Golf nie odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

diw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 13:58

Golf nie odpala

Post autor: diw » ndz lis 09, 2014 14:26

Cześć,
ostatnio kupiłem golfa IV 1.6 SR 1998 i od tego momentu zaczęły się problemy.

Mam z autem następujący problem: samochód postał kilka dni nie użytkowany, co sprawiło, że padł akumulator. Wyjąłem go i naładowałem, po podłączeniu zaczęły się dziać dziwne rzeczy:
Centralka nie funkcjonuje: Pilotem nie mogę zamknąć drzwi, jedynie uzbroić alarm, który de facto jest cały czas uzbrojony, a rozbroić go to nie lada wyczyn. Cały dzień prób i jeden raz mi się udało go wyłączyć. Po włączeniu, już nic nie pomaga. Dodam, że jeśli zamknę drzwi lewe od wewnątrz to zamkną się centralnie wszystkie pozostałe, ale by je otworzyć muszę zrobić to kluczykiem od strony pasażera (od kierowcy zamek nie działa).
Chcąc zamknąć drzwi pilotem słychać próbę zamknięcia drzwi lecz siłownik nie pociąga rygla w dół. Nie wiem czy to wina siłownika, czy czegoś innego.
Najgorsze jest to, że nie mogę znaleźć centralki od alarmu, czy ktoś ma może pomysł gdzie to mogło zostać schowane, pod kierownicą, anie w lewym tylnim nadkolu od strony bagażnika nie ma. Bez niej nie wiem jak ustalić dane o alarmie by odnaleźć instrukcję, na sytence nic nie jest napisane:(
W aucie zostaje najprawdopodobniej odcięty zapłon, bo próba jego odpalenia kończy się wyzerowaniem licznika, zegara i w najgorszym wypadku, zniknięciem wszystkich informacji z wyświetlacza (przejechane kilometry). Pod kierownicą słychać wówczas pykanie tak jakby ktoś pstrykał guzikiem, są tam jakieś kostki, sporo kabli w tym jeden luzem nie podłączony, są dwa miejsca gdzie mógłby pasować, lecz nie chcę ryzykować z podłączaniem ich. Rozrusznik nawet nie zawyje, totalna cisza.
Czy ktoś spotkał się z takimi problemami?


Golf 1.6 SR, 101 KM, AKL.

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Golf nie odpala

Post autor: ROBAL_26 » ndz lis 09, 2014 14:44

diw, spróbuj zdemontować lewą dolną osłonę słupka przedniego ,tam gdzie otwierasz maskę , często lubią tam chować spece lub pod tapicerką drzwi kierowcy ,co do cykania i zerowania się wskaźników to raczej nie będzie wina zabezpieczenia(blokady zapłonu ) możliwe że rozrusznik robi zwarcie że jest duży spadek napięcia ,a przekaźniki mogą cyka z powodu niskiego napięcia w obwodzie .ok także dobrze sprawdź aku i czy trzyma parametry 12-12,5V :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

diw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 13:58

Golf nie odpala

Post autor: diw » ndz lis 09, 2014 15:05

Dzięki za wskazówki, zaraz pójdę pogrzebać tam może go znajdę..

Co do akumulatora to mikrometer wskasuje mi 11.6 trochę mniej niż to 12V, ale odpalał z takimi parametrami wcześniej bez problemu..


Golf 1.6 SR, 101 KM, AKL.

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Golf nie odpala

Post autor: bioly05011 » ndz lis 09, 2014 15:57

spróbuj z innego auta prze kable go zapalić albo podmień aku ,pod kierownicą pyka Ci moduł komfortu, tak jak mówię podmień aku


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf nie odpala

Post autor: Qto » pn lis 10, 2014 14:15

najpierw wymień akumulator bo ten nie działa.
Cykają przekaźniki...powodem tego jest zbyt niskie napięcie



diw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 13:58

Golf nie odpala

Post autor: diw » wt lis 11, 2014 00:38

Dziękuję Panowie za pomoc, aku był padnięty. Kupiłem nowy i samochód odpala jak trzeba.


Golf 1.6 SR, 101 KM, AKL.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 62 gości