GOLF III Zacinające się obroty.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czaro1324
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 13, 2012 21:16

GOLF III Zacinające się obroty.

Post autor: czaro1324 » śr mar 14, 2012 00:02

Witam w swojej "trójce" 1.6 benzyna +lpg 94r mam problem z zacinaniem się obrotów. Aczkolwiek po dłuższym czasie szybszej jazdy ( 120 - 130km/h ) obroty zawieszają się na 3tys i nie chcą spadać. Wymieniłem silniczek krokowy na nowy ale nie oryginalny i po 2 tygodniach problem powrócił. Potem założyłem oryginalny ale używany silniczek i nadal czasami obroty się zacinają..

Wiecie co może być tego przyczyną?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

GOLF III Zacinające się obroty.

Post autor: ssarna1 » sob mar 17, 2012 14:08

Na pewno nie krokowiec :grin:

Na benzynie to samo się dzieje?


MK3 ADZ->AGU

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

GOLF III Zacinające się obroty.

Post autor: agrala » sob mar 17, 2012 15:00

Mialem kiedys identyczny przypadek tyle ze w 1.8
Taki tempomat sie robil :)
Wystarczylo przeczyscic wtyczki: ECU, hall,TPS, modul zaplonu (u Ciebie modul zaplonu w cewce wiec odpada).
Wyglada na to jakby ECU nie widzialo poprawnego sygnalu obrotow i probuje podniesc obroty silnika.
Podlacz VAGa i zobacz jakie widzi obroty w momencie wystepowania usterki.
Nie jest to wina krokowca bo krokowiec sie nie wychyla w czasie normalnej jazdy, on dziala tylko w zakresie obrotow jalowych.



Soniak87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 21, 2013 20:23

Re: GOLF III Zacinające się obroty.

Post autor: Soniak87 » śr lip 09, 2014 11:44

Witam odświeżam temat mam to samo w 1,8 co to za wtyczki które mogę przeczyścić ?? Może ma ktoś zdjęcia?? u mnie obroty sporadycznie się zawieszają na 2 tys obrotów lub spadają bardzo bawoli.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

GOLF III Zacinające się obroty.

Post autor: Paweł Marek » pt lip 11, 2014 11:44

Soniak87, reset ECU, kontrola podstawy zespołu wtrskowego wzgledem szczelności, dopiero potem myślisz o uszkodzeniach TPS czy nastawnika przepustnicy, VAG może pomóc, szczegóły na forum. Brudna wtyczka może się zdarzyć ale to rzadka sprawa bo jeśli jest nienaruszona to jest szczelna


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Soniak87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 21, 2013 20:23

GOLF III Zacinające się obroty.

Post autor: Soniak87 » ndz sie 10, 2014 20:26

Czyszczenie przepustnicy nie pomogło. Mechanik kazał wymienić silniczek krokowy kupiłem nowy obroty na BP uspokoiły się na LPG dalej szalały. Gazownik zrobił reset TPS coś pomogło silnik krokowy kupiłem nie potrzebnie :-/ działa stary. Pomogło ale nie idealnie zalecił wymianę czujnika od instalacji gazowej.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

GOLF III Zacinające się obroty.

Post autor: Paweł Marek » pn sie 11, 2014 14:15

Niema żadnego czujnika od LPG mogącego mieć tu znaczenia.
TPS się nie resetuje tylko sterownik silnika, zrób to sam wg opisu z forum potem pojeździj na benzynie, jeśli problem nie wróci w czasie jeźdżenia na benzynie a wróci dopiero kiedy zaczniesz na LPG to przyczyna jest jasna i opisana na forum (pomoże stały reset albo zmiana emulacji sondy). I nie kupuj co popadnie na polecenie nieduczonych mechaników bo będzie krucho w portfelu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości