wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bykol132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 17:39

wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Post autor: bykol132 » śr wrz 10, 2014 17:31

Witam, znajomemu w stacyjce w golfie IV złamał się jakiś "dinks" jeden mechanik mówił, ze do wymiany stacyjki trzeba podpiąć komputer do samochodu i coś tam majstrować, czy to prawda? jeśli tak to prosiłbym o instrukcje co to dokładnie trzeba robić, mam vcds i ewentualnie móbłbym mu to zrobić,tylko nie wiem jak o ile jest taka konieczność.



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Post autor: krissMK4 » śr wrz 10, 2014 21:19

Jak pastylkę immo by przełożył ze starego kluczyka do nowego to nie trzeba kompa , a jak nie tu musi dodać nowy kluczyk (np u mnie w ori kluczyku po odrobinie walki z cyrklem delikatnie wyszła przełożyłem do scyzoryka i działa :bajer: )


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Post autor: Skrzak » czw wrz 11, 2014 10:37

Pastylki są delikatne, mogą łatwo pęknąć, najlepiej podgrzać opalarką lub suszarką (tylko niezbyt mocno) i szpilką wydłubać.



bykol132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 17:39

wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Post autor: bykol132 » czw wrz 11, 2014 17:16

ok, a kluczyk trzeba jakoś ciąć, czy tam gdzieś ten immo na wierzchu jest ? oraz ze starej stacyjki wystarczy wymienić bębenek ?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Post autor: Skrzak » czw wrz 11, 2014 18:02

Acha bo to jest jakiś mk6 czy mk7? To nie wiem. Myślałem, że mówisz o mk4. Te scyzoryki od nowszych gofrów składają sie z mniejszej ilości elementów ale też na pewno da się rozebrac, prawdopodobnie po znaczkiem logo masz śrubkę.

A nie sorki, jednak piszesz o mk4. To zalezy czy scycoryk (nowsze immo 3 i chyba immo 2) czy bez pilota - to w tych starszych jest pastylka chyba jakaś taka plastikowa. Bez pilota to trzeba rozłupać, nie wiem jak, jest gdzies na forum. jak scyzoryk to prosta sprawa. Albo złap za dwa końce i po prostu ciągnij, powinien się rozpołowić, jak nie idzie to drugim kluczem grotem wkladasz w tą szparę co jest we wglębieniu i przekręcasz tak żeby odzielic dwie części. Potem jak masz ori to musisz najlepiej sklapelem lub czymś podobnym podważyć logo, bo jest przyklejone i tam bedzie śrubka, odkręć i siłowo rozdziel dwie części, w środku będzie pastylka zalana jakąś żywicą czy czymś podobnym co po podgrzaniu będzie miękkie. W zamiennikach jak z początku rozdzielisz na dwie części to juz widać szparę , przez którą mozna wyjąc pastylke. w ori scyzorykach nie ma tej szpary.



bykol132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 02, 2014 17:39

Re: wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Post autor: bykol132 » pn wrz 15, 2014 12:43

tak chodzi o mk4 ^^



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

wymiana stacyjki golf IV, czy trzeba komputer ?

Post autor: grg474 » pn wrz 15, 2014 15:10

ludzie - ułamał się "dynks" w stacyjce, we wkładce stacyjki? Jak w stacyjce to się wymienia stacyjkę a w niej montuje spowrotem starą wkładkę. Po co kodować immo :bajer: jak można ten sam kluczyk wykorzystać a jeśli to scyzoryk to można przecież grot przełożyć


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości