Światła na krótko

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Seban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 31, 2014 20:30

Światła na krótko

Post autor: Seban » wt lip 29, 2014 09:11

Witam panowie. Może to nie problem lecz pytanko w jaki najszybszy sposób mogę zrobić światła w golfie na krótko? Chodzi o to że jest buda i nie ma w niej elektryki wszystko jest wyciągnięte a trzeba ją przetransportować... Laweta nie wchodzi w grę bo nie mam kasy a tu zależy bardzo na czasie. Jak to najprościej zrobić by się tylko żarówki paliły nic więcej... :) Dzięki z góry


Był: Vw golf II 1.3NZ 89r "RIP"
Był: Vw jetta II 1.6PN 89r "RIP"

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Światła na krótko

Post autor: Mavrick » wt lip 29, 2014 16:05

Nie wiem jak dokladnie jest w mk2 ale w mk3 do lampy dochodza 4 kable:
Brazowy - masa
Zolty - swiatla mijania
Bialy - swiatla drogowe
Zielono czarny/zielono czerwony - pozycyjne

Podpinasz pod + aku zolty i zielono... (oczywiscie brazowy pod -) i gra gitara:).

Jezeli w mk2 sa inne kolorki to wyjmij wtyczke od zarowki i zobacz ktory kabel gdzie idzie...te auta sa proste jak konstrukcja cepa wiec nie powinno Ci to sprawic problemu:).



Seban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 31, 2014 20:30

Światła na krótko

Post autor: Seban » wt lip 29, 2014 16:58

Mavrick, Dzięki kolego na pewno popatrzę jak mam u siebie jednak wyłożyłem w budzie całą elektrykę i zostało aby podpiąć wszystko do aku i tu moje pytanko czy ktoś wie gdzie znajdę jakiś schemat jakie kable muszę wpiąć pod aku by wszystko działało :)


Był: Vw golf II 1.3NZ 89r "RIP"
Był: Vw jetta II 1.6PN 89r "RIP"

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Światła na krótko

Post autor: Hubi14 » wt lip 29, 2014 17:03

żółto czarny do plusa, brązowy do minusa i będzie działać



Seban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 31, 2014 20:30

Światła na krótko

Post autor: Seban » wt lip 29, 2014 18:42

Hubi14, Ale chciałem by tył też działał przód i tył... :) Dodam że jest to 1.3 z 89r z nowym typem elektryki :)

Mam gruby brązowy podpięty pod minus do aku tak jak była wcześniej zrobiona masa ale nie wiem co dalej z plusem :/
Obrazek

A od świateł mam takie kable (brązowy żółto czarny i biało czarny jak coś)
Obrazek

Przepraszam za jakość ale zdjęcie robione telefonem.. Aha i proszę nie bierzcie mnie za jakiegoś tempaka gdyż mam dopiero 17 lat i dopiero rok czasu uczę się na mechanika :)

EDITT

Znalazłem w miarę gruby czerwony kabel wychodzący z puszki od bezpieczników i podpiąłem go pod kremle od + mam też podłączoną masę na - tak jak było to seryjnie (do nadwozia i do łapy od skrzyni biegów) Czy tak to może być i czy zadziałają mi światła awaryjne stopu itp? W puszcze od bezpieczników mam wszystko podpięte.. Jedynie kompa mam nie podłączonego nigdzie :)


Był: Vw golf II 1.3NZ 89r "RIP"
Był: Vw jetta II 1.6PN 89r "RIP"

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Światła na krótko

Post autor: Hubi14 » śr lip 30, 2014 15:58

ten żółto czarny to jest właśnie od świateł mijania przód, brązowy to masa a szaro-czarny to światła drogowe(długie). Daleko masz to cholować, bo jak nie, to odpuść sobie te światła, trójkąt w szybę z tyłu by było widać, że awaria i heja, od bidy może ktoś i za tobą jechać,



Seban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 31, 2014 20:30

Światła na krótko

Post autor: Seban » śr lip 30, 2014 16:50

Hubi14, ok 10-11 km :) przód ogarnąłem został tylko tył oby chociaż awaryjne były a tu lipa :/ w liczniku kontrolka świeci cały czas gdy mam włączone awaryjne a reakcji brak nic... Przerywacz jest sprawny :/


Był: Vw golf II 1.3NZ 89r "RIP"
Był: Vw jetta II 1.6PN 89r "RIP"

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Światła na krótko

Post autor: marcinek84 » czw lip 31, 2014 10:38

A masz włożony wyłącznik awaryjnych? Bez niego nie będzie awaryjnych i kierunków


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 73 gości