Problem z wskaznikiem przebiegu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: G0 Karcio » ndz cze 01, 2014 21:01

Witam. Nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. W zeszlym tygodniu bylem na wymianie oleju silnikowego i wymianie kilku elementow zawieszenia, przebieg 277777km. Po przebyciu kilkudziesieciu km licznik zamiast pokazac 278000 pokazal 277700, myslalem, ze wczesniej zle spojrzalem, ale przejechalem juz prawie 300km i jednak nic mi sie nie wydawalo, licznik przebiegu znowu pokazal 277700km. Co jest grane??



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: bioly05011 » ndz cze 01, 2014 22:54

zdejm kleme zaczekaj 5 minut załóż przejedź kawałek sprawdź czy nabija


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: G0 Karcio » pn cze 02, 2014 08:08

Normalnie przebieg idzie do przodu, rzecz w tym, ze jak przejedzie 277799 wskakuje nie na 277800 tylko na 277700, juz 2 raz z rzedu tak mialem. Zreszta klema...odepne na 5 minut zanim gdzies wyrusze w trase,ale to jest nie normalne, nie bede przeciez teraz non stop obserwowal licznik przebiegu bo moze przestac znowu wlasciwie wskazywac. W koncu przejade 10tys i sie okaze ze nie bede mial pojecia kiedy np.zmienic olej czy po wiekszym przebiegu rozrzad. Cos musi za to odpowiadac, skoro teraz cos sie rozdupczylo to jaka pewnosc mam,ze po 5tys znowu nie bedzie dobrego wskazania? Nie bede przeciez dzien w dzien z kartka jezdzil i notowal ile przejechalem, wsakznik przebiegu ma nam ulatwiac zycie a nie utrudniac.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: G0 Karcio » pn cze 02, 2014 12:59

karolsiny pisze:Normalnie przebieg idzie do przodu, rzecz w tym, ze jak przejedzie 277799 wskakuje nie na 277800 tylko na 277700, juz 2 raz z rzedu tak mialem. Zreszta klema...odepne na 5 minut zanim gdzies wyrusze w trase,ale to jest nie normalne, nie bede przeciez teraz non stop obserwowal licznik przebiegu bo moze przestac znowu wlasciwie wskazywac. W koncu przejade 10tys i sie okaze ze nie bede mial pojecia kiedy np.zmienic olej czy po wiekszym przebiegu rozrzad. Cos musi za to odpowiadac, skoro teraz cos sie rozdupczylo to jaka pewnosc mam,ze po 5tys znowu nie bedzie dobrego wskazania? Nie bede przeciez dzien w dzien z kartka jezdzil i notowal ile przejechalem, wsakznik przebiegu ma nam ulatwiac zycie a nie utrudniac.
Panowie problem wydaje mi sie na chwile obecna rozwiazany (przynajmniej tak podejrzewam). Otoz dzisiaj odlaczylem kleme na kilka minut (co sie pozniej okazalalo bylo zbedne) i ruszylem w miasto, przejechalem do pelnego przebiegu, chcialem zobaczyc czy poraz kolejny wskoczy na 277700, ku mojemu zdziwieniu wyswietlilo sie 278700. Wedlug mnie jest wszystko jasne, sekment wyswietlacza 4-ej cyfry jest uszkodzony i stad taki wskaznik na liczniku (wczesniej widocznie tez to bylo tylko nie zwrocilem na to uwagi).
Na zdjeciu ponizej wszystko zostalo przeze mnie zobrazowane.
Wydaje mi sie (nawet jest to pewne),ze temat mozna zamknac:).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: grg474 » wt cze 03, 2014 21:04

rozebrać licznik, wyjąć wyświetlacz, przemyć gumki spirtem i złożyć


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: bioly05011 » śr cze 04, 2014 15:52

lub też przelutowac nóżki od układu scalonego odpowiedzialnego za wskaźnik kilometrów ,


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: Solaris22 » śr cze 04, 2014 19:32

U mnie też jest problem z tym wyświetlaczem, tylko u mnie nie działa pierwsza cyferka przebiegu ogólnego tzn. działa ale tylko jak jest bardzo ciepło :D Chociaż ostatnio coś nie chce zaskoczyć bestia. :D
U mnie jeszcze brzęczek nie działa także wymienię chyba cały licznik...


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

AgabrielA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 10, 2013 21:34
Lokalizacja: Europa Północna

Reset kilometrów w cyfrowym wyświetlaczu.

Post autor: AgabrielA » sob paź 03, 2015 04:29

Hej, witam specjalistów.
- Mam następujący problem, w moim golfie III rok 94, w Lipcu tego roku, zresetował się stan kilometrów głównych, na cyfrowym wyświetlaczu.
- Dokładnie na 300000-.
- Parę dni padało jak z cebra, a okno było uchylone, siadł akumulator i parę bezpieczników.
- Wszystko zostało naprawione, powymieniane, gra i buczy, poza samym wyświetlaczem.
- Fakt jest taki iż już miał skazę, jak go kupowałem, parę czarnych miejsc na wyświetlaczu wielkości kropel.
- W niczym to jednak nie przeszkadzało i nie przeszkadza nadal, by sprawdzać tak stan główny, jak i też dzienny.
- Teraz zbliża się powoli przegląd techniczny, a na moim wyświetlaczu widnieje tylko 5000 km.
- Myślałem, że po jakimś czasie licznik sam się ustawi, jednak nic z tego.
- Wszystko działa, kilometry dzienne są prawidłowo zliczane do licznika głównego i tak dalej.
- Tylko zamiast 305000 km wskazuje 5000 km.
- Co z tym zrobić, gdzie można to naprawić, przywracając pierwotną wielkość, lub gdzie mogę kupić nową płytkę wyświetlacza.
- Najlepiej by było, gdyby mi ktoś polecił profesjonalny warsztat w okolicy Świnoujścia - Szczecina, lub Katowic - Chorzowa, tylko dlatego iż dla mnie to wszystko czarna magia, a w tych okolicach bywam czasami na dłużej niż jeden dzień.
Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam auto maniaków z pod znaku Golfa.


Całkiem Zielony w te klocki , jak Młoda Trawa na Łące ...! .

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: G0 Karcio » sob paź 03, 2015 07:09

Widocznie one krecą do 300000 i zaczynaja od zera. Tak pokazuje filmik ponizej.
" onclick="window.open(this.href);return false;



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: bioly05011 » sob paź 03, 2015 07:34

kolego AgabrielA, nie przejmuj się tym ja ostatnio też kupiłem takiego szatana mk 3 z takim wyświetlaczem wylanym,i nic nie powiedział na przeglądzie...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: Qto » sob paź 03, 2015 08:42

AgabrielA, temat stary jak mk3 (no troszkę młodszy)...liczniki kręcą się do 300 000.
Wystarczyło użyć wyszukiwarki :bajer: Poza tym ten temat dotyczy mk4 :bajer:

https://www.google.co.uk/search?q=liczn ... 3&ie=UTF-8" onclick="window.open(this.href);return false;



AgabrielA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 10, 2013 21:34
Lokalizacja: Europa Północna

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: AgabrielA » ndz paź 04, 2015 02:07

Hei, zanim tu napisałem, szukałem prawie godzinę po forum i znalazłem jeden temat, jednak zamknięty na kłódkę.

Nie chciałem zakładać nowego tematu.
Ten też został odkurzony i to sporo.

Dzięki za filmiki i otuchę, już myślałem, że znowu będę musiał wydać sporo grosza, a tu miły zonk.
W poniedziałek jadę na przegląd i zobaczę jaka będzie reakcja.

Mnie to rybka, mam pełną dokumentację dziennych, miesięcznych i rocznych przebiegów, dlatego jestem kryty.
Jednak nie chciałem mieć kłopotu na przeglądzie oraz ewentualnego naciągania na urojone koszty, dlatego zadałem to pytanie.
Inna sprawa to taka, że akurat zmiana na liczniku, wypadła w tą nawałnice którą wyżej opisałem, byłem mokry i nie spisywałem wtedy kilometrów.
Z dokładnego wyliczenia przebiegu, wychodzi iż te magiczne 300-tysięcy, auto osiągnęło właśnie w momencie parkowania pod domem.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim i do następnego problemu może tylko w innym temacie.
Pozdrawiam.


Całkiem Zielony w te klocki , jak Młoda Trawa na Łące ...! .

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Problem z wskaznikiem przebiegu

Post autor: Klaudek » ndz paź 04, 2015 09:58

Te przeglądy i przebiegi w Polsce to wielka ściema...
Przykład z samochodu kolegi:

Kupił zjeżdżone mondeo mk3 tddi w końbi
Sprawdzałem historie pojazdu na stronie historia pojazdu, przebieg jaki widniał na ostatnim przeglądzie to 380 tysięcy. Zachciało mu sie licznika z komputerem no to zmienił, przebieg też się zmienił na 250 tyś... Za jakiś miesiąc wyszedł przegląd no i pojechał zrobić. Z ciekawości wszedłem na tą stronę żeby zobaczyć jak to zostało rozwiązane... Okazało się że nie ma już na tej stronie żadnego zapisanego przebiegu i karta jest czysta ... :goof:

I po co to jest robione skoro tak działa?

------------------------

A co do przebiegu w mk3 to w licznikach VDO, motometer po wybiciu 300000 znika napis total na głównym wyświetlaczu i kilometry są liczone od nowa, w takim wypadku należy dodać 300 000 do wyświetlanego przebiegu co zresztą było mówione. Diagnosta powinien o tym wiedzieć....

Natomiast liczniki TRW kręcą do miliona bez znikania napisu total i resecie po 300 000 km.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości