Immobilizer nie widzi pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marianexyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 07, 2014 18:56

Immobilizer nie widzi pilota

Post autor: marianexyx » sob cze 07, 2014 19:06

Witam. Mam problem z moim autem. Swego czasu elektryk samochodowy zamontował w tym aucie do alarmu immobilizer na pilot. Wczoraj jednak pilot przestał mi działać. Pomyślałem, że to kwestia baterii (co mi się wydało dziwne, bo względnie niedawno była wymieniana). Po zakupie i wymianie baterii problem nie znikł i auto dalej mi się nie chciało odpalić.
Obrazek
Zajrzałem zatem do wnętrza pilota, jednak płytka wewnątrz niego niewiele mi mówi, jako że nie jestem elektrykiem, ani mechanikiem samochodowym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wciskanie przycisków na pilocie powoduje świecenie się diody pilota, jednak dioda immobilizera w aucie nie przestaje mrugać i auto dalej nie pali.
Obrazek
Płytka pilota nie wygląda źle, więc pomyślałem że to może być coś po stronie odbiornika. Miałem nadzieję, że płytka to będzie zaledwie mały odbiornik IR, ale się myliłem.
Obrazek
Moje pytanie zatem brzmi: Co może być przyczyną tego, że immobilizer nie chce się wyłączyć? Docelowo bym chciał pilot odłączyć (po co mi zabezpieczenie w aucie, które ledwo by chcieli na złomie), tylko nie wiem które kable zewrzeć by ominąć obwód za to odpowiedzialny. Ew. mógłby zatem ktoś mi doradzić, bądź zerknąć na elementy i połączenia płytek by znaleźć ewentualną usterkę, co bym mógł sobie podmienić element, albo dolutować ścieżkę? A może płytka jest w złym wstanie i coś przebija? Nie znam się na tym. Zapchałem póki co elektromagnes papierkiem by udało mi się auto odpalić na tyle by dojechać do mechanika, ale nie chcę ryzykować tego, że papierek wypadnie, obwód mi się zamknie i wyłączy auto podczas jazdy (!). Już faktu nie licząc, że wolałbym sam to naprawić, bo gdyby było mnie stać na elektromechaników, to bym nie jeździł takim autem. Na poniższych zdjęciach wrzucam zdjęcia płytki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Immobilizer nie widzi pilota

Post autor: edzio » ndz cze 08, 2014 09:16

to nie są zdjęcia twojego alarmu ,bo na tych zdjęciach widać,że brak już blokady i auto musi palić



marianexyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 07, 2014 18:56

Re: Immobilizer nie widzi pilota

Post autor: marianexyx » ndz cze 08, 2014 09:29

Auto odpala, bo zablokowałem elektromagnes papierkiem, przez co odpala. Może wydaje się, że nie ma blokady (nie wiem po czym to wnioskować) bo blokada była z tego co wiem przez mojego tatę u elektromechanika dorabiana (zakładam, że na odwrocie płytki to są te dorabiane cyną ścieżki). Tylko aktualne rozwiązanie jest trochę straszne, jako że jak papierek nie da rady, to mi auto wyłączy się podczas jazdy, dlatego szukam innych opcji.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Immobilizer nie widzi pilota

Post autor: bioly05011 » ndz cze 08, 2014 09:45

to jest alarm tym pilotem zamykałeś i otwierałeś auto, sprawdź z tyłu co to za alarm co tam pisze ,sprawdź czy po przekręceniu stacyjki odzywa się pompa paliwa z tego co kojaże te dwa przewody czarne co wychodzą z alarmu to blokada musisz sprawdzić gdzie one idą pewnie jakiś obwód jest w aucie przecięty i te kable są połączone najpierw podaj co to za alarm co na nim pisze , co ten papierek tam robi?, dodatkowo może wystarczy go zaprogramować


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Immobilizer nie widzi pilota

Post autor: edzio » ndz cze 08, 2014 10:56

odepnij zasilanie od centralki(wypnij największą kostkę,albo bezpiecznik) ,wyjmij papierek i będzie działać.Albo złącz czarne przewody te przy tym przekaźniku co masz papierek.
Możesz też spróbować wcisnąć mikrostyk widoczny na ostatnim zdjęciu i przyciski na pilocie może doprogramujesz na nowo pilot.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Immobilizer nie widzi pilota

Post autor: edzio » śr cze 11, 2014 00:05

i wszystko zadziałało i resztę kolega ma w :ass: typowe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości