Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: wojtek_sari » sob wrz 13, 2014 22:08

Panowie mam dziwny problem z rozrusznikiem, jak się zagrzeje czasem nie umie nim obrócić.
Ale zaczynając od początku...
Przy okazji zmiany silnika (PG) przeniosłem akumulator do bagażnika. Najpierw plus poprowadziłem przewodem ze wzmacniacza, praktycznie w ogóle nie kręcił. Zmieniłem tulejkę w skrzyni, kompletnie zregenerowany rozrusznik, plus zmieniony na przewód 35mm2, masa puszczona przez karoserię, masa na silnik też 35mm2. Wszystkie punkty styku wyczyszczone papierem do gołej stali/miedzi itp. Gdy jest zimny kręci jak szalony, jak się zagrzeje to kilka minut po zgaszeniu nie potrafi zakręcić, kręci jak by pół obrotu wału i staje to też nei zawsze niekiedy odpali bez problemu. Co jeszcze może być nie teges? Co jeszcze może pośrednio odpowiadać za kręcenie? Czemu się przyjrzeć?


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: ROBAL_26 » ndz wrz 21, 2014 08:59

wojtek_sari, wszystko wskazuje na kleszczace sie tulejki , pod wpływem temperatury puchną , a druga sprawa to przekrój przewodów za mały ja bym dął co najmniej 50mm2 , odległość robi duży spadek , to tak samo jakbyś chciał odpalić diesla na kablach z marketu co wyglądaja niby na 10mm2 a faktycznie jest tam 2,5-4 mm2 i nawet nie obróci , dobrze by było na próbę gdy jest ciepły mieć drugi aku i go podłączyć ale bliżej jak było ori wówczas będzie wiadomo na 100% czy siedzą tulejki .ok

pozdro :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie k

Post autor: wojtek_sari » ndz wrz 21, 2014 14:39

Juz podmienialem aku na krótkich przewodach w komorze i zero poprawy, wygląda jak by prąd gdzieś uciekał, kostka stacyjki lub sama stacyjka może dac takie objawy? Tulejki raczej odpadają bo rozrusznik po pełnej regeneracji i tulejka w skrzyni wymieniona. Objaw jak by aku padł, ale po kilku próbach kręci lepiej i odpali.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: ROBAL_26 » ndz wrz 21, 2014 20:27

wojtek_sari, nie piszesz w jakim to aucie , ja miałem podobny przypadek u siebie jak siedziały tulejki w rozruszniku,podpinałem drugie aku na szelkach i też nic nie pomogło ,po wymianie na inny rozrusznik po mimo tego ze mój był dobry i też po regeneracji , dodam że miałem boscha a wymieniłem na valeo,różnica jest taka że bosch jest na tulejkach a valeo na łożyskach igiełkowych i jak ręką odjął ,dodam jeszcze że przed wymianą rozrusznika wymieniłem roczny aku na nowy i też nie było różnicy .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: marog60 » pn wrz 22, 2014 00:06

mialem to samo pomoglo wymiana kostki stacyjki ale nie topran tylko ori



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: Johnatan » pn wrz 22, 2014 01:17

Hej! zdejmij fajkę z cewki zapłonowej na gorącym silniku i ponów próbe rozruchu silnika. jeżeli silnik za każdym razem bedzie kręcił normalnie to masz ustawiony zbyt wczesny zapłon który powoduje zapłon i przeciwstawia się silnikowi. proponuje też sprawdzenie rozrrządu.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie k

Post autor: wojtek_sari » pn wrz 22, 2014 14:14

wojtek_sari, nie piszesz w jakim to aucie
Samochód to Scirocco mk1 '78 silnik PG (G60)
Johnatan pisze:Hej! zdejmij fajkę z cewki zapłonowej na gorącym silniku i ponów próbe rozruchu silnika. jeżeli silnik za każdym razem bedzie kręcił normalnie to masz ustawiony zbyt wczesny zapłon który powoduje zapłon i przeciwstawia się silnikowi. proponuje też sprawdzenie rozrrządu.
Rozrząd na bank jest ok, już był sprawdzany, odnośnie tego zapłonu to jeśli byłby wyprzedzony to czy działo by się to czasami? Albo czy załapał by przy np czwartej próbie? Bo tak właśnie się dzieje, dławi go kilka razy ale w końcu obróci i załapie. Dodam że odstępy są kilkusekundowe, więc temperatura raczej nie spadnie.
Dziś wymienię kostkę stacyjki bo wydaje mi się że ona nie przepuszcza prądu jeśli będzie to samo będę dalej próbował.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: Johnatan » wt wrz 23, 2014 00:55

uwazasz ze gdy gasisz silnik to tloki zatrzymuja sie za kazdym razem w tym samym miejscu? Bo ja tak nie uwazam. Zdjales ta fajke? Sprobowales?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie k

Post autor: wojtek_sari » wt wrz 23, 2014 13:06

Nie, nie uważam tak. Poprosiłem abyś uzasadnił jaki zapłon ma wpływ na kręcenie rozrusznikiem, bo niestety tego nie wiem. Dziękuję
Kostka stacyjki podmieniona, fajka sciagnieta i zero poprawy.


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: Johnatan » wt wrz 23, 2014 17:01

opisales ze rozrusznik kreci lecz do polowy obrotu silnika i sie wiesza. Z tego pomyslalem o zaplonie bo takie przypadki mialem. Podmien moze kabel plusowy, lub na szybko pociagnij kabel rozruchowy


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Re: Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie k

Post autor: wojtek_sari » wt wrz 23, 2014 17:06

Kurcze kupiłem przewód miękki 35mm2 Okulem go na okuwarce w oczka i może być jeszcze mało? Kabel wybrałem spawalniczy miękki. Patrzyłem w BMW to mają przewody 1/3 cieńsze, a też ma aku w bagaju :/


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: Johnatan » śr wrz 24, 2014 01:41

próbowałes podmieniać inny rozrusznik? spróbuj zamontować rozrusznik o mniejszej średnicy ale który jest dłuższy, ma on w środku przedkładnie. Kable raczej ok... nawet najstarsze kable działają a jak beda kiepskie to rozrusznik z oporami pójdzie do przodu a nie, że bedzie sie wieszał.. jeśli nawet wymiana rozrusznika nie pomaga to nie wiem czy tu nie bedzie twkił problem w kole zamachowym, lub samym silniku, Pracuje motor ok? ma moc i ogólnie nie pali za dużo ? jeśli masz dobrego kumpla to jedz do niego z rozrusznikiem i wmontuj go w jego bude, trzeba próbować wszystkiego.. hmm


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Dziwny problem z rozrusznikiem, na ciepłym czasami nie kręci

Post autor: wojtek_sari » wt sie 11, 2015 09:09

Panowie kolejny sezon się kończy a temat powraca jak bumerang, silnik zimny kręci jak szalony, ciepły z dużymi oporami. Aku nowy, zamach rozkrecony, zaplon igła. Rozrusznik po pełnej regeneracji, ale tutaj są moje największe obawy, co może być uszkodzone w rozruszniku, co może puchnac na ciepłym? Dodam że było tak od początku po rzekomej regeneracji?


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości