Licznik z ABFa do 1,6

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GolfiarzJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 03, 2014 21:12
Lokalizacja: Świętochłowice

Licznik z ABFa do 1,6

Post autor: GolfiarzJR » pn paź 27, 2014 21:26

Witam , dostałem od kumpla licznik od ABFa (240km/h+mfa)MOTOMETER w pełni sprawny , u mnie w golfie 1,6 licznik był bez mfa (220km/h) MOTOMETER, przełożyłem go licznik się zaadaptował wszystko działa perfekcyjnie kontrolki itd , do czasu (około 10 min) zaczyna mi brzęczeć i świecić kontrolka oleju (wszystko dzieje się na zapalonym silniku) wyłącze silnik jest cicho . Sprawdziłem olej jest ok , licznik czy w moim starym coś nie działa wydaje się działać w pełni sprawnie wiec postanowiłem włożyć jeszcze inny też z 1,6 jakies no-name firmy i również nic się nie dzieje

Jest prawdopodobne że licznik jest na wiecej pinów , od razu mówię że nie znam sie zbyt na takich rzeczach , prosiłbym o pomoc i oświecenie mnie :)

PS:da rade jakoś to ominąć żeby nie świeciło i brzęczało?



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Licznik z ABFa do 1,6

Post autor: Klaudek » wt paź 28, 2014 13:34

Zmiana czujników ciśnienia oleju na takie z ABFa rozwiąże problem lub zastosowanie takiej metody jak na forum już opisywałem.
Co do problemu to najprostszym rozwiązaniem będzie odłączyć całkowicie 9 pin w kostce licznika lub na 8 pin podać masę. Musisz zbadać doświadczalnie który sposób u Ciebie okaże się skuteczny. Kontrolka oleju będzie migała po włączeniu zapłonu(co oznacza uszkodzenie jednego z dwóch czujników), ale po odpaleniu silnika normalnie zgaśnie.

Dwóch sposobów razem jednocześnie nie stosuj bo pozbawisz się kontroli ciśnienia oleju całkowicie.
To z olejem, druga sprawa to to że będziesz miał przekłamanie we wskazywaniu dystansu i aktualnej prędkości. Liczniki mają inny DPN, a trzecia sprawa to to że bedziesz miał wyświetlany taki przebieg jak w tym liczniku który wstawisz.



Awatar użytkownika
GolfiarzJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 03, 2014 21:12
Lokalizacja: Świętochłowice

Licznik z ABFa do 1,6

Post autor: GolfiarzJR » wt paź 28, 2014 16:32

Klaudek, Co do prędkości aktualnej czyli prędkościomierz to nie przekłamuje przynajmniej nie tak dużo że róznica była by 20/30kmh , co do przebiegu to logiczne , a te piny to w kosce jak się liczy po koleji czy trzeba wiedzieć który to jest?



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Licznik z ABFa do 1,6

Post autor: Klaudek » wt paź 28, 2014 21:50

Masz podpisane zarówno na liczniku jak i na kostce, przypatrz się to znajdziesz. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości