Licznik TDI

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 07:43
Lokalizacja: Ustroń

Licznik TDI

Post autor: Zord » czw lip 24, 2014 14:00

Cześć Wam!

Mam taki problem, iż kupiłem niedawno MK3 GT Special z silnikiem 1Z. Niestety poprzedni właściciel wcisnął do niego inny licznik (to najdelikatniejszy "mod" w jego wykonaniu, który sprawia że auto jest nienormalne...) , i trzebaby mi skombinować inny. Kumpel podrzucił mi licznik który niby powinien pasować, ale nie pokazuje ani prędkości, ani obrotów :D Więc chyba jedynie tutaj ktoś jest mi w stanie pomóc.

Licznik do tej wersji ma prędkościomierz do 200, czy 220? Stawiam na 200 ale wolę się upewnić. I w dodatku furak posiada tempomat, a do licznika jest tylko 1 kostka, nie powinny być 2 wpięcia? Może ktoś będzie w stanie mi podać jakieś numery zegarów których powinienem szukać? :) Już nawet nie muszę mieć tempomatu, ale chciałbym dorwać po prostu licznik który będzie się normalnie zachowywał, z góry dzięki!



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Licznik TDI

Post autor: muszkatobiasz » czw lip 24, 2014 19:46

może napisz jaki miałeś wciśnięty licznik bo możliwe że masz przerobioną instalacje pod ten licznik!



Zord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 07:43
Lokalizacja: Ustroń

Licznik TDI

Post autor: Zord » pt lip 25, 2014 08:53

muszkatobiasz pisze:może napisz jaki miałeś wciśnięty licznik bo możliwe że masz przerobioną instalacje pod ten licznik!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tego co mi się wydaje to jest z Seata jakiegoś? Taki właśnie siedzi u mnie w Golfie. I ma wszystkie kontrolki prócz jednej.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Licznik TDI

Post autor: Klaudek » pt lip 25, 2014 16:58

Licznik nie jest z seata tylko z golfa 3, zdjęcia zrobiłeś tak blisko że nie jestem w stanie stwierdzić jaki to producent licznika :bigok:

Zrób jeszcze z tyłu zdjęcia to będzie wiadomo wszystko. tempomat nie ma nic wspólnego z zegarami także o niego się nie martw. :food:

Najlepiej pokaż jaki licznik miałeś, i pokaż też ten nowy co kumpel podrzucił. Bo z opisu niewiele mogę wywnioskować. Licznik ma jedną kostkę i tak powinno być :hmm:



Zord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 07:43
Lokalizacja: Ustroń

Re: Licznik TDI

Post autor: Zord » pt lip 25, 2014 17:36

Klaudek pisze:Licznik nie jest z seata tylko z golfa 3, zdjęcia zrobiłeś tak blisko że nie jestem w stanie stwierdzić jaki to producent licznika :bigok:

Zrób jeszcze z tyłu zdjęcia to będzie wiadomo wszystko. tempomat nie ma nic wspólnego z zegarami także o niego się nie martw. :food:

Najlepiej pokaż jaki licznik miałeś, i pokaż też ten nowy co kumpel podrzucił. Bo z opisu niewiele mogę wywnioskować. Licznik ma jedną kostkę i tak powinno być :hmm:
Niestety do licznika który miał kumpel nie mam już dostępu, ale dorzucę zdjęcia z tyłu i z góry tego który był/jest w aucie, to może mi coś więcej powiesz :D

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Licznik TDI

Post autor: Klaudek » pt lip 25, 2014 19:44

No co Ci mogę powiedzieć, licznik VDO v2 z pełnym paskiem kontrolek na żarówkach i silniczkach pod wskaźnikami temp. cieczy i poziomu paliwa, WGSZ - 3819 montowany w golfie od 95 roku w silnikach diesla 1Z, AFN, AHU, ALE. Wersja bez komputera MFA, zielone podświetlenie, skalowanie 0-200, obroty 0-5500, wersja 3.5.

Kostka nie była raczej przerabiana bo widzę tam jeszcze fabryczna opaskę zaciskową.

Licznik jak najbardziej poprawny do silnika 1Z i golfa 3 i moim zdaniem najlepsza wersja licznika jaka pakowali do golfa 3 :helm:
ad.1 Jeżeli masz golfa sprzed 95 roku i wcześniej miałeś wielki zegar lub zegary od 20 ze starą czcionka, numer wgsz się różni i ten licznik który masz nie będzie poprawnie pokazywał prędkości... W takim golfie powinno być WGSZ - 3795

W celu potwierdzenia tego że wiem o czym mówie wejdź jeszcze w menu serwisowe i zwróć uwagę czy masz tak jak napisałem9chodzi o ten licznik co wstawiłeś zdjęcia). :hmm:

1-3819
2-1
3-32055
4-4
5-test wyświetlacza
6-0
7-obroty
8-trip 3,5



Zord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 07:43
Lokalizacja: Ustroń

Licznik TDI

Post autor: Zord » pt lip 25, 2014 20:39

Powinieneś mieć rację, Golfina z '95 roku, silnik 1Z itd. :bajer: . Na początku po kupnie nie działał prędkościomierz, ale mistrz elektryk mi to ogarnął. Problem z tymi zegarami jest taki iż czasem po prostu nie ma w Golfie ładowania :) Elektryk któremu dałem auto (a na prawdę facet się zna na robocie) powiedział że to wina licznika. Może być tak, że to wina czujnika prędkości? Wyskoczył jego błąd jak podpiąłem pod VAG'a dzisiaj furaka. Dzięki za wyczerpującą podpowiedź, bo wiem o wiele więcej niż przed Twoim postem. :D



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Licznik TDI

Post autor: Klaudek » pt lip 25, 2014 21:07

Może Ci chodzi o czujnik prędkości obrotowej silnika...

E tam, w trójce licznik do ładowania nic nie ma. Możesz nawet jeździć bez niego, służy tylko i wyłącznie do informowania kierowcy kierowcy, żadnych informacji nie wysyła do ecu. Zostaw go w spokoju :bigok:



Zord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 07:43
Lokalizacja: Ustroń

Licznik TDI

Post autor: Zord » sob lip 26, 2014 07:36

Dobra, zrobię jak radzisz. :bigok: Dzięki kolego za cenne informacje, walczę z tym przykrym ładowaniem nadal zatem! :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości