Akcesoryjne elektr. szyb

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: xmaciejox » pt gru 05, 2014 19:10

Witam, samochód Golf IV 1.6 SR 1998 bez CAN Basic

Samochód mam od 5 lat i wciąż mam problemy z elektrycznymi szybami. Otóż poprzedni właściciel zamienił korbki na elektryczne szyby, ale jakieś nieznanego pochodzenia. Z silniczka w drzwiach wychodzą dwa przewody (niebieski i czarny) zamiast oryginalnej wiązki. Natomiast na środkowym panelu nad radiem zamiast półeczki w slocie DIN mam wsadzony plastik, w nim dwa otwory a w nim przełączniki szyb jak na zdjęciu poniżej. Do przełączników dochodzi 5 przewodów (lub 6, mogę sprawdzić jutro za dnia dokładniej).

Obrazek


Obrazek

Problem polega na tym, że te szyby wiecznie nie chcą działać. Najprawdopodobniej z powodu tych śmiesznych przełączników (wyglądają jak coś z BMW). Zazwyczaj działa jedna szyba (kierowcy bądź pasażera), gdy rozbiorę przełącznik i wyczyszczę wszystkie styki to szyba zaczyna działać przez kilka dni/tygodni, ale co śmieszne zazwyczaj druga przestaje wtedy reagować. I tak zabawa trwa od 5 lat.

Moje pytanie brzmi: Czy mógł bym zakupić oryginalną tapicerkę drzwi kierowcy?

I właśnie zamiast moich dziwnych przełączników, podpiąć te szyby właśnie pod to sterowanie.
Czy dużo przy tym roboty itd ??

Pytam gdyż czytałem posty o wstawianiu oryginalnych szyb, ale dawać kilkaset złotych i rozdzierać auto, podczas gdy wszystko mam już założone mija się z celem.
Ostatnio zmieniony wt gru 09, 2014 02:28 przez xmaciejox, łącznie zmieniany 1 raz.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: Aligator30 » pt gru 05, 2014 19:30

xmaciejox, poczytaj ten temat viewtopic.php?t=192820" onclick="window.open(this.href);return false;



xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: xmaciejox » pt gru 05, 2014 20:33

W tym cala rzecz jak juz wspomniałem, że nie chodzi tu o oryginalny zestaw z kostkami do komfortu itd, tylko jakieś zwykle akcesoryjne silniczki do których "jakoś" chciał bym podpiąć oryginalny panel z przełącznikami vw które mają kostki do oryginalnej instalacji której nie mam



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: Aligator30 » pt gru 05, 2014 20:57

tego panelu nie da sie podpiąć do Twojej instalacji



xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: xmaciejox » pt gru 05, 2014 21:03

No i właśnie tego się obawiałem. A jeszcze jedno pytanie czy można by rozebrać ten panel i wpiąć te kable z pominięciem układu i kostki. Nie jestem elektrykiem ale tak myślę ze przełącznik to przełącznik styka jedne złącza z innymi i silnik kręci się w prawo albo w lewo. Mam nadzieje ze ktoś zrozumiał mój logiczny zamysł i mi to jakoś wytłumaczy ;)



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: krissMK4 » sob gru 06, 2014 11:10

Niestety panel w tapicerce działa na zasadzie sygnałów cyfrowych rozumianych przez moduł komfortu , więc nie da rady , musisz kupić komfort wiązki drzwiowe silniczki itp i dopiero . Ale o tym temat. viewtopic.php?f=14&p=5921849" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

xmaciejox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 05, 2009 18:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: xmaciejox » sob gru 06, 2014 12:49

Teraz czaje, dzięki za wyjaśnienia.



Harnold
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:19
Lokalizacja: Dębica

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: Harnold » pn lut 02, 2015 13:36

witam,potrzebuję nietypowy przełącznik szyb el.do golfa 4ki,wygląd taki jak z golfa 3ki ori,a z tyłu piny różnią się rozmieszczeniem,gdzie mogę takie coś znaleźć?pilnie potrzebuję na lewą i prawą stronę



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Akcesoryjne elektr. szyb

Post autor: Mavrick » pt lut 06, 2015 16:05

Harnold pisze:witam,potrzebuję nietypowy przełącznik szyb el.do golfa 4ki,wygląd taki jak z golfa 3ki ori,a z tyłu piny różnią się rozmieszczeniem,gdzie mogę takie coś znaleźć?pilnie potrzebuję na lewą i prawą stronę
Nie jestem pewny ale wydaje mi sie ze masz przyciski od cabrio mk4 albo od jakiegos paska.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości