Sterownik centralnego nie otwiera i zamyka (Noxon)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomaszkop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 13, 2014 12:52

Sterownik centralnego nie otwiera i zamyka (Noxon)

Post autor: tomaszkop » ndz sie 31, 2014 19:48

Witajcie,
Golf IV 1.6 2000r, odrazu na wstępie zaznaczę, że zabrałem się do tego tylko z opisów z forum i bez jakiegokowiek wizualnego opisu. Podłączyłem sterownik, działa wszystko, tylko nie otwieranie i zamykanie. Podłączyłem wg. schematu:
https://www.dropbox.com/s/occh5uv6re2mf ... 192621.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Połączenie wg. "sterowanie minusem". Kierunkowskazy działają, dioda miga, sterownik cyka po naciśnięciu na pilocie przycisków tylko nie daje impulsów do kabli otwarcia/zamknięcia/bagażnika/domknięcia szyb. Ratowałem się opisem /viewtopic.php?t=271803, i tteraz pytanie, czy nie powinno być podłączenia "sterowanie plusem"?

Poniżej zdjęcie drzwiczek w stanie obecnym:
https://www.dropbox.com/s/kn85o9oj56x56 ... 831_192613" onclick="window.open(this.href);return false;.

Wiecie co może go boleć?



dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

Sterownik centralnego nie otwiera i zamyka (Noxon)

Post autor: dawmor » ndz sie 31, 2014 22:22

A pod jakie przewody w samochodzie podłączyłeś impuls zamykania i otwierania centralnego ?



tomaszkop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 13, 2014 12:52

Sterownik centralnego nie otwiera i zamyka (Noxon)

Post autor: tomaszkop » ndz sie 31, 2014 22:55

Pierowtnie wg. postu /viewtopic.php?t=271803 czyli żółto-niebieski, zielono-czerwony. Później sprawdziłem przy otwieraniu kluczykiem gdzie jest prąd przy przekręceniu kluczyka żeby się otworzyły drzwi(lampa się zaświeci w probówce) i tam podpiąłem. To samo z zamknięciem. W obu przypadkach nie działa.

Dodam jeszcze, że bez podłączenia kabli otwarcia i zamknięcia przy naciśnięciu przycisku na pilocie miernik nie podaje żadnego sygnału, czyli tak jakby sterownik nie dawał napięcia na akurat te trzy kable...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości