Zmiana licznika Motometer na VDO

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kolesgiiit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 30, 2012 01:08

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: kolesgiiit » pt maja 10, 2013 23:20

Otóż tak, w swoim golfie posiadam aktualnie licznik motometer o nr 1H6 919 033 A , 616 055 3001 jest on wyeskalowany od 20-200km/h.Nie działa tam prędkościomierz,wskaznik paliwa oszukuje i wskaznik temp też wychyla sie tylko o 3 kreski nawet nie dochodzi do 70 dlatego postanowiłem go zmienic. Zakupiłem dziś licznik VDO ze srebrnymi tarczami i kontrolka rezerwy też od golfa 3 tyle że ten jest wyeskalowany od 0-220km/h nr żadnego nie moge na nim znaleźć oprócz 6K9919033BMZ46 S016L . Po zamiance licznikow w tym VDO nie działa obrotomierz,prędkościomierz i nie zlicza km. W czym może tkwić problem??Przeczytałem już chyba wszystkie posty na forach i nic podobnego do mojego przypadku nie znalazlem:(( Może zna ktoś jakiś sposób żeby rozwiązać ten problem?? Z góry dzieki za jakiekolwiek info na ten temat:))



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: miś fazi » sob maja 11, 2013 10:11

A czy w starym liczniku miałeś obrotomierz ? czy działał ? Szukasz przyczyny w liczniku , a nie pomyślałeś że winnym może być impulsator w skrzyni , czujnik temperatury płynu i licho wie co jeszcze



kolesgiiit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 30, 2012 01:08

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: kolesgiiit » sob maja 11, 2013 11:41

w starym mialem wszystko i wzialem taki sam tylko z bialymi tarczami no i innej firmy podlaczylem jeszcze dzis kilka innych licznikow z seata z golfa i ten problem dalej jest tylko ze w niektorych jak i w moim dziala obrotomnierz.Wiec raczej to nie jest wina licznika ;/



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: Grabnięty » wt maja 14, 2013 21:00

Witam, podłączę się pod temat bo mam problem także związany z licznikiem. MK3 1.6 ABU 93 rok, licznik 'motometer' wskazówka temperatury maks dochodzi do 80 stopni, podczas jazdy potrafi się cofnąć nawet poniżej 70 stopni, wymienione już 3 termostaty, obudowa termostatu, 2 czujniki temperatury, i dalej to samo już od dłuższego czasu,sprawa dodatkowo pogorszyła się ostatnio bo nawet w zimie maksymalnie wskazówka stała na 70 stopniach, teraz leci nawet poniżej przy dodatnich temperaturach na zewnątrz, ponadto wskaźnik paliwa po zatankowaniu do pełna pokazuje połowę baku tylko nie wiem czy tu nie będzie kwestia samego pływaka? Chciałbym się zorientować na jaki licznik mogę wymienić mój 'motometer' skoro słyszałem że jest to licznik posiadający wskaźniki na silniczkach, gdzie wskazówki unoszą się zaraz po włączeniu zapłonu a nie powoli się pompują ( u mnie pompują się powoli a mam motometer) Przeszukałem allegro i nie mam pojęcia jaki licznik będzie pasował tak działało wszystko co do tej pory czyli obrotomierz, trip, prędkościomierz wyskalowany od 20-220 bez przekłamań... załamuje ręce, proszę o poradę.

Taki posiadam : http://img824.imageshack.us/img824/9307/imag1484m.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: swampshark » wt maja 14, 2013 21:34

Ja miałem podobne objawy i wymieniłem swój VDO bez obrotomierza na TRW z obrotomierzem. Wszystko hula aż miło zegary ładniejsze bo takie fajne kontrolki mam i cyferki na zegarach nowocześniejsze



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: Grabnięty » wt maja 14, 2013 23:00

swampshark pisze:Ja miałem podobne objawy i wymieniłem swój VDO bez obrotomierza na TRW z obrotomierzem. Wszystko hula aż miło zegary ładniejsze bo takie fajne kontrolki mam i cyferki na zegarach nowocześniejsze
Jesteś w stanie wrzucić jakieś foto, jak wizualnie wygląda ? Pytanie też do jakiego Golfika wrzuciłeś ten licznik? 1.6?

Znalazłem całkiem przyzwoity VDO pytanie czy będzie działał w 1,6 ABU ? Podpowie ktoś ?

http://allegro.pl/licznik-vw-volkswagen ... 58191.html" onclick="window.open(this.href);return false;



kolesgiiit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 30, 2012 01:08

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: kolesgiiit » czw maja 16, 2013 13:26

Posiedziałem troszke przy golfiku instalacje całą sprawdziłem okazało sie że były tam gołe kable wszystko zaizolowałem doprowadziłem do porządku tak jak powinno być:) sprawdziłem też ten impulsator. Wykreciłem sam czujnik , slimak został w skrzyni no i kręci sie jak spradzałem. Moje pytanie jest teraz takie czy musze wymieniac całość tak jak na obrazku jest czy mogeę wymienic tylko ten zaznaczony element ??Obrazek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: miś fazi » czw maja 16, 2013 15:29

Kolego Grabnięty , praktycznie każdy licznik będzie pasował byle był od benzyniaka , ważne jest to aby DPN był w miarę taki sam , niewielkie odstępstwa są dopuszczalne , ale zbyt duże różnice będą powodować przekłamania w przebiegu , sprawdzić DPN w liczniku zamontowanym to nie problem , jest opis jak to zrobić na forum . Gość który sprzedaje na allegro powinien znać i podać DPN , jeśli nie zna wystarczy podpiąć do pinu 3 wtyczki masę a do pinu 11 plus 12 V i po zaświeceniu się wyświetlaczy wejść w tą funkcję



kolesgiiit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 30, 2012 01:08

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: kolesgiiit » wt maja 21, 2013 10:27

no i problem rozwiazany wymienilem tylko ten czujnik bez slimaka i wszyskie skazniki jak i predkosciomierz zaczely pracowac poprawnie:))



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: KamilP » pn lip 07, 2014 13:20

Dołączę się, małe pytanko, chociaż jestem prawie pewny że będzie działało :) Mam licznik motometer bez obrotomierza (chociaż obrotek można włączyć cyfrowy, jak to w Golfie) i planuję kupić VDO. Wszystko powinno działać Plug and Play? :) Silnik jak w opisie, 1.9d bez żadnego kompa, 92 rocznik ;)



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: Klaudek » pn lip 07, 2014 15:18

Musisz szukać od zwykłego D, albo TD gdzie sygnał obrotomierza jest brany z alternatora i nie ma ecu. Licznik od SDI i TDI nie będzie działał poprawnie pomimo takiego samego wyskalowania obrotomierza (obroty będą x10 i na wolnych obrotach będziesz zamykał obrotomierz).

Najlepiej szukać starych liczników VDO albo motometer ze skalą od 20 i widocznymi piktogramami na pasku kontrolek (przed '95r.). :bigok:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: KamilP » pn lip 07, 2014 16:47

Ja właśnie chcę ten licznik nowszego typu, prędkościomierz od 0 a nie od 20, ale już nie wiem czy to motometer czy vdo, bo zobaczyłem że vdo to ja mam :) Ale z tym licznikiem od tdi dobrze wiedzieć, zastanawiałęm sie nad tym, dzięki :)



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: Klaudek » pn lip 07, 2014 19:38

No są takie liczniki do d i td też od 0 po 95 roku tylko jest ich mniej i ciężej znaleźć. Najlepiej gdzieś na szrocie żebyś mógł przymierzyć do swojego od razu i zobaczyć czy działa, bo na aukcjach to głupoty różne piszą i może nie współpracować.

Możesz celować w coś takiego http://allegro.pl/licznik-zegar-seat-co ... 06052.html będziesz miał dodatkowo kontrolkę rezerwy, włączonych świateł i czerwone podświetlenie.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Zmiana licznika Motometer na VDO

Post autor: KamilP » pn lip 07, 2014 20:56

Ooo fajny :) I mówisz pasuje bez przeróbek? Wygląda podobnie. Podświetlenie i tak zmienię na niebieskie, tasiemkę LED przełożę ze swojego. Mam nadzieję że mocowanie jest takie same, to by nie było problemów :) A wiesz jak w tym liczniku sprawa wygląda ze wskazówką temperatury i stanu paliwa, jest na silniczkach krokowych czy tak jak w VDO z Golfa że powoli się wznosi i jest średnio dokładna? :) Taki licznik chyba dzisiaj na szrocie widziałem.. :) A tego co chciałem nie było, był VDO i cenił go 100 zł..

A co do sprawdzenia to tak planuję, nie jest dużo roboty, od razu na miejscu i już :)

Kupiłem ten licznik :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości