Climatronic - obieg zamknięty sam się włącza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Climatronic - obieg zamknięty sam się włącza

Post autor: Solaris22 » pt lip 04, 2014 18:15

Witam,

Mam problem z załączającym się samoczynnie obiegiem wewnętrznym.
Wygląda to następująco, włączam zapłon > włącza się econ z otwartym obiegiem i tak sobie śmiga jakieś 20 sekund po czym samoczynnie włącza się obieg zamknięty którego nie mogę już wyłączyć wciskając przycisk. Przez te 20 sekund normalnie reaguje jak wciskam ten przycisk, mogę się bawić otw/zam do woli i działa ale na końcu i tak przełącza na ob/zam. Błąd pokazuje tylko jeden odnośnie czujnika nasłonecznienia który mi nie działa, a on raczej nie ma wpływu na otw/zam tej klapy. Oczywiście obserwowałem tą klapę i rusza się ona bez żadnego oporu, chodzi bardzo płynnie, nic nie rzęzi...

Zaznaczam, że przeczytałem podobne wątki i nie znalazłem tam odpowiedzi na mój problem.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic - obieg zamknięty sam się włącza

Post autor: grg474 » ndz lip 06, 2014 09:18

możliwe że jest to normalne - jeśli to się dzieje przy wysokiej temperaturze zewnętrznej. Ponieważ łatwiej jest schłodzić temp z małego pomieszczenia (w którym przecież powoli się robi chłodniej) niż ciagle schładzać temp. powietrza z zewnątrz (przykładowe 30 stopni) to z automatu może ci sam zamykać. Przetestuj jak jest temp na zewnątrz ok 20


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Climatronic - obieg zamknięty sam się włącza

Post autor: Solaris22 » ndz lip 06, 2014 09:50

grg474, rzeczywiście jest to normalne. Jak daję temperaturę taką samą lub większą niż na zewnątrz to wszystko działa jak należy.
Oczywiście + dla Ciebie... ;)
Pozdrawiam


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 96 gości