Niedziałające światło przeciwmgłowe tylne.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wroclawianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 28, 2014 13:37

Niedziałające światło przeciwmgłowe tylne.

Post autor: wroclawianin » czw lis 20, 2014 16:49

Witam. Mam problem ze zlokalizowaniem usterki światła przeciwmgłowego tylnego.
Sytuacja wygląda następująco:
Dostałem tego golfa i doprowadzam go sobie do porządku. Zabrałem się za światło przeciwmgłowe ponieważ nie działało. W lewej musiało dojść do jakiegoś przegrzania, ponieważ obudowa lampy w miejscu gdzie jest żarówka przeciwmgłowego jest przetopiona tak, że ciężko było wyjąć oprawkę.
Ale to już lekko zeszlifowałem i jest dobrze. Natomiast w lampie latała sobie luzem spalona żarówka, lecz bez gwintu, samo szkło. Ale problem tkwi w tym, że żarówka nie świeci.
Włącznik świateł jest nowy, w sensie wymieniony, sprzedawca zarzekał się, że 100% sprawne. Miałem przyjemność u niego kupować kilka rzeczy i nigdy nie było problemu. Bezpiecznik, żarówka są ok.
Sprawdzałem miernikiem przejścia i też wygląda na to, że jest ok.
Natomiast napięcie w miejscu żarówki wynosi 0,2 przy ustawieniu miernika "prąd stały, 20".



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Niedziałające światło przeciwmgłowe tylne.

Post autor: Haki » czw lis 20, 2014 21:16

Hmmm od kiedy żarówka przeciwmgłowa w MKIII ma gwint ?

zerknij bo może akcja podobna jak u Ciebie http://www.golf3.pl/topics4/golf-iii-br ... t51230.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

wroclawianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 28, 2014 13:37

Niedziałające światło przeciwmgłowe tylne.

Post autor: wroclawianin » pt lis 21, 2014 01:10

Nie dosłownie gwint, nie wiedziałem po prostu jak to nazwać. Ale wiadomo o co chodzi. :bajer:
Ale jeśli chodzi o zworkę to mam taką jak pomiędzy 36 a 53 na tym zdjęciu: Obrazek
Hak mam, dzisiaj z kolegą podłączyłem pod gniazdo to przy haku, takie cudo On wiesza jak wiezie na haku rowery i światła w niej działały dosyć dziwnie, przeciwmgłowe nie działało, światło stopu nie działało, kierunkowskazy świeciły na krzyż, w aucie lewy, na tej doczepce prawy i na odwrót.
Wychodzi na to, że jest coś poknocone w kablach, nie mam pojęcia co poprzedni właściciel tam wyrabiał...
A czy do gniazda przy haku jest montowany jakiś moduł? Może to on sprawia problemy, bardziej się skupiłem dziś na sprawdzeniu kabli i napięcia, lecz nastała ciemność i warunki nie pozwoliły dalej szukać.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Niedziałające światło przeciwmgłowe tylne.

Post autor: bioly05011 » pt lis 21, 2014 22:24

wyjm zespolony sprawdź napięcie na pinie 83b -szaro/biały ,dodatkowo bezpiecznik nr.10


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 74 gości