VW Golf II - brak świateł cofania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Re: VW Golf II - brak świateł cofania

Post autor: Poope » sob lis 15, 2014 12:42

Poope pisze:Na wstępie dzięki za wszystkie wypowiedzi. Przyczyną był stary uszkodzony czujnik, który palił bezpiecznik (czyli 2 uszkodzone rzeczy).

Przede wszystkim rzeczywiście podstawowym moim błędem było zawierzenie jaka to pozycja bezpiecznika bez sprawdzenia, czy to ten właśnie amperarz czyli kolor bezpiecznika. Do czujnika niezależnie od tego czy to stara wersja czy nowa układu bezpieczników - jest czerwony (10A). U mnie 15.pozycja, a ja sprawdzałem żółty (20A) 14.pozycja. Radzio0018 dzięki za zwrócenie uwagi.
Na koniec spróbowałem działanie starego czujnika "spod ręki", podłączyłem do niego kabelki, naciskałem kciukiem na przycisk... i nic. No właśnie, już spalił się 2. bezpiecznik :bigok: .

Już mniejszą, ale jednak głupotą było łączenie kabli z akumulatorem, zamiast je na chwilę połączyć aby zobaczyć, czy lampy z tyłu się świecą (sprawdzenie okablowania) - marcinek84 i bioly05011, dziękuję za zwrócenie uwagi.

Dziękuję za merytoryczną dyskusję,
Pozdrawiam :P


Pozdro, Poope

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości