Szyberdach - otwiera się do połowy.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mmm04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 20:08

Szyberdach - otwiera się do połowy.

Post autor: mmm04 » pn wrz 15, 2014 20:33

Witam,
niedawno zakupiłem swojego golfika 5, od początku mam problem z szyberdachem. Problem polega na tym, że kręcąc pokrętłem do obsługi szyberdachu np przekręcając w pierwszą pozycje uchylenia go, nic się nie dzieje a za innym razem uchyla się normalnie do 1 pozycji, ale to mniej ważne. Bardziej denerwuje mnie sytuacja, gdy daje aby cały był otwarty (schowany do podsufitki) otwiera się tylko do połowy. Bardzo prosiłbym o pomoc w czym polega problem oraz w wyjaśnieniu jak go naprawić :)



mmm04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 20:08

Re: Szyberdach - otwiera się do połowy.

Post autor: mmm04 » śr wrz 17, 2014 20:09

Ktoś coś wie ? :) Bo bez sensu jeśli mam rozbierać całą podsufitke jak się okaże, że to całkiem coś innego. A niestety jestem nowicjuszem z niemieckimi samochodami (do tej pory jeżdziłem francuzem).



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Szyberdach - otwiera się do połowy.

Post autor: ciachotdi » śr wrz 17, 2014 20:23

ktos wczesniej łapki tam wtykał i cos kodował,w VCDS masz pomocnik kodowania wiec nie powinno byc problemu


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: Szyberdach - otwiera się do połowy.

Post autor: marmi m » śr wrz 17, 2014 23:24

A może tak kolega powie kiedy ostatni raz ktoś się tym szyberem zajmował?? wypadałoby na początek oczyścić wszystkie prowadnice, porządnie posmarowac i zobaczyć wtedy co będzie...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

mmm04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 15, 2014 20:08

Szyberdach - otwiera się do połowy.

Post autor: mmm04 » czw wrz 18, 2014 09:26

Kiedy sie nim ktoś zajmował, oto jest pytanie ;) jak wspomniałem niedawno autko kupiłem i nie wiem dokładnie. Żeby dostać sie do prowadnic, to muszę zdemontować podsufitke, tak? Czy jest jakiś inny "myk" na to ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości