Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jagiel92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 21, 2013 23:28

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: jagiel92 » sob lis 15, 2014 23:59

Problem dotyczy przednich drzwi kierowcy w mk4 wersja 3d, u pasażera wszystko działa jak powinno:
-często przy otwarciu drzwi kierowcy jest brak oświetlenia oraz brak kontrolki na desce(full vis)
-załapuje otwarte drzwi kiedy delikatnie poruszam drzwiami przy minimalnym otwarciu
- zauważyłem że jeżeli poruszamObrazek śrubokrętem to na desce wyświetla się kontrolka otwartych/zamkniętych drzwi i światło w środku...
- jest to uciążliwe ponieważ doskwiera brak światełka przy otwarciu oraz nie zawsze łapie centralka tj. niekiedy zamek u kierowcy się zamknie i otworzy, nie wspominając że alarm się włącza jeżeli siedzę w środku a nie włączę zapłonu...(automatyczne zamykanie po bezczynności)
-próbowałem przestawiać rygiel, psikałem wd40, smarowałem smarem ale bez skutku
-dodam że mój golfini prawdopodobnie miał dzwona z tej strony... jak wielkiego nie mam pojęcia i ktoś spartolił robotę
-śruby na elemencie na zdjęciu ( może ktoś podpowiedzieć jak to się fachowo nazywa) są zapieczone na amen... regulacja nimi bez rozwiercania raczej odpada.... :(
co może być nie tak ?
serdeczne dzięki za każdą próbę pomocy :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: Qto » ndz lis 16, 2014 00:14

piszesz o zamku w przednich drzwiach...wrzucasz foto drzwi tylnych...ciul wie o jakie "śruby" Ci chodzi

zamek musisz wyciągnąć...obadać jak działa zewnętrzny mikrostyk. Przy okazji wyczyść zamek, popraw luty na płytce...



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: McBoss » ndz lis 16, 2014 01:47

Do sprawdzenia mikrostyk w tych drzwiach ktorych problem wystepuje. Temat szeroko rozwalkowany.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: ROBAL_26 » ndz lis 16, 2014 10:19

jagiel92, jeśli ruszasz delikatnie tak jakby miał zamek zaskoczyć na pierwszy ząbek i światełko się zapala to problem leży w zamku-mikrostyk , choć może również być tak że skobel w zamku jest pokryty gumą i ta guma jest już uszkodzona co powoduje również uszkodzenie mikrostyku wówczas albo wymiana na drugi albo próba naprawy- wypełnienia ubytku klejem , natomiast piszesz również o tym że przy delikatnym otwarciu drzwi również występuje próba zapalenia się lampki co świadczy o popękanych przewodach w gumowej harmonijce miedzy budą a drzwiami ,przewód potrafi tak pęknąć że izolacja będzie cała a żyła przerwana także i tak trzeba drzwi rozebrać i tak. :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: Heavy20122 » ndz lis 16, 2014 22:34

Mikro-styki i zamki to najczulszy punkt Golfa.Na 95% to mikro-styk.Nie opłaca się go naprawiać bo jest trochę grzebania a problem może powrócić lepiej kupić cały zamek.


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: ROBAL_26 » ndz lis 16, 2014 23:17

Heavy20122, tylko pamiętaj że z używkami bywa różnie a zamienniki są tak kiepskiej jakości że nie zna człowiek dnia ani godziny kiedy padnie ,jednym padł po kilku dniach a innym po kilku miesiącach ,dlatego ja u siebie poprawiałem luty i wymieniałem tylko górną część mikrostyku ,ponieważ elektrycznie będą one sprawne tylko uszkodzony będzie mechanicznie cycek, ja kupiłem te i wymieniłem jak wspomniałem same górne części.

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 62419.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
jagiel92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 21, 2013 23:28

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: jagiel92 » pn lis 17, 2014 12:13

No nic czyli wychodzi na to że muszę wybebeszyć drzwi tak czy siak ;)
dzięki za pomoc



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: riccardoa » śr lis 19, 2014 19:59

jagiel92 pisze:wychodzi na to że muszę wybebeszyć drzwi
Bez tego się nie obejdzie.



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Kontrolka otwartych dzwi, działa jak chce

Post autor: Heavy20122 » śr lis 19, 2014 22:01

ROBAL_26 pisze:Heavy20122, tylko pamiętaj że z używkami bywa różnie a zamienniki są tak kiepskiej jakości że nie zna człowiek dnia ani godziny kiedy padnie ,jednym padł po kilku dniach a innym po kilku miesiącach ,dlatego ja u siebie poprawiałem luty i wymieniałem tylko górną część mikrostyku ,ponieważ elektrycznie będą one sprawne tylko uszkodzony będzie mechanicznie cycek, ja kupiłem te i wymieniłem jak wspomniałem same górne części.
Na MOJE rozumowanie da się bez tego jeździć, a jak już ktoś będzie chciał mieć wszystko sprawne a nie będzie mu się chciało robić, to niech sobie pojedzie do ASO. Twój pomysł z mikro-stykiem też jest dobry tylko nie dla wszystkich. :bigok:


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości