Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: Skrzak » śr maja 21, 2014 09:03

Pytanie:
Które piny w komforcie to przednie drzwi kierowcy i przednie drzwi pasażera? Chodzi o mikrostyki i info na fisie o otwartych drzwiach. Właśnie wymieniłem fis z 1/2 na 1/1 i przednie drzwi mi pokazuje odwrotnie, tylne i klapa są okej. Od razu uprzedzam pytanie, auto nie było anglikiem i nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Próbowałem wiele wsadów licznika (poszukiwania właściwego) i zawsze tak pokazuje, więc zakładam, że po prostu przewody od mikrostyków we wtyczce komfortu są podpięte odwrotnie. No chyba, że o coś innego tu chodzi, przekaźnik, bezpiecznik?

Komfort 1C0 z dwoma kostkami.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: kamil1555 » śr maja 21, 2014 12:58

Po pierwsze ta informacja idzie po CAN (CAN L I CAN H), więc odwrotnie nie są podpięte. Jeśli już to silniczki(moduły) szyb są od anglika.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: krissMK4 » śr maja 21, 2014 21:19

Jak by silniczki były z anglika to musiałby mieć panel itp po stronie pasażera bo silniczek z prawych drzwi nie pasuje do lewych , tylko może komfort jest z anglika i wysyła licznikowi info że kierowca jest po prawej stronie


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: kamil1555 » czw maja 22, 2014 12:34

krissMK4 pisze:Jak by silniczki były z anglika to musiałby mieć panel itp po stronie pasażera bo silniczek z prawych drzwi nie pasuje do lewych , tylko może komfort jest z anglika i wysyła licznikowi info że kierowca jest po prawej stronie
Znam takich co obcinają te plastiki(obudowy elektroniki silniczka) i pasują wtedy ;)


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: Andrzej4286 » czw maja 22, 2014 13:14

Skrzak, zmiana wartości w epromie komfortu musi byc zrobiona z gb na eu i będziesz miał informacje na fisie jak potrzeba wsad licznika nie ma tu nic do rzeczy


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: grg474 » czw maja 22, 2014 20:04

Skrzak pisze:Właśnie wymieniłem fis z 1/2 na 1/1 i przednie drzwi mi pokazuje odwrotnie, tylne i klapa są okej.
licznik był angolem? Jak nie masz pewności (tarcze mógł ktoś podmienić) to:
VAG> CANGATEWAY> software coding > 00006 > test i save (nie ważne że tam masz 00006 - masz to zrobić)
Wyłączyć stacyjkę. Zamknać pilotem auto. Odczekać aż zniknie ikona samochodu na liczniku. Otworzyć pilotem auto. Otworzyć drzwi. Jeśli nadal pokazuje zamiennie komfort jest z angola i trzeba edytować eprom


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: Skrzak » czw maja 22, 2014 22:12

Licznik jest z pasata angola, z końcówką 949A, tarcze ma z podwójną prędkością, mile i km. No ale ja wgrywam do niego wsady to europejskie. Dobra spróbuję z tym cangateway chociaż już wiele razy to robiłem. Auto raczej w całości było euro poza tym zmienionym licznikiem, bo dokładnie sprawdziłem jego historię i było kupione w salonie w Holandii i raczej nie wygląda, żeby ktoś coś tam wymieniał. Rocznik 2002, modelowo 2003 i raczej komfort na czasie czyli nie ruszany, 1C0.



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: kamil1555 » pt maja 23, 2014 12:40

A masz przekodowany licznik z mil na kilometry? Zmień kodowanie na Europe.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: Skrzak » pn cze 09, 2014 19:36

Wszystko już działa jak trzeba w tym liczniku na wsadzie z R32 tylko ciągle ta jedna rzecz nie daje mi spokoju. Jakieś pomysły od czego zacząć szukanie w komforcie? Nie wiecie, czy tak samo commanderem można się dobrać do eepromu komfortu? Cholera wie czy ten komfort nie jest z anglika...



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Gdzie w komforcie są podłączone mikrostyki od drzwi?

Post autor: Skrzak » pn lip 07, 2014 13:40

Panowie czy ktoś wie, czy któreś z kodowań komfortu 1C0 - soft lub WSC zawiera info o UK lub EU i wie jak to przestawić? Chodzi info na fisie wyswietlające odwrotnie te drzwi. Spotkałem się z "opiniami", że wystarczy przewody od mikrostyków w drzwiach, czyli de fakto piny w kostce komfortu przełożyć ale jeżeli info z mikrostyków jest po CAN, to wtedy kodowanie komfortu. Jakieś sugestie? Póki co próbowałem tylko wklepać soft coding jakiś tam od selective i all door. Wiem że to nie od tego ale myslałem, że spróbować warto.
Co s tym WSC coding, może tu coś? Szukam szukam i nie mogę znaleźć w guglu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości