Golf III GT, jakie złącze OBD?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Golf III GT, jakie złącze OBD?

Post autor: Alex_220 » ndz wrz 07, 2014 17:52

Witam Szanowny Forumowiczów.

Szukałem,ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Moje pytanie jest następujące. Jakie złącze OBD posiadam w samochodzie? Golf 3 GT 1.8 oznaczenie ABS. Dołączam zdjęcia poglądowe.
Jaki kabel OBD muszę kupić, żeby przeprowadzić diagnostykę? Może ktoś mógłby polecić konkretny model i dorzucić link do jakiejś oferty takiego kabla na stronie internetowej? Czy potrzebuję jakiegoś adaptera? I czy jak już będę miał kabel to wystarczy program Vag-Com żeby sczytać błędy itd. Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi.Obrazek

Obrazek


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Golf III GT, jakie złącze OBD?

Post autor: ->KoRbA<- » ndz wrz 07, 2014 19:01

Masz klasyczne złącze OBD2. Tutaj masz na przykład kabelek uniwersalny, z tym, że na COM. Ja takiego używam bo USB jest wg mnie niestabilne, są problemy ze sterownikami czasami itd. Jest wg mnie wygodniejszy, ale potrzeby jest laptop z RS-232, albo jakiś adapter. Ogólnie ten sklep ma dobrą ofertę i sprawdzony sprzęt, więc na USB też na pewno coś wybierzesz ;)

EDIT
Myślę, że z tego powinieneś być zadowolony, a majątku nie wydasz ;)



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Golf III GT, jakie złącze OBD?

Post autor: Alex_220 » pn wrz 08, 2014 14:46

Podziękował :bigok:

Mam Laptopa IBM T43 Thinkpad i chyba mam to wejście com-RS 232, o którym piszesz więc oferta z pierwszego linku byłaby dla mnie optymalna. Jeszcze się zastanawiam, co to jest ta skrzynka "OBD intarface" dołączana do tych kabli na tej aukcji, bo myślałem że sam kabel OBD2 wystarczy. A do czego służy ten box?


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Golf III GT, jakie złącze OBD?

Post autor: kamil1555 » pn wrz 08, 2014 15:04

Alex_220 pisze:Podziękował :bigok:

Mam Laptopa IBM T43 Thinkpad i chyba mam to wejście com-RS 232, o którym piszesz więc oferta z pierwszego linku byłaby dla mnie optymalna. Jeszcze się zastanawiam, co to jest ta skrzynka "OBD intarface" dołączana do tych kabli na tej aukcji, bo myślałem że sam kabel OBD2 wystarczy. A do czego służy ten box?
To jest interfejs(elektronika kabelka, który służy do nawiązania komunikacji pomiędzy autem, a komputerem(oprogramowaniem)). Sam kabel nie nawiąże połączenia. Niektóre kable po prostu mają tą elektronikę we wtyczce , a nie które w takim "boxie" jak to nazwałeś.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Golf III GT, jakie złącze OBD?

Post autor: ->KoRbA<- » pn wrz 08, 2014 15:13

W tej puszce masz elektronikę która odczytuje dane ze sterowników, a kable służą tylko do transmisji. W chinolach to wszystko mieści się zazwyczaj we wtyczce i działa kiedy chce i jak chce. Tutaj masz pewność, że to będzie działać 100/100. Sprzęt jest wykonywany w Polsce i jest przetestowany, więc warto :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości