Migajaca kontrolka aku na wolnych obrotach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Migajaca kontrolka aku na wolnych obrotach

Post autor: Kavior » czw cze 12, 2014 13:22

Witam
W moim aqy jakiś czas temu padło ładowanie. Zmieniłem cały regulator napiecia na ori Boscha. W starym regulatorze, jedna szczotka była o polowe krótsza od drugiej. Podobnie na komutatorze, jedna z bieżni była podtarta. Po wymianie na nowy regulator, gdzie szczotki w nim były o duuzo dłuzsze problem ładowania ustapil. Przy włączonych wszystkich urzadzeniach, napiecie nie spadało ponizej 14,1V. Po miesiącu spokojnej jazdy, sporadycznie na wolnych obrotach zapalała sie kontrolka aku. Napięcie wtedy spadało ponieżej 12V. Teraz przy upałach, jak włączam klimatyzacje, to napiecie oscyluje pomiedzy 11,9 a 12,5 czego efektem jest zapalanie sie kontrolki aku. W czym może być problem panowie? Regulator nowy. Cieżko mi uwierzyc, by podtarta bieznia komutatora była powodem. Nowe szczotki sa bardzo długie. Pasek jest stosunkowo nowy. Próbowałem też przy pracujacym silniku napinacz mocniej dociskac, ale bez efektów.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Migajaca kontrolka aku na wolnych obrotach

Post autor: ciachotdi » pt cze 13, 2014 20:58

a czy nie prościej i taniej było zawieść do gościa który zajmuje się regeneracją alternatorów ?


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości