Prędkościomierz nie działa po wymianie skrzyni

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kazik1906
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 26, 2012 14:23

Prędkościomierz nie działa po wymianie skrzyni

Post autor: kazik1906 » pn cze 23, 2014 18:46

Dziś odebrałem auto od mechanika gdzie miałem wymienianą skrzynię(zakładali mi używaną od golfa 1.4 do golfa 1.6).Po przejechaniu kilku km zauwazyłem ,że prędkościomierz nie działa oraz co chwilę zapala się kontrolka rezerwy i rośnie do normalnego stanu paliwa i tak w kółko spada i rośnie.Co może być powodem????bezpiecznik ok więc może coś czujnikiem prędkości w skrzyni?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Prędkościomierz nie działa po wymianie skrzyni

Post autor: Qto » wt cze 24, 2014 14:32

kazik1906 pisze:coś czujnikiem prędkości w skrzyni
:bigok:

obadaj wtyczkę od niego



areus1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 31, 2013 21:49

Prędkościomierz nie działa po wymianie skrzyni

Post autor: areus1989 » wt cze 24, 2014 16:35

Podepnę się pod ten temat, bo mam podobny problem. Tydzień temu wymieniałem skrzynie biegów motor 1.6SR, miałem skrzynie DUU(wyleciał sworzeń), teraz mam DLP(po regeneracji). Zawarzyłem że po wymianie prędkościomierz zaniża rzeczywistą prędkość, np. jadąc 80km/h faktycznie mam ponad 90km/h, a przy 90km/h na liczniku rzeczywiście jest około 105km/h. Do prędkości 50km/h jest miarę poprawnie, lecz im szybciej jadę to ten błąd rośnie. Czy obrtosciomierz działa prawidłowo tego nie jest wstanie sprawdzi. Czujniki w skrzyni DLP zostały te, co miałem w DUU, bo ta po regeneracji niemiała czujników. Może ktoś mi pomoże jak ma to naprawić?



kazik1906
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 26, 2012 14:23

Prędkościomierz nie działa po wymianie skrzyni

Post autor: kazik1906 » śr cze 25, 2014 15:19

Byłem dziś u mechanika z moim problemem.sprawdzał czujnik,przekładał od starej i nadal problem wystepuje ;/ bezpiecznik tez sprawdził. mówił,że moze jakiś napęd w skrzyni jest uszkodzony albo wpływ na to ma to ,że skrzynia jest od 1.4 ale to tylko jego domysły wiec zadzwoniłem do serwisu który zajmuję się naprawą skrzyn biegu i pan mi powiedział ,że to musi być czujnik(nie żaden napęd) ,a ten stary po prostu zle mechanik wkładał i go uszkodził bo trzeba przy jego wkładaniu idealnie trafić.



kazik1906
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 26, 2012 14:23

Prędkościomierz nie działa po wymianie skrzyni

Post autor: kazik1906 » czw lip 03, 2014 11:54

problemem był zle wsadzony czujnik(impulsator).mechanik zle go wsadził i uszkodził.po wymianie na nowy prędkościomierz działa i wskazówka od paliwa nie szaleje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości