wiem tylko tyle że różni sie od mojego starego zegara kilometrami.stary zegar był do 200 a ten nowy jest do 220.tak poza tym wszysko jest takie samo.
samochód to golf 3 1Z

Może być tak że powinienem kupić zegaz z takimi samymi kilometrami?
Gościu zapewniał że nie ma to różnicy i wszystko powinno chodzić dobrze,a nie chodzi nic:(dodam jeszcze że kontrolka od stanu płynu chłodzącego cały czas mryga przy nowym zegarze



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

mfa wariowanie zegarów

Post autor: Hubi14 » pn gru 22, 2014 00:00

kilometry to nie ważne, ale ty chyba licznik do benzyny kupiłeś a masz diesla, to działać nie będzie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

mfa wariowanie zegarów

Post autor: Qto » pn gru 22, 2014 02:06

indeks prędkości ma się zgadzać...ale tu chodzi tylko o prawidłowe wskazywanie prędkości
kupiłeś uszkodzony licznik, chyba że sam uszkodziłeś i się nie przyznajesz



hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mfa wariowanie zegarów

Post autor: hary6665 » pn gru 22, 2014 20:54

zegary są od tdi.kontrolki te same obrotomierz ten sam i reszta opócz kilometrów.Popsuć raczej go nie popsułem. Całą instalacje wpiołem tam gdzie powinna być wszystko ori żadnej kombinowanej instalacji.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

mfa wariowanie zegarów

Post autor: Klaudek » wt gru 23, 2014 22:02

Skalowany może być nawet do 240 tylko ważne żeby indeks prędkości się zgadzał, wtedy będzie poprawnie liczony dystans i prędkość.

Menu serwisowe > pozycja pierwsza > numer wgsz dpn.

Masz 3862 albo 3819

Ale to nie ma nic do rzeczy z tym co się dzieje. Ewidentnie uszkodzenie w liczniku jeżeli stary działał poprawnie...

Hubi14, od benzyny też będzie działał w dieslu, mfa i obrotomierz też. kwestia tylko estetyki (dziwnie wygląda 7500 obr. w dieslu) ale wskazania obrotów będą poprawne. Jeżeli indeks będzie się zgadzał to nawet prędkość będzie miał prawidłową, ba jeżeli będzie to VDO lub TRW to może dołożyć żarówkę i będzie miał kontrolkę świec żarowych... :hmm:



hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mfa wariowanie zegarów

Post autor: hary6665 » śr gru 24, 2014 13:59

Oki.wychodzi na to że muszę szukać innych zegarów a te oddać gościowi co mi je sprzedał
Dzięki wielkie chłopaki i wesołych świąt



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości