golf 3 - 12v w brązowych kablach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek1423
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 19, 2014 10:45

golf 3 - 12v w brązowych kablach

Post autor: piotrek1423 » wt maja 20, 2014 11:03

Witam. Mój samochód to golf 3, rocznik 1994, silnik 1.8 aam, elektryczne szyby i lusterka.
Mam taki problem. W przewodzie brązowym, który jest podłączony do koszyczka nad bezpiecznikami i się rozgałęzia na wszystkie drzwi napięcie wynosi 12v. Miernikiem sprawdziłem, że brązowy kabel musi się gdzieś łączyć z żółtym (od zamka) i żółto-czerwonym kablem. Tylko mnie dziwi fakt, że np po odłączeniu kostki w tylnych drzwiach od strony kierowcy i podłączeniu samego przewodu żółto-czerwonego od strony drzwi jak i reszty samochodu napięcie na brązowym przewodzie wynosi 12v mimo, że przewody nie były ze sobą podłączone. Gdy podłączyłem minusowy kabelek do masy przez bezpiecznik 3A to wszystkie okna chciały się same zamykać a po chwili na końcówce kabla pojawiły się iskry i bezpiecznik przepaliło. Dodam, że szyby i lusterka elektryczne w ogóle nie chodzą. Gdy podłączy się kabel do masy w miejsce brązowego kabla to chodzą wszystkie szyby oprócz przedniego od strony pasażera. Miałem pocięte przewody w tylnych drzwiach od strony kierowcy, ale są zlutowane i zaizolowane. W żadnym wypadku w brązowym kablu nigdy nie powinno być żadne napięcie? Czy może jest taka możliwość, że może przejść przez silniczek od szyb elektrycznych? Proszę o pomoc;)


Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony wt maja 20, 2014 11:34 przez piotrek1423, łącznie zmieniany 1 raz.



kamillus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 23, 2010 15:14

golf 3 - 12v w brązowych kablach

Post autor: kamillus » wt maja 20, 2014 23:51

Podepne się pod temat.
Mam podobny problem i też mam napięcie (bodajże) na brązowym kablu, z tym że mi szyby tylko "opadają" a nie podnoszą się. podnieść je moge tylko przy wyłączonym zapłonie, przekręcając zamek w drzwiach.
miałem troche pokiereszowane kable w przednich drzwiach ale wszystko poizolowane jak należy i nigdzie nie ma przebicia (przynajmniej jeśli chodzi o widoczne dla oka miejsca)
ktoś ma jakiś pomysł?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości