tempomat a kierunkowskaz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: bugatti415 » śr cze 18, 2014 18:12

Witam.Mam pytanie odnosnie jazdy na tempomacie.Mam auto juz ponad rok i na tempomacie jezdze sporadycznie,bo glownie jest to jazda miejska.Ale dopiero dzisiaj zauwazylem ze tempomat nie rozlacza tylko wcisniecie pedalu sprzegla,gazu,hamulca czy wylacznik na manetce ale rowniez wlaczenie kierunkowskazu rozlacza tempomat.Czy wy w swoich golfach tez tak macie ? W ksiazce nic na ten temat nie ma.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: cinek2004 » śr cze 18, 2014 18:54

Masz uszkodzoną manetkę. Podczas włączania kierunkowskazu nie łączy taśma w manetce i rozłącza tempomat.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: bugatti415 » czw cze 19, 2014 23:12

Faktycznie chyba cos nie laczy na manetce.Tylko jak wlaczam lewy kierunkowskaz to rozlacza mi tempomat,prawy jak wlaczam to jest ok.Ale pozatym dziala idealnie.Zalacza sie i wylacza tak jak trzeba,trzyma zadana predkosc i przyspiesza plynnie z manetki,oraz powraca do zapamietanej predkosci.Mysle ze sie nic nie pogorszy ze sterowaniem tempomatu przynajmniej przez jakis czas.Bo gdyby kiedys trzebabylo wymienic manetke to sam nawet bym sie nie bral za to.Sciaganie kierownicy,odpinanie poduszki itp.Jak dla mnie to grubo.



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: nitrox89 » czw cze 19, 2014 23:16

Oo podłącze się. U mnie jest tak że jak mam zapięty tempomat i chce zwiększyć prędkość manetką to przyśpiesza, ale jak puszcze przycisk do pozycji neutralnej to nie zapisuje prędkości tylko rozłącza tempomat. Też uwalona maneta?


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: bugatti415 » czw cze 19, 2014 23:27

U mnie wyglada to tak ze chcac zapamietac zadana predkosc poprostu wciskam boczny przycisk na manetce i juz jedzie sobie swoim tempem.Ale w momencie wciskania tego przycisku musisz jednoczesnie puscic pedal gazu.Bo czujnik ktory jest przy nim rozlaczy tempomat.Natomiast chcac zwiekszyc predkosc z manetki powinno byc tak ze jak przesuniesz suwak w lewo i trzymajac go auto powinno caly czas plynnie przyspieszac do momentu az puscisz suwak na manetce.W momencie puszczenia powinien utrzymywac juz predkosc przy jakiej zostal puszczony suwak.
nitrox89 jak zapinasz tempomat po zadaniu predkosci pedalem przyspieszenia to tez rozlacza czy normalnie trzyma predkosc ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: grg474 » pt cze 20, 2014 18:56

prawidłowe działanie to tak:
jedziesz i masz np pedał gazu wdepnięty 50 czy 70 czy 100% (bez znaczenia), tempomat załączony tj przesunięte suwadło na on - wciskasz set i możesz puścić pedał gazu, co nie znaczy że musisz. Tempomat jest rozłączany tylko pedałem hamulca lub sprzęgła lub suwadłem na off. Jeśli już jedziesz na tempomacie to możesz zwiększyć lub zmniejszyć prędkość ustawioną przyciskami na tempomacie. Ja np jadę na tempomacie np 130km/h i potrzebuję kogoś wyprzedzić to deptam w gaz - załóżmy że podnosze prędkość do 160 i po wyprzedzeniu puszczam gaz a samochód sam zwolni do 130


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: bugatti415 » pt cze 20, 2014 21:20

U mnie naprzyklad na manetce nie ma chyba opcji zmniejszenia predkosci.Jest tylko zwiekszenie,lub wlaczenie i wylaczenie tempomatu,oraz przycisk set.A z tym wyprzedzaniem na tempomacie po dodaniu gazu i puszczeniu to nawet jeszcze nie sprawdzalem czy powroci do nizszej zapamietanej predkosci.Bede mial okazje za tydzien robic trase ponad 500 km nad morze to przetesuje dokladnie.Nie bylo czasem co najmniej dwoch rodzajow manetek ?
grg474 jaki masz rocznik auta ? Moj to 98'



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

tempomat a kierunkowskaz

Post autor: Shmatan » sob cze 21, 2014 08:11

Były 3 rodzaje manetek (a można nawet powiedzieć że 4)
bugatti415 pisze:U mnie naprzyklad na manetce nie ma chyba opcji zmniejszenia predkosci.
Jest, masz przyciski set i res

O tempomacie wszystko już zostało napisane - posty nie dotyczące awarii z pierwszego posta będą usuwane



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości