Zmiana licznika Motometer na VDO

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: KamilP » czw lip 10, 2014 17:47

Tak jak obiecałem, piszę tutaj. Sprawa zakończyła sie tak że wymieniłem na szrocie licznik Motometer od TD z Golfa 3 z białymi tarczami i wszystko piknie śmiga :)

Pozdrawiam :pub:



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: olek1995 » ndz lip 13, 2014 18:02

Panowie mam takie pytanie, a nie chcę zakładać nowego tematu. Ostatnio wyjąłem licznik w celu dołożenia żaróweczek by mieć więcej kontrolek i po rozłożeniu okazało się że zamiast żaróweczek są diody wlutowane i tu moje pytanie czy można tam dolutować diod i czy by działały skoro w płycie drukowanej są jakby zakończenia do ich wlutowania, a na pasku kontrolek pod światło są rysunki ABS albo świateł przeciwmgielnych itp. Z góry dziękuję za odpowiedź :D



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: Klaudek » ndz lip 13, 2014 18:11

Masz licznik motometer - tam nie ma sensu nic wlutowywać, kontrolka absu była w golfie w osobnym miejscu, przeciwmgłowe tylne tak samo. Dodatkowo nie masz przewodów to licznika doprowadzonych odpowiedzialnych za te funkcje, to było stosowane w seatach i vw polo gdzie kontrolka przeciwmgłowych tył i abs były w liczniku.

Jak chcesz rezerwe, kontrolke świateł mijania to kup sobie licznik VDO z pełnym paskiem kontrolek.



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: olek1995 » wt lip 15, 2014 18:15

Aha, dzięki za odpowiedź :-) Może dorwę kiedyś jakieś VDO z anglika albo XX Jahre to coś pokombinuje :grin: Mam jeszcze takie pytanie: czy jeżeli będzie odpowiedni licznik z miejscem w zegarach na żaróweczki to czy da radę podciągnąć kabelki żeby świeciły kontrolki czy to szkoda roboty? Z góry dziękuję za odpowiedź :grin:



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: Klaudek » wt lip 15, 2014 20:46

Czemu z anglika albo 20 jahre? :helm: Przecież to te same liczniki co w zwykłych i niczym się nie różnią. :hmm:

Da rade pociągnąć wszystko, wcale nie szkoda roboty bo to łatwe zadanie. Szukaj licznika z seata, masz tam wszystko co możliwe i często jest to VDO v2 :pub:

Jak czegoś nie wiesz to pytaj.



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: olek1995 » śr lip 16, 2014 23:03

Dlatego celuje w anglika albo XX Jahre, bo albo chciałbym mieć licznik w milach(taki kaprys) :jezor: albo białe tarcze zegarów(ale to można zrobić) więc może być faktycznie od seata z białymi :D Tylko następną sprawą jest to że mam mfa i czy to było w seatach? Kolejną sprawą jest to czy jeżeli było, to czy chodziło na tych samych czujnikach i zadziała prawidłowo w golfie? Z góry dzięki za odpowiedź :pub:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: KamilP » śr lip 16, 2014 23:32

olek1995, tylko Jahre miał białe tarcze?
Obrazek
Na szrocie dorwałem :bajer: Podświetlenie to już oczywiście moja przeróbka (bardzo prosta zresztą) :)
I tak, da się MFA ogarnąć ale kolega już może na to odpowie bo sam to przerabiał :)



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: Klaudek » czw lip 17, 2014 11:20

KamilP, Da się tylko nie będziesz miał wszystko oprócz spalania bo nie ma gdzie podpiąć :hmm:
No i licznik do wymiany na taki z MFA jak chcesz to mieć + przeprogramowanie wsadu pamięci lub dorobienie dzielnika obrotów. - według mnie zbędny bajer w zwykłym D.

olek1995, tak MFA było tam znacznie częściej spotykane niż w golfie, chodzi na tych samych czujnikach wszystko. Mam tarcze srebrne od seata z mfa, czerwone wskazówki też się znajdą jakby Cie interesowały tylko muszę wiedzieć jaki masz licznik. One sa od 0 do 220 i obroty od 0 do 7500.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: KamilP » czw lip 17, 2014 14:14

Klaudek pisze:KamilP, Da się tylko nie będziesz miał wszystko oprócz spalania bo nie ma gdzie podpiąć
No i licznik do wymiany na taki z MFA jak chcesz to mieć + przeprogramowanie wsadu pamięci lub dorobienie dzielnika obrotów. - według mnie zbędny bajer w zwykłym D.
hmm..
KamilP pisze:I tak, da się MFA ogarnąć ale kolega już może na to odpowie bo sam to przerabiał
To byłą odpowiedź na pytanie kolegi a nie moje pytanie :hmm: :pub:



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: olek1995 » pt lip 18, 2014 00:38

KamilP wiedziałem, że cyferblaty można ogarnąć i ludzie to robili, ale w moim wypadku lepiej jak poszukam całego licznika takiego jak Ty. Dla XX Jahre to można powiedzieć jeden ze zaków rozpoznawczych oprócz foteli itp. i dlatego podałem go jako przykład, ale dzięki za podpowiedź :pub: Co do podświetlenia to chciałem sobie zrobić jakiś "żywy'' zielony, bo by pasował do wnętrza(zielonych recaro), ale to najmniejszy problem :-)


Klaudek gdybym miał licznik jaki potrzebuje już w golfinie to bym się skusił na te tarcze, ale raczej poszukam na szrocie gotowego z białymi blatami. Jest tego tyle, że mam duże szanse trafić na taki jaki chce :helm: Prosił bym Cię jednak lub kogoś z forum o podsuniecie linku lub opisanie jak ogarnąć dodatkowe kabelki :bigok: Z góry dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi :D Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości