Problem z oświetleniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sibin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 10, 2013 12:05

Problem z oświetleniem

Post autor: sibin » pt lip 18, 2014 22:54

Witam

Od pewnego czasu próbuję naprawić oświetlenie wnętrza - jednak bezskutecznie. Problem jest na tyle dziwny iż lampki przy drzwiach tylnych oraz przy lusterku wstecznym ustawione są na świecenie przy otwarciu drzwi przy próbie otwarcia raz zapalają się, a raz nie. Oto co zostało wykonane w lewych przednich drzwiach kierowcy celu lokalizacji problemu

- Zamek wykręcony a zimne luty przeczyszczone
- Mikrostyk został również wyczyszczony i do testów wymontowany

Po wciśnięciu mikrostyku przy włączonych światłach postojowych lub mijania załącza się brzęczyk.
Po wciśnięciu mikrostyku przy zaryglowanych drzwiach i po uzbrojeniu alarmu z pilota załącza się alarm
Po wciśnięciu mirkostyku przy wyłączonych światłach postojowych i rozbrojonym alarmie i otwartym zamku raz załącza się lampka przy drzwiach wraz z oświetleniem wnętrza a raz nie. Gdy załącza się oświetlenie słychać wyraźne cyknięcie z okolicy bezpieczników (obok drzwi kierowcy). Rozłączenie obu klem od akumulatora na 10-15 min sprawia iż po podłączeniu i wciśnięciu mikrostyku oświetlenie działa w sposób prawidłowy jednak po losowym odstępie czasu (do 60min.) przestaje i znów wraca problem. Dodam iż w momencie gdy nie działa oświetlenie (żadna z lampek w środku ani na drzwiach nie uruchamia się gdy powinna) otwarcie drzwi powoduje uruchomienie kontrolki na liczniku. Gdy oświetlenie działa prawidłowo kontrolka nie wyświetla się.

Po zapoznaniu się z długimi wątkami na forum padł też pomysł na wymianę diody jednak mam problem ze zlokalizowaniem jej w mojej instalacji. Jedyne zgrubienie w przewodach widoczne jest na zdjęciach. Czy to możliwe że poprzedni właściciel usunął diodę i zlutował 3 brązowo białe kable ze sobą na stałe? Czy to jest powód moich problemów? Proszę również o "fachową" nazwę takiej diody lub o model w celu łatwiejszego znalezienia w sklepie.

Co jeszcze mogę zrobić aby znaleźć usterkę i naprawić oświetlenie? Proszę o poradę.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/677 ... 35_HDR.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - Zdjęcie "diody"
https://dl.dropboxusercontent.com/u/677 ... 11_HDR.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - Zdjęcie instalacji

PS. Po podłączeniu VAG w zakładce moduł komfortu zwrócił mi błąd:

953 Przekroczenie czasu włączenia oświetlenia wnętrza
nieznane ustawienie przełączników

Można w jakiś sposób zwiększyć ten czas?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z oświetleniem

Post autor: Qto » pt lip 18, 2014 23:32

sibin pisze:zimne luty przeczyszczone
tego się raczej nie czyści tylko poprawia lutownicą...

diody której szukasz - nie masz

ja bym szukał przyczyny w module komfortu - poprawienie lutów tam, ewentualne sprawdzenie działania przekaźnika odpowiedzialnego za oświetlenie



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Problem z oświetleniem

Post autor: Waqa » sob lip 19, 2014 07:09

mikrostyk sprawdzaj w jego naturalnym miejscu pracy i najlepiej miernikiem w miejscu styku z płytką drukowaną.
Co do błędu komfortu:
miałem podobny błąd (mozliwe, ze ten sam, nie pamietam). oświetlenie wnętrza świrowało. raz działało, raz nie i tak jak wspomina Qto winowajce znalazlem w komforcie. zimny lut.
Obrazek



sibin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 10, 2013 12:05

Problem z oświetleniem

Post autor: sibin » sob lip 19, 2014 09:25

Qto pisze:diody której szukasz - nie masz
Czy mógłbyś podesłać mi linka do jakiegoś sklepu z "fahową" nazwą takiej diody lub zdjęcie aby ułatwić poszukiwania? Nie mam porównania.
Qto pisze:ja bym szukał przyczyny w module komfortu - poprawienie lutów tam, ewentualne sprawdzenie działania przekaźnika odpowiedzialnego za oświetlenie
Przekaźnik odpowiedzialny za oświetlenie? Mógłbyś doradzić który to? (patrz wykaz poniżej)

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z oświetleniem

Post autor: Qto » sob lip 19, 2014 10:23

sibin, tej diody u Ciebie w aucie nie ma...jest ona tylko w autach bez centralnego zamka. Jest to zwykła dioda prostownicza.
Przekaźnik jest w module komfortu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości