Problem- złe pokazywanie ile km do przejechania na paliwie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek18ony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 08, 2010 20:35
Lokalizacja: Nysa

Problem- złe pokazywanie ile km do przejechania na paliwie

Post autor: piotrek18ony » czw paź 23, 2014 12:10

Witam Panowie, jestem świeżo upieczonym posiadaczem MK5 1.9TDI 105km 2004r. Mam pytanie odnośnie komputera pokładowego i pokazywania przez niego ilości km pozostałych do przejechania na paliwie w zbiorniku. 2 dni temu padł mi aku, podłączyłem prostownik, podładowałem i następnie ściągnełęm klemy by sprawdzić je i przesmarować. Po ich założeniu i zapaleniu auta zaczął świecić czujnik układu kierowniczego i ESP ale po chwili zgasł. W tym samym czasie wlałem 30 litrów paliwa. Wchodzę w komputer a ten pokazuje mi 270km. Przejeżdżam 50 km a on pokazuje mi 360 (powinien pokazywać co najmniej 600 km po wlaniu tej 30 l).
Dzisiaj odpiąłem klemę i dalej to samo. Macie jakiś pomysł co mogło się stać ? Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem- złe pokazywanie ile km do przejechania na paliwie

Post autor: grg474 » czw paź 23, 2014 12:32

piotrek18ony pisze:Dzisiaj odpiąłem klemę i dalej to samo. Macie jakiś pomysł co mogło się stać ?
bardzo prosta sprawa - odpięcie aku powoduje wyzerowanie danych o średnim spalaniu z poprzedniego okresu i ustawienie sredniego spalania na poziomie ok 10 litrów/100km. Czyli po wlaniu masz zasięg 300, zrobisz 50km ze średnim 6 to automatycznie zaczyna przeliczać zmniejszając spalanie do realnego = po przejechaniu odpowiednio dużego dystansu ilość paliwa w zbiorniku zostanie automatycznie przeliczona na faktyczne średnie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

piotrek18ony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob maja 08, 2010 20:35
Lokalizacja: Nysa

Problem- złe pokazywanie ile km do przejechania na paliwie

Post autor: piotrek18ony » czw paź 23, 2014 12:48

Dzięki kolego za szybką odpowiedź. Jestem zielony w tym temacie bo jeżdziłem do tej pory MK3 a tam takich bajerów nie było. Myślałem już, że coś namieszałem. Myślałem też, że wpływ na to ma też coś ze zbiornikiem paliwa bo cały czas obija mi pistolet jak tankuje. Jak leje przez lejek to znowu w baku aż huczy tak jakby nie mógł sie odpowietrzyć. Raz wlewałem 20 litrów i aż trochę wylało się góra a wcześniej było pusto.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości