Brak podgrzewania tylnej szyby i niedziałająca tylna wyciera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

artur95g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lis 11, 2014 14:13

Brak podgrzewania tylnej szyby i niedziałająca tylna wyciera

Post autor: artur95g » pt lis 28, 2014 22:15

Witam, mam problem z podgrzewaniem tylnej szyby. Przestało mi ono działać, a przycisk włączania tej opcji zamiast świecić się kolorem pozostałych elementów (czerwony) świeci się na pomarańczowo. Co może być przyczyną tej awarii? Co należy sprawdzić?

Mam także problem z tylną wycieraczką. Od pewnego czasu chodziła ono dość ciężko, tzn. zaraz pod odpaleniu samochodu chodziła ona bardzo powoli, później już normalnie, ale czasami zatrzymywała się w jakimś miejscu a po kolejnej próbie jej użycia wracała na swoje miejsce. Jednak ostatnio zatrzymała mi się w połowie i kompletnie przestała działać. I tu także moje pytanie co z tym robić?

Czy te usterki mogą mieć coś ze sobą wspólnego?
I jeśli mogę prosić o jakąś instrukcję krok po kroku jak to naprawić, bo szukając po forum nic konkretnego nie mogłem znaleźć.
Pozdrawiam! ;)



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Brak podgrzewania tylnej szyby i niedziałająca tylna wyciera

Post autor: OsteR9019 » sob lis 29, 2014 00:34

Daj masę bezpośrednio na klapę, jak znajdziesz długi przewód to (-) z akumulatora do śruby od silnika wycieraczki, jak nie znajdziesz wystarczająco długiego to od śruby tylnych pasów do śruby wycieraczki powinien starczyć. Ale skręć to dobrze śrubą nie tylko przytknąć. Jeśli po tym zabiegu usterka ustąpi przyczyny szukaj w przelotce tylnej klapy przewód brązowy czytaj masowy, jeśli nie ustąpi szukaj w tym samym miejscu ale to może być już inny przewód.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Brak podgrzewania tylnej szyby i niedziałająca tylna wyciera

Post autor: lxxx20 » sob lis 29, 2014 01:46

Możliwe że przewody sie przetarły w tej osłonie gumowej, tam masz chyba dwie takie osłony na gorze po prawej i lewej stronie. Tak że prawdopodobnie (dokładnie nie powiem bo nie miałem okazji mieć golfa 4) w tej lewej (od strony kierowcy) masz przewody od wycieraczki, plus od podgrzewania szyby a w tej drugiej prawej osłonie jest chyba tylko minusowy od szyby. Tak że warto by to sprawdzić, ewentualnie jak chcesz możesz najpierw sprawdzić czy jest napięcie w ogóle, jak masz probówke samochodową czy chociażbym zwykłą żarówke 12V to weź jeden koniec przewodu to jednego styku na szybie a drugi do drugiego zresztą napewno to wiesz :) tak więc włącz podgrzewanie szyby i sprawdź czy jest napięcie jak nie ma to sprawdź te przewody czy nie są przetarte.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości