Centralny był i nie ma

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » śr lis 12, 2014 01:34

Witam. Miałem problem z centralnym zamkiem. Nie działał od strony kierowcy(nie zapalało się też oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi kierowcy), od strony pasażera wsio działało- i ryglowało(mrygała dioda) i zamykało i wsio. Przyczyną były zimne luty. Rozebrałem, zimny lut poprawiłem, co prawda trochę się nagłówkowałem zanim złożyłem do kupy ale sie udało. Składam, podłączam działa! - no elegancko sobie myślę. Składam do końca, podpinam diodę a tu zonk. Nie mryga, nie rygluje(chociaż dźwięk wydaje, jakby otwierał 2 razy(chyba), jak zamyka to nie pamietam jaki dźwięk wydaje). Nie ważne czy zamykam od strony pasażera czy od strony kierowcy. Od środka mogę normalnie sobie otworzyć drzwi po zamknieciu z zewnątrz. Teraz pzreglądając zdjęcie wnętrza centralnego zamka zastanawiam się, czy mikrostyk zaznaczony czerwonym kółeczkiem nie odpowiada wlasnie za ryglowanie drzwi, gdy ten plastik pzresunie się na dół ? Może źle złożyłem i dlatego nie rygluje mi drzwi ? Tak, to wszystko inne działa - oświetlenie całe, centralny w wszystkich drzwiach, itp itd.
Golf IV 1.9 SDI wersja BASIS
Obrazek

Edit:
Zapomniałem dopisać, że otwierając od strony pasażera nie otwiera mi drzwi kierowcy. Jak otwieram od strony kierowcy to otwiera wszystko. Co ja tam mogłem na diabła zrobic ?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Centralny był i nie ma

Post autor: jameess » śr lis 12, 2014 13:39

Lupa w dłoń i popatrz uważnie na płytkę, coś widać lutowanie ci nie wyszło, miałem podobnie i wina była w "lutach" bo za 1 razem zrobiłem to po łebkach.

W przyszłości zanim zamek zamontujesz w drzwiach to podłącz go prędzej do wtyczki zamknij z pilota lub kluczykiem i pociągnij za cięgno wew i zew i jak się nie otworzy to będzie ok.



wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » śr lis 12, 2014 15:33

Pilota nie mam, centralka only kluczyk. A ten mikrostyk który zaznaczyłem na czerwono od czego odpowiada ? Poprawiany był tylko 1 lut wiec ciężko chyba żeby cos bylo nie tak :P



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Centralny był i nie ma

Post autor: ROBAL_26 » śr lis 12, 2014 17:43

wodeczka94, a skąd wiedziałeś który konkretnie lut musisz poprawić :jezor: zawsze najlepiej jest poprawić wszystkie a dokładnie te którymi przylutowana jest wtyczka do płytki zamka .ok zapewne sa jeszcze jakieś luty do poprawy i dobrze złóż te bebechy w zamku :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » śr lis 12, 2014 18:10

no wyglądał jakoś tak smutno, brązowy byl, jakby zardzewialy. zlutowany jest dobzre, bo sprawdzałem czy prąd przechodzi. W sumie reszty nie sprawdzałem, ale jak wczesniej ryglowało i mrygała dioda, to teraz też powinien bo reszty lutów nie ruszałem.

Może faktycznie ten mikrostyk nie styka się z tym plastikowym czyms i nie rygluje - nie wiem. Możliwe, że ten mikrostyk akurat od tego ryglowania jest ?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Centralny był i nie ma

Post autor: ROBAL_26 » śr lis 12, 2014 18:29

wodeczka94, uszkodzenie tamtych mikrostyków graniczy wręcz z cudem także na pewno nie one , jeśli będziesz wyjmował po raz kolejny zamek to sprawdź jeszcze stan przewodów w harmonijce między drzwiami a słupkiem .ok ja miałem tak u siebie że pękł przewód w niedostępnym miejscu bez rozbierania .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » śr lis 12, 2014 19:13

Znaczy nie chodzi mi o to, że mikrostyk mógłby się uszkodzić, tylko jak się zakładało te duże plastikowe coś ze spreżynką w środku, to czasem ten mikrostyk nie stykał się z tym. Jakoś nie chce mi się za bardzo wierzyć w to, że nagle kable mogły się uszkodzić. Przecież przed rozbieraniem nie było problemu z ryglowaniem i mryganiem diody :P



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Centralny był i nie ma

Post autor: ROBAL_26 » śr lis 12, 2014 22:29

wodeczka94, właśnie to jest tak że gdy jest wciśnięty to rozłącza styk tak samo jak i przy skoblu gdy drzwi są zamknięte to styk jest zwarty a gdy są otwarte to cycek jest wciśnięty co powoduje rozwarcie styku a za tym informuje moduł które drzwi są lub ze wogóle są drzwi otwarte.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » czw lis 13, 2014 00:36

czyli najbardziej prawdopodobne jest to, ze ten mikrostyk zaznaczony czerwonym kółkiem nie styka sie z Tym plastikowym duzym kikutem ? :D bo sie zamotałem w Twojej wypowiedzi :chytry:



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Centralny był i nie ma

Post autor: ROBAL_26 » czw lis 13, 2014 07:57

wodeczka94, i styka i nie styka w zależności od tego czy zamek jest zamknięty czy otwarty bo ten biały element porusza sie po gwincie tej plastikowej szpilki w górę i w dół.ok dla mnie jest tam wszystko OK tylko składając trzeba uważać aby wszystko było dobrze po układane aby nie uszkodzić któregoś z mikrostyków właśnie na płytce zamka.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » czw lis 13, 2014 17:01

No właśnie, styka i nie styka, jak ten biały element jest na dole (czyli CHYBA zamek zamkniety) to ten mikrostyk przekazuje informacje o Tym, że zamek zamknięty i żeby ryglować drzwi ? To może tak działac ? :D



wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » sob lis 15, 2014 18:59

Sory, że PPP, ale dzisiaj zauważyłem też, że centralny zamyka mi wszystkie zamki, a nie otwiera mi drzwi kierwocy. Tzn. po przekręceniu troche kluczyka, centralny działa, otwiera bagaznik i drzwi pasażera, ale drziw kierowcy musze otworzyć mechanicznie - Czyli źle złożyłem ?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Centralny był i nie ma

Post autor: ROBAL_26 » sob lis 15, 2014 20:40

wodeczka94, może tak być.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

wodeczka94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 18, 2014 17:57

Centralny był i nie ma

Post autor: wodeczka94 » ndz lis 16, 2014 01:04

Posiada ktoś może zdjęcia zamka dobrze złożonego z zewnątrz i wewnątrz ? Bardzo ułatwiło by mi to robotę :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości