Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » ndz lip 20, 2014 21:55

Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem VW Bory :bajer:
Ale jak wiadomo w naszym pięknym kraju kupić samochód bez usterek to jak trafić 6-stkę w totka. Mam problemy głównie elektryczne tj:
- Z pilota zamyka mi wszystkie drzwi oprócz tych od kierowcy. (dioda na pilocie świeci się, czyli chyba moduł komfortu sprawny. TAK MYŚLĘ)
- Panel w drzwiach kierowcy, od sterowania szybami itp nie działa (być może powiązane jest to tym zamkiem?)
- Sterowanie el. szybami nie działa
- Światło wewnątrz samochodu nie gaśnie po zamknięciu drzwi (tylko z przodu, tylne oświetlenie działa poprawnie)
- Światło w drzwiach pasażera po otwarciu drzwi nie świeci się (jak dobrze pamiętam to chyba nawet prąd nie dochodzi)
- Licznik dzienny i zegar co jakiś czas się kasują, same z siebie

Elektromechanik w mojej mieścinie, w związku z niedziałającym w 100% zamkiem centralnym, i mechanizmem opuszczania szyb chce wymienić mi wszystkie silniczki szyb, prócz tego w drzwiach kierowcy, gdzie faktycznie coś nie działa. Macie jakieś pomysły? Jestem samoukiem, do wszystkiego dochodzę sam więc proszę o "łopatologiczne" przekazywanie informacji :).

Bezpieczniki wszystkie dobre. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: kamil1555 » wt lip 22, 2014 07:44

Mvikel pisze: - Z pilota zamyka mi wszystkie drzwi oprócz tych od kierowcy. (dioda na pilocie świeci się, czyli chyba moduł komfortu sprawny. TAK MYŚLĘ)
- Panel w drzwiach kierowcy, od sterowania szybami itp nie działa (być może powiązane jest to tym zamkiem?)
Patrząc na te dwa problemy uważam, że może być coś z wiązka między modułem, a drzwiami. Sprawdź w przelotkach(gumach) od drzwi kierowcy czy kabelki nie są przetarte.
- Sterowanie el. szybami nie działa
Chodzi o to, że nie działa z panelu kierowcy czy w drzwiach pasażera z jego przycisku i na tyle też nie działa?
- Światło wewnątrz samochodu nie gaśnie po zamknięciu drzwi (tylko z przodu, tylne oświetlenie działa poprawnie)
Może jest ustawione przełącznikiem, że ma świecić ciągle? A jeśli nie to znaczy, że jest coś nie tak z połączeniem, bo te lampki powinny współpracować jeśli są ustawione na drzwi.
- Światło w drzwiach pasażera po otwarciu drzwi nie świeci się (jak dobrze pamiętam to chyba nawet prąd nie dochodzi)
Odsyłam: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;
- Licznik dzienny i zegar co jakiś czas się kasują, same z siebie
Możliwe, że to problem z masą. Może przewody gdzieś przetarte.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » wt lip 22, 2014 18:41

Sterowanie szybami nie działa z panelu kierowcy, każdy z pasażerów (prawy przód, lewy i prawy tył) może otworzyć swoją szybę. Cały panel kierowcy nie działa. (tzn. sam panel jest sprawny, wsadzałem go do Golfa IV i śmigał aż miło.)

Jeśli chodzi o dzienny licznik i zegar, gdzie jest ten przewód masowy?

Przewody w przelotkach postaram się sprawdzić jutro, a jeśli nie to to jakieś inne pomysły?



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: kamil1555 » wt lip 22, 2014 19:43

Sterowanie szybami nie działa z panelu kierowcy, każdy z pasażerów (prawy przód, lewy i prawy tył) może otworzyć swoją szybę. Cały panel kierowcy nie działa. (tzn. sam panel jest sprawny, wsadzałem go do Golfa IV i śmigał aż miło.)
W takim razie winny jest moduł(silniczek) w drzwiach kierowcy lub przewody tak jak pisałem.
Jeśli chodzi o dzienny licznik i zegar, gdzie jest ten przewód masowy?
Masa w liczniku występuje w niebieskiej wtyczce pod pinam: 9,24. Lecz powinieneś zacząć sprawdzać główne punkty masowe , które znajdują się pod maską.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Re: Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » wt lip 22, 2014 21:15

kamil1555 pisze:
Sterowanie szybami nie działa z panelu kierowcy, każdy z pasażerów (prawy przód, lewy i prawy tył) może otworzyć swoją szybę. Cały panel kierowcy nie działa. (tzn. sam panel jest sprawny, wsadzałem go do Golfa IV i śmigał aż miło.)
W takim razie winny jest moduł(silniczek) w drzwiach kierowcy lub przewody tak jak pisałem.

Silnik szyby również sprawny, tak samo jak z panelem przekładałem go do Golfa :) tak więc wina leży w przewodach? Mam nadzieję..

Dzięki za info, po weekendzie odezwę się czy coś się zmieniło.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: ROBAL_26 » wt lip 22, 2014 21:56

Mvikel, dobrze by było zdjąć boczek i zobaczyć złącze silniczka ,w octach były również takie przypadki , wilgoć dostawała sie do złącza i gniły piny w silniczkach i jak dobrze pamiętam to odpinajac tylko silniczek kierowcy nie powinny działać również pozostałe szyby bo ten w drzwiach kierowcy jest jak moduł komfortu , z kolej jeśli będziesz chciał go wymienić to musisz pamiętać aby był o identycznym numerze jak twój stary bo mogą być problemy z prawidłowym jego funkcjonowaniem.ok
pozdro :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » śr lip 23, 2014 15:28

Robal - jak pisałem silnik jest sprawny bo wrzucałem go do Golfa IV-ki.

Aha, zapomniałem dodać jeśli chodzi o te silniczki i szyby. Mianowicie, kiedy akumulator odepne na jakiś czas (i zresetuje sterowniki) to po podłączeniu aku spowrotem, przez pewien czas (ok 3minuty) jeden przycisk w panelu kierowcy działa! Jest to przycisk do otwierania szyby kierowcy, lecz inne przyciski (sterowanie szybami pozostałymi, blokada rodzicielska itp) nie działają! Po 3-5min wszystko wraca do normy i wszystkie przyciski przestają działać.



Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » czw lip 24, 2014 15:01

Jestem to pierwszych próbach ratowania samochodu.. Zacznę od świateł wewnątrz. Po pierwsze: w tym aucie jak się dziś okazało był zestaw głośnomówiący Nokia, ale dziwnym trafem kable z tego zestawu są porozwalane po całym aucie, wyciągnąłem zestaw głośnomówiący, głośnik, kilka kabli zakończonych kostką nieprowadzącą do nikąd. Znalazł się również kabel który szedł spod kierownicy, przez schowek, i w tapicerce nad drzwiami, kończył się na tylnych drzwiach bez żadnej końcówki i jakiegokolwiek zakończenia. Został mi tylko jeden kabel, który szedł od zestawu głośnomówiącego przez boczek przy kierownicy aż do podsufitki w stronę właśnie świateł. Nie chciałem ciągać go na siłę ani tego wyrywać. Kabel zaczyna się mniej więcej w podsufitce przy włącznikach świateł wewnętrznych a kończy się czymś w podobie Cincha.

Po drugie: światło odziwo zaczęło działać prawie prawidłowo. Jak otworzę drzwi, światła wewnątrz się zapalają ale po zamknięciu drzwi światła nie gasną. Gasną dopiero po zamknięciu samochodu.

Wymontowałem również radio (Clarion) z tyłu gdzie są miejsca na bezpieczniki jest NORMAL i VW, bezpiecznik zawsze siedział w slocie NORMAL. Posanowiłem go wrzucić do slotu z VW. Odkąd tam był, nie mogłem zamknąć drzwi z centralnego (oczywiście trzech drzwi :helm: ) Więc bezpiecznik wrócił na swoje miejsce.

W module komfortu mam 2 kostki, jasno brązową i czarną. Bawiłem się podłączając je na przemian. Po odłączeniu brązowej kostki, i zresetowaniu sterowników dalej opuszcza się tylko jedna szyba z panelu kierowcy i nie działa zamek centralny. Po odłączeniu czarnej, nie widać różnicy jakby były podłączone dwie.

Jakieś pomysły?

edit
kabel był od zestawu głośnomówiącego, mikrofon.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: ROBAL_26 » czw lip 24, 2014 17:51

Mvikel, podmień modułu komfortu za kierownicą dla pewności


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » czw lip 24, 2014 17:52

Podmieniałem, nie dawało efektu.



Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » sob lip 26, 2014 17:38

Brązowy kabel który dochodzi do modułu komfortu to masa? Bo jest przerwany, połączony jeszcze raz, w ogóle wygląda tragicznie.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: ROBAL_26 » sob lip 26, 2014 20:08

Mvikel, tak ,brązowy to masa , u mnie gdy pękł to świrował lampka w drzwiach


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Mvikel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 11:33

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: Mvikel » sob lip 26, 2014 22:30

czyli mogę go uciąć i tak jakby dorobić nowy? Żeby to miało jakieś ręce i nogi? A przez taki kabel może ten moduł świrować?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Kilka problemów z elektryką VW Bora.

Post autor: ROBAL_26 » sob lip 26, 2014 23:02

Mvikel, tak,możesz tak zrobić a co do świrowania to podejrzewam ze tak.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości