SWAP 1.9 TDI 1z do passata b3 problem z elektryką

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pegaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 10:23

SWAP 1.9 TDI 1z do passata b3 problem z elektryką

Post autor: Pegaz » sob paź 25, 2014 11:02

Witam jestem tu nowy i szukam pomocy bo elektryka mnie wykańcza wiem że to forum o golfach ale passat to prawie to samo. Przeglądałem na waszym forum temat jak podłączyć elektrykę 1z do golfa II, ale nie znalazłem tam wszystkich potrzebnych info.
Przekładka silnika z golfa III 94' 1z pink floyd nr komp. 028 986 821 AF do passata b3 92' 1.9 TD. z golfa przełożyłem wszystko poza sterowanie chłodnicy, światłami, rozrusznikiem, alternatorem, kierunkami. A z passata wywalona tylko wiązka która szła na silnik ta co wchodzi w ścianę grodziową na samą górę Problem 1. jest taki że nie widzi przekaźnika 109 przez co nie działa zawór na pompie. Prosił bym o rozpisanie co jest, co tzn. co powinienem mieć podłączone alby ten przekaźnik zareagował. 2. świece grzeją przez cały czas nawet po wyłączeniu stacyjki dopiero wyjęcie bezpiecznika wyłączyło je. Jak na razie stopa masy w przekaźniku 103 się urwała, ale kupie go na dniach, albo naprawię ten. 3 Po przekręceniu stacyjk podświetla się licznik, światła wyłączone. To mniej ważne. A na koniec dodam że golf miał immo simens, ale w golfie jak zaryglowałem immo to auto odpalało na 2s więc teraz to nie immo. A jak odbezpieczyłem pracowało normalnie.
EDIT: Ok teraz świece wyłączają się po wyłączeniu stacyjki ale nie wyłączają się po włączeniu stacyjki jak powinny po kilku sekundach.



dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

SWAP 1.9 TDI 1z do passata b3 problem z elektryką

Post autor: dawmor » pn paź 27, 2014 21:36

jak jest ciepło to swiece sie nie włączą.



Pegaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 10:23

SWAP 1.9 TDI 1z do passata b3 problem z elektryką

Post autor: Pegaz » wt paź 28, 2014 18:38

Dawmor, Czytałeś? Ok przekaźnik 109 działa, ale nie tak jak powinien mianowicie drga zamiast zewrzeć. W miejscu 4 gdzie wchodzi styk 30 jest napięcie 12,5V, a w miejscu 5 gdzie wpina się styk 85 jest 0.60-0.90V do 1V max czy tutaj jest wszystko ok? Jak drga przekaźnik to jak podłączę próbówkę pod zawór na pompie to tylko się żarzy. Co może być nie tak, proszę o pomoc i z góry dzięki.



Pegaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 10:23

SWAP 1.9 TDI 1z do passata b3 problem z elektryką

Post autor: Pegaz » czw paź 30, 2014 08:22

Koledzy a może powiecie jak go uruchomić na krótko, jak podpinam prąd pod zawór na pompie to tylko robi cztery obroty wałem i gaśnie. Już nie mam pojęcia co zrobić.



Awatar użytkownika
BartekMK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 19:05
Lokalizacja: Pnió(vw) okolice gliwic

SWAP 1.9 TDI 1z do passata b3 problem z elektryką

Post autor: BartekMK2 » śr lis 19, 2014 19:13

mam to samo teraz. z tym że najlepiej przełozyc wszystko oprócz wiązki swiateł wraz z skrzynką bezpieczników i podpiac te z deski do skrzynki. czy tak zrobiłeś czy masz inaczej ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości