Dziwne zachowanie oświetlenia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Dziwne zachowanie oświetlenia

Post autor: rafalsl » sob lip 05, 2014 14:22

Witam

Mam u siebie problem z oświetleniem. A mianowicie gdy mrugam światłami drogowymi (bez znaczenia czy na zapłonie czy nie) to na pół gwizdka zapala mi się też licznik, podświetlenie wnętrza (nie lampki w suficie tylko diody czerwone) i rejestracja. Wszystko sprowadza się do przekaźnika który cyka przy mruganiu ale za nie nie odpowiada. Ponieważ po jego wyjęciu drogowe świecą normalnie ale znika problem z zapalającym się oświetlenie wnętrza, licznika i rejestracji. Jest to przekaźnik o numerze 53 osadzony w miejscu nr 4 w skrzynce pod kierownicą. Według wszelkich znalezionych schematów w tym miejscu powinno być pusto. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz założyłem moduł drl na światła drogowe i podczas jego pracy brzęczy ten właśnie przekaźnik gdy ustawie moc świateł na więcej jak 30%. Gdy włącza się drl to również lekko jaży się licznik, rejestracja i oświetlenie wnętrza. Ciekawe jest to, że nie zawsze. Raz się jaży a raz nie. Szukałem na schematach jak połączone są światła drogowe i wychodzi na to, że jest to odseparowany układ tylko na drogowe i kontrolkę. A u mnie nie wiadomo czemu zapala się kilka innych rzeczy. Na razie wyjąłem ten przekaźnik. Wszystko działa więc nie wiem za co on odpowiada.

Ma ktoś jakiś pomysł??

Pozdrawiam


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwne zachowanie oświetlenia

Post autor: Qto » sob lip 05, 2014 15:25

przekaźnik od halogenów...
masy posprawdzaj, może w którejś z lamp jest słaba masa



Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie oświetlenia

Post autor: rafalsl » sob lip 05, 2014 16:55

Halogeny się wyłączają gdy zapali się długie więc to by tłumaczyło jego cykanie. Pewnie sterowany jest na dwa plusy. Masy ok bo sprawdzałem. Jak na wyłączonym zapłonie ten przekaźnik zmostkuje to nie zapalają się halogeny tylko właśnie oświetlenie wnętrza.


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwne zachowanie oświetlenia

Post autor: Qto » sob lip 05, 2014 21:27

które piny mostkujesz, albo kolory kabli w gnieździe ?? Rocznik auta ??



Awatar użytkownika
rafalsl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 19, 2008 16:45
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Dziwne zachowanie oświetlenia

Post autor: rafalsl » pn lip 07, 2014 19:34

Mostkuję wyjście przekaźnika, czyli przewody: szaro zielony i szaro żółty. Rocznik auta 99.


Volkswagen Golf MK4 TDI :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości