Dziwny problem z autoalarmem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
msurma
Turbo Dziura
Turbo Dziura
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Dziwny problem z autoalarmem

Post autor: msurma » pt lip 04, 2014 08:16

Witajcie.

Gdy kupiłem swojego Golfa w ogłoszeniu zauważyłem, że posiada auto alarm. W momencie gdy chciałem ubezpieczyć auto z AC zacząłem sprawdzać czy ten autoalarm faktycznie jest. Próbowałem otwierać bagażnik, klapę, auto od środka ale niestety nic nie spowodowało załączenia alarmu. Szukałem też syreny, jednak niczego nie znalazłem. Poprzedni właściciel auta twierdził, że auto alarm na 100% jest, ale też nie wie na jakiej zasadzie działa. Po wielu próbach odpuściłem temat. Aż tu nagle... W dniu wczorajszym chciałem zrobić "psikusa" wsiadającej osobie i zamknąć jej drzwi pod nosem. Zdarzyło się tak, że w tym samym momencie co zamknąłem drzwi z pilota, ta złapała za klamkę i otworzyła drzwi i alarm w ryk! Włączyły się awaryjki i klakson (co tłumaczyłoby brak dodatkowej syreny). Niestety mimo wielu prób nie udało mi się tego powtórzyć. Czy potkaliście się już z takim przypadkiem?

EDIT
Doczytałem, że czujniki powinny być w światłach w podsufitce pomiędzy przodem a tyłem auta. U siebie mam takie światła http://obrazki.elektroda.pl/7724124100_ ... _thumb.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; czy są w nich czujniki?


2010 - 2012 Ford Fiesta MK3 1994 Pb 60 KM
2013 - 2014 Opel Astra F 1994 Pb + LPG 90 KM
2014 - ???? Golf IV Trendline 2002 TDI 130 KM
2015 - ???? Audi A4 B8 Avant 2010 TDI 143 KM

Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Dziwny problem z autoalarmem

Post autor: kamil1555 » pt lip 04, 2014 09:02

W tych światełkach nie ma czujników. W takich są Obrazek A co do alarmu jeśli zamkniesz się w aucie i otworzysz maskę powinien być. Jeśli tak się nie dzieje to pewnie masz coś z czujnikiem maski.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Dziwny problem z autoalarmem

Post autor: Skrzak » pt lip 04, 2014 09:46

Też mam ori alarm, włączył mi się kiedyś jak naprawiałem zamek bagażnika i jakimś cudem po uzbrojeniu alarmu i otworzeniu zamka, klakson zaczął wyć. Mi się wydaje, że ten ori alarm nie ma specjalnie osobnego modułu i jest obsługiwany przez komfort ale głowy nie dam. W każdym razie najlepiej dołożyć inny alarm, moduł umieścić w nietypowym miejscu plus jeszcze inne nietypowe rozwiązania. Alarm skoro ori fabryczny to złodziej zawsze ma to obcykane i wyłączenie go zajmuje mu pewnie ułamek sekundy.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Dziwny problem z autoalarmem

Post autor: jhosef » pt lip 04, 2014 09:51

Ori alarm zaczyna zdaje się wyć po otwarciu auta z kluczyka jeśli w ciągu 30 sekund nie zgłosi sie przez immo właściwy kluczyk.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Dziwny problem z autoalarmem

Post autor: Waqa » pt lip 04, 2014 11:39

jhosef pisze:Ori alarm zaczyna zdaje się wyć po otwarciu auta z kluczyka jeśli w ciągu 30 sekund nie zgłosi sie przez immo właściwy kluczyk.
dobrze gada. zamknij auto pilotem i otwórz kluczykiem. u mnie w ten sposob za kazdym razem alarm wyje.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwny problem z autoalarmem

Post autor: Qto » pt lip 04, 2014 12:56

jhosef, Waqa, zależy jak ustawione w eepromie...u mnie na trzy komforty w żadnym alarm nie wył po otwarciu auta kluczykiem - więc nie jest regułą że tak musi być. Na pewno można zamknąć się w aucie pilotem i spróbować włączyć zapłon po odczekaniu 30s.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości