Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży

Post autor: DOJCZEWOT » ndz lis 02, 2014 21:53

Witam. Jak to bywa nie Golf nie ma lekko . . . W nocy ktoś próbował (nie wiem wyrwać całą antenę czy co) ukraść antenę ale mu nie wyszło tylko narobił szkód . Uszkodzeniu uległ (chyba) "gwint" .Rozebrałem antenę i nie idzie tego odkręcić ani nic . Antena ma oznaczenie 1j0 035 501. Są może do tego zestawy naprawcze , albo chociaż jakiś bat do kupienia ? Foty anteny :

Obrazek Obrazek Obrazek


Z góry dzięki za odpowiedź


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRAWIE)

Post autor: Skrzak » ndz lis 02, 2014 22:03

Nie wiem jak z tą anteną z gps'em ale zwykły bat w zamienniku kupowałem ostatnio w sklepie, bo tez mi ukradli, po 16 pln.



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRAWIE)

Post autor: DOJCZEWOT » ndz lis 02, 2014 22:09

Skrzak, no ale tam jeszcze jest chyba część tego bata która się już zapiekła i nie chciała wyjść to jakiś jeb@ny idiota ją wyrwał . Teraz mam założony jakiś zamiennik anteny bez GPS i wzmacniacza , i tylko szum ;/


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRAWIE)

Post autor: Skrzak » ndz lis 02, 2014 22:28

Ale dziurę w dachu masz stadardową czy jakąś większą? Jak masz z tym problem a nie masz ori nawigacji to chyba najlepiej założyć zwykłą antenę. Nie bardzo kumam, to co masz na fotach to jest stara fota czy to co zostało po kradzieży? Jak to jest to co zostało to ten dynks wystający ponad zaokrągloną część musisz wykręcić, najlepiej zaciśnij coś na tym - jakiś klucz francuski czy coś podobnego, gwint w podstawie anteny powinien być żeński. Mi to wygląda po prostu na rozpierdzielony bat, z podstawą jest wszystko okej.



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRAWIE)

Post autor: DOJCZEWOT » ndz lis 02, 2014 22:54

Skrzak, Skrzak, W dachu jest standard , radio mam MCD na fotach jest to co zostało a co do "dynksa" no za cholerę nie idzie tego wykręcić wszystko już próbowałem WD40 nawet podgrzewałem zapalniczką (wiem wiem banalnie ale) , podstawa jest ok , można wymienić sam gwint ? teraz się zaczął kręcić . Myślałem o tym żeby wyciąć/wyjąć to co zostało , kupić jakiś długi bat ( z długim gwintem albo go jeszcze przedłużyć) i wkleić go na stałe jest to dobry pomysł czy nie bardzo ? Patrząc na ceny to nie bardzo mi się uśmiecha wydawać 200 złoty na używaną oryginalną antene tego samego typu


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRAWIE)

Post autor: Skrzak » ndz lis 02, 2014 23:03

Mi przychodzi do głowy jeden powód, ze nie możesz tego odkręcić - poprzedni właściciel tez miał ukradziony bat i nowy postanowił przykleić, mi też przyszło do głowy, żeby przykleić nowy bat, żeby nie ukradli ale jak widać lepiej dać ukraść. Można ewentualnie dać na gwint klej anaerobowy niebieski lub mocniejszy czerwony. Po zastosowaniu czerwonego ręką ciężko odkręcić ale kombinerkami juz spoko. tak czy inaczej dać ukraść bat o strata tylko 16 pln i później nie musisz się męczyć tylko kupujesz nowy. Jest w aucie parę rzeczy, które bez wysiłku mogą być ukradzione i lepiej ich nie przyklejać, żeby właśnie się tak nie działo. Moja propozycja - wystający dynks w imadło a resztą kręć.



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRAWIE)

Post autor: DOJCZEWOT » ndz lis 02, 2014 23:19

Skrzak, no właśnie próbowałem wszystkiego ale wszystko zaczęło się kręcić nie ma opcji na rozkręcenie tego :/ Chyba zrobie jak pisałem , wywalę ory. gwint wstawię jakiś dłuuuuuugi bat , wkleję go uszczelnię jakimś sylikonem i mam nadzieje że bd działało jak prędzej .


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRAWIE)

Post autor: ankonian7 » pn lis 03, 2014 10:04

Najlepszym sposobem bedzie ''rekinek''. :bigok:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRA

Post autor: on6222 » pn lis 03, 2014 10:28

Sprobuj rozciac szlifierka pod katem wtedy powinno pójść



szczyku

Re: Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży (POMOC W NAPRA

Post autor: szczyku » pn lis 03, 2014 10:29

Ori antena GPS ma gwint wewnętrzny, tak więc ten wystający kikut powinnienes wykręcić bez większego peoblemu, kupujesz nowy bat i wkrecasz. Mogę później zrobić ci foto jak to wygląda.



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży

Post autor: DOJCZEWOT » pn lis 03, 2014 18:28

on6222, Tak to planuje zrobić


szczyku, Wykręcić no nie idzie zapiekło się na amen może poprzedni właściciel to zakleił nie wiem ;/ bd trzeba ciąć


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

szczyku

Re: Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży

Post autor: szczyku » pn lis 03, 2014 18:46

Jak chcesz uratować to scinasz blisko anteny i jedziesz.

Ja zaczolem od wiertła 1.0, później 2, 3.5, 4.2 i na końcu gwintownik M5, chyba że chcesz gwint M6 to na samym końcu wiertło 5,2 i gwintownik M6. Jeśli nie korzystasz z GPS, czyli nawigacji to zmień antenę na rekina. Antenę osób w szmatę aby jej nie uszkodzić i zwracaj uwage aby nie przewiercic.



Awatar użytkownika
DOJCZEWOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 22:33

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży

Post autor: DOJCZEWOT » wt lis 04, 2014 15:16

szczyku, a jakiego rekina być polecił , żeby posiadał wzmacniacz jak ta oryginalna a GPS nie musi być konieczny po prostu zdemontuje go z tej metalowej podstawy i włoże pod podsufitkę .


GOLF V 2.0 TDI BKD hatchback
Obrazek

szczyku

Antena FM/GPS uszkodzona próba kradzieży

Post autor: szczyku » wt lis 04, 2014 18:38

podobno od mkV pasuje, ale nie dam sobie ręki uciąć :los2:

ogólnie jak kupisz rekina także z gps i polutujesz kabelki (bo prawdopodobnie od nowszych anten wtyczki nie pasują) to gps będzie działał :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości