brak swiatel stopu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

greenrocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 00:12

brak swiatel stopu

Post autor: greenrocket » ndz sie 03, 2014 00:54

witam, problem klasyczny brak swiatel stopu, zarowki ok czujnik pod pedalem nowy wymieniony i nadal brak stopow, kontrolka od swiec miga, stop na podszybiu swieci caly czas jakos tak dziwnie slabo, jak naciskam pedla stopu nadal swieci tak samo i brak swiatel stop w lampach, co to moze byc, czy obejdzie si ebez wizyty w warsztacie?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

brak swiatel stopu

Post autor: ROBAL_26 » ndz sie 03, 2014 13:07

greenrocket, po sprawdzaj wszystkie gniazda stykowe żarówek ,no i nie wiem ja z G4 ale w Octavii w lewym boczku w bagażniku są złącza może i w G4 jest tak samo i mogły tam pognić wsówki i nie ma przejścia , żarówki wymień dla pewności na nówki .ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak swiatel stopu

Post autor: Qto » ndz sie 03, 2014 15:18

na początek wypnij czujnik, podaj kawałkiem przewodu napięcie na kabel czerwono/czarny, zobacz czy światła stopu się zapaliły...



rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

brak swiatel stopu

Post autor: rb.k » ndz sie 03, 2014 15:41

Miałem podobny problem tylko biło mi bezpiecznik już prawie wszystko wymieniłem a okazało się, że miałem przetarte przewody na połączeniu klapy bagażnika z resztą auta. Zsuń tą czarną gumową uszczelkę z lewej strony i tam sprawdź



greenrocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 00:12

brak swiatel stopu

Post autor: greenrocket » ndz sie 03, 2014 23:47

dzieki posprawdzam jak mowicie... sorry ale jestem zielony w tych sprawach jak kabelek bedzie przetarty to owinac go izolacja tylko? a gniazdka-zlaczki przeczyscic papierkiem sciernym? tam pod tymi czarnymi gumkami to zagladalem ale wszystkie owiniete w jedna calosc. A i mam podobny problem z kontrolka poduszki swieci sie caly czas, ponoc prawa kurtyna czy cos takiego? moga to byc te liche kabelki i zlaczki pod fotelem? ale tam strasznie ciezki dostep jest:( pewnie trzeba bedzie zdemontowac fotel? krok po kroku dobiore sie do tego, latwo nie bedzie, wiec bede postowal jeszcze. Jak podam napiecie na czerwono-czarny i sie zaswieca to znaczy ze zlaczki sa ok i ze kabelki nie poprzecierane. ale co wtedy?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

brak swiatel stopu

Post autor: ROBAL_26 » pn sie 04, 2014 06:51

greenrocket, przy poduszkach najczęściej jeśli nie jest uszkodzona to wystarczy wyczyścić złącze aby dobrze się stykały,żadnego napięcia nie dawaj bo może wystrzelić poducha.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak swiatel stopu

Post autor: Qto » pn sie 04, 2014 08:30

greenrocket pisze:ponoc prawa kurtyna czy cos takiego?
jak kurtyna to przyczyna na pewno nie będzie pod fotelem...ale jakby nie było to w tym przypadku zaczyna się od podłączenia kompa
greenrocket pisze:Jak podam napiecie na czerwono-czarny i sie zaswieca to znaczy ze zlaczki sa ok i ze kabelki nie poprzecierane. ale co wtedy?
sprawdzić czy jest napięcie na czerwono/brązowym, jak nie ma to wymienić bezpiecznik nr 13...jak jest to wymienić czujnik na sprawny
Najpierw posprawdzaj a później będziemy gdybać



greenrocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 00:12

brak swiatel stopu

Post autor: greenrocket » wt sie 05, 2014 01:26

wiec tak panowie... swiatla stopu: grzebalem dzis troche iii i cos dziwnego :) sprawdzilem wszystkie wtyczki czyste styki na zarowkach czyste ale przetarlem dla pewnosci papierem, kabeliki te w gumkach na klapa-auto sprawdzilem duzo pokekanych zaizolowalem z prawej strony 5 sztuk strzelonych sprawnie splotlem je i zaizolowalem, swiatla nadal nie dzialaja, znacyz to na podszybiu jest ok :) i wycieraczka tyl dziala jeden sukces :) niespodziewany :) ale stopy nadal nie, tak przypadkiem poruszalem zarowka prawa blysnela swieci :) z lewa to samo puknolem w plastik pstryknolem w zaroke swieci, zakladam dekielki w lampy nie dziala nic :( puknolem w lewa lampe swiecii prawa nic, potem gasnie lewa i juz zadne pstrykanie pukanie nie pomaga, jedyne co to jak pstrykne w zarowke to delikatnie iskrzy na spiralce ale nie zaswieca sie, stopy nie swieca, zadnego napiecia nie podawalem, sproboje ale zabardzo niewiem jak od tego si edobrac czym je podac? tylko kabelek wtyknac?:) sorry ale jak juz pisalem wczesniej zielony jestem w tym.
poduszka-lewa kurtyna: mechanik podlaczym mi kompa kiedys juz dawno temu, skasowal bledy, powiedizl mi ze to ta wlasnie kurtyna, policzyl mnie dosc sporo:) ale na koniec powiedizl mi ze on takich rzeczy nienaprawia :) tylko zdjagnozowal :) tyle dobrze bo wiadomo gdzie szukac :). Chyba jednak bede musial wybrac sie do elektromechanika, ale tu w uk gdzie mieszkam to ciezka sprawa trafic kogos ogarnietego a kazdy liczy surowo:) najgorsze ze z elektryka to wiaze sie czasowo dluzsza naprawa, a za godzinke to licza pomiedzy £40-£60 zycie :) dzieki wszytkim za dobre rady



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

brak swiatel stopu

Post autor: ROBAL_26 » wt sie 05, 2014 21:46

greenrocket, zakup sobie próbnik 12V i sprawdź bezpośrednio przy lampie na stykach , lub kostce lampy bo pukanie daje do myślenia że nie ma gdzieś kontaktu żarówka w gnieździe .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

greenrocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 00:12

brak swiatel stopu

Post autor: greenrocket » pt sie 08, 2014 00:16

ok dobra kupilem probnik, prad w obu gniazdach i na kabelkach czerwono-czarny w kostce tez :) podgiolem te blaszki w gniazdach wymienilem zarowki na nowe dla 100% pewnoscii, jeden kabelek z kostki byl pekniety, znaczy jego izolacja, zaizolowalem, kabelki jak wyzej wspominalem klapa-auto poplecione i zaizolowane, stopy odzyskaly sprawnosc :) a co do poduszki w zasadzie jej kontrolki to... ktos kiedys mi podlaczyl komp. i powiedizal ze lewa kurtyna i tyle... ja natomiast powiem mu ze w moim aucie nie ma kurtyny bo poduszka jest w bocznej czeci fotela, wiec posprawdzalem te kabelki i zlaczki pod fotelem, zlaczki jak nowe, tylko izolacja na dwoch kabelkach peknieta pod fotelem pasazera zaizolowalem, kontrolka nadal swiecii, znaczzy po przekreceniu kluczyka zaswieca sie, wtedy wlasnie sprawdza sie automatycznie caly obwod poduszek jesli jest ok gasnie jesli nie zaswieca sie ponownie. Podlaczylem go raz jeszcze do skanera aby skksowac blad, kontrolka sie nie zaswieca, jak narazie jest ok. Powiem szczeze ze dzieki wszystkim za podpowiedzi byly bardzo pomocne, moze i ta naprawa byla prost i pytania byly idiotyczne ale jak dlamnie bardzo pomocne!
Obawialem sie ze sobie nie poradze.. ale teraz juz troche wiecej sie wie o swoim aucie, to motywoje:) do dalszych dzialan:) Raz jeszcze z gory wszystkim dziekuje!!!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak swiatel stopu

Post autor: Qto » pt sie 08, 2014 00:40

Kontrolkę poduszki wylączysz tylko jeżeli skasujesz błąd w sterowniku, a błąd wykasujesz TYLKO kompem (interfejsem diagnostycznym) i nie wróci on tylko wtedy kiedy przyczyna faktycznie już nie występuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości