licznik usa podłączenie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

licznik usa podłączenie

Post autor: michael.golf » wt kwie 03, 2012 05:47

witam,
mam do założenia do mojego golfa III europejska wersja licznik USA ze zdjęc.
ani ja ani kolega sprzedający nie wiemy gdzie podłączyc te kable kture są zaznaczone na zdjęciu oraz
od czego są te kable i czy jest potrzebny ich montaż czy tylko wystarczy podłączyc dwie grube wiązki kabli i będzie wszystko dobrze działało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt kwie 03, 2012 17:25 przez michael.golf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

licznik usa podłączenie

Post autor: matisim » śr kwie 04, 2012 10:28

patrząc po wtyczkach/klolorach to wypadałoby podpiąc je pod takie same kolory gniazd przy skrzynce, są rózne kolory- białe, czarne, niebieskie,zółte..


i taka moje prośba może ktoś powiedzieć jakie funkcję spełniają te kostki?? bo kilka wtyczek jest połączonych do jednego zbiorczego gniazda i nie wiem po co :helm:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

licznik usa podłączenie

Post autor: Zico63b » śr kwie 04, 2012 17:07

Foto trzecie od góry: Kostka ciemnoszara, dwa przewody - to do kierunkowskazów: czarno-zielony prawe, czarno-biały lewe. Kostka biała - o ile kolor przewodu to brąz, będzie to masa. Kostki zbiorcze są do rozprowadzenia napięcia z jednego na więcej przewodów lub wymaganego łączenia, w zależności od wersji.
Można się posiłkować opisem ze strony:
http://translate.google.pl/translate?hl ... 26hs%3DS28" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

licznik usa podłączenie

Post autor: matisim » czw kwie 05, 2012 22:59

a nie masz opisu skrzyni bardziej po polsku? bo te tłumacze to są fatalne :/



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

licznik usa podłączenie

Post autor: Zico63b » czw kwie 05, 2012 23:12

Nie, ale to bardzo łatwo zrozumieć, znając podstawy elektryki VW. Można też sobie wyświetlić oryginalną stronę i czytać w angielskim.
Te tłumaczenia to automat googla i jest czasem zabawny, ale nigdy moim znajomym nie przeszkadzało to w rozszyfrowaniu połączeń. Sam wolę w oryginale, przyznaję.
Jeśli ma Kolega jakieś trudności z konkretnym opisem, pomożemy.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

licznik usa podłączenie

Post autor: matisim » pt kwie 06, 2012 10:17

dobre jest to, że są kolory kabli i złącza. ale fakt faktem gdyby komuś sie chciało przetłumaczyć to w takiej postaci na polski było by o wiele prościej :) ja przeważnie drukuje sobie schematy i wtedy robie a teraz mam cała instalację rozprutą i trzeba wszystko poukładać :grin:



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Re: licznik usa podłączenie

Post autor: michael.golf » śr paź 24, 2012 03:45

NOWY LICZNIK
Zico63b pisze:Foto trzecie od góry: Kostka ciemnoszara, dwa przewody - to do kierunkowskazów: czarno-zielony prawe, czarno-biały lewe. Kostka biała - o ile kolor przewodu to brąz, będzie to masa. Kostki zbiorcze są do rozprowadzenia napięcia z jednego na więcej przewodów lub wymaganego łączenia, w zależności od wersji.
Można się posiłkować opisem ze strony:
http://translate.google.pl/translate?hl ... 26hs%3DS28" onclick="window.open(this.href);return false;
witam,
kupiłem nowy-drugi licznik USA ze względu na to że poprzedni nie miał wyświetlacza zmiany biegów skrzyni biegów automatycznej
i mam ten sam problem z podłączeniem.
tym razem są znowu trzy kostki:
-kostka czarna,dwa przewody kolory czarno-zielony i czarno biały: - do kierunkowskazów ?
-kostka biała,jeden przewód kolor brązowo-czerwony: - masa ?
-kostka niebieska,jeden przewód kolor czerwony: - ?????

pyt.1.czy te trzy kostki muszą byc podłączone żeby poprawnie działał licznik z wersji USA w golfie europejskim ?
pyt.2.czy każda skrzynka bezpieczników ma możliwośc podłączenia tych trzech kostek - bo były one podłączone do skrzynki bezpieczników.
pyt.3.czy wystarczy podłączyc dwie grube wiązki kabli i będzie wszystko dobrze działało ?
p.s. jutro dodam zdjęcia licznika i wiązki.



hali
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 11:53

licznik usa podłączenie

Post autor: hali » sob lip 13, 2013 21:54

witam.
mam taki problem jak mój przed mówca.

niebieska kostka z czerwonym przewodem jest do czego?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

licznik usa podłączenie

Post autor: KoguT » sob mar 15, 2014 18:04

Przepraszam że odgrzebuję temat.

Dzisiaj ogarnąłem temat tych kabli u siebie w MK3.
Biała kostka z kablem czerwono brązowym - szukamy cienkiego kabla w okolicach skrzynki bezpieczników o kolorze brązowo/białym (ma dwa białe paseczki), u mnie był on luźną pojedynczą wtyczką. Wpinamy się w ten kabel.
Owocuje to kontrolką niedomkniętych drzwi.
(Jest możliwość wpięcia się w kolor brązowo/żółty ale kontrolka będzie się świeciła tylko gdy mamy otwarte drzwi kierowcy)

A tą niebieską kostkę możemy obciąć i wpiąć w kabel idący od włącznika tylnych przeciwmgielnych. Da to kontrolkę w liczniku.


Obrazek



Awatar użytkownika
pawel66600
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw gru 31, 2009 00:10
Lokalizacja: Coniew
Kontakt:

licznik usa podłączenie

Post autor: pawel66600 » śr cze 25, 2014 22:52

Licznik USA z silnika ABA z OBDII
Posprawdzałem dziś kostki i to co wyszło
Czerwona kostka:
1- brązowy czerwony- masa kontrolki airbag
2 -czarno czerwony - stały plus kontrolki airbag (przedłużamy przewody od kontrolki poduszki obok włącznika do licznika)
3 -biały - masa kontrolka niezapiętych pasów
5 - ABS -masa
6 -Otwarcie tylnej klapy masa (podłączenie się pod czujnik otwarcia klapy przy zamku, kolor brązowo fioletowy w bagażniku)
17- przeciwmgielne tylne

Czarna kostka
20-Check Engine


Szaleństwo czy głupota? Po prostu pasja na zawsze. . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości