Klimatronik, bezpiecznik S180 wypala się

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krysia_boss91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 12:01

Klimatronik, bezpiecznik S180 wypala się

Post autor: krysia_boss91 » pn maja 19, 2014 21:24

Witam. Mam pewien problem z klimatronikiem w golfie 4 1.6. Ostatnio przestała mi działać klima tzn. cały klimatronik działał, wszystko było nawiew działał lecz system klimatyzacji nie chłodził. Poczytałem, że to będzie bezpiecznik w komorze silnika i faktycznie bezpiecznik S180 był wypalony praktycznie nic z niego nie zostało, a plastik wokół się wytopił. Wsadziłem nowy taki jak pisali 30A i po 2 dniach w upale znowu to samo. Zauważyłem, że tak się dzieje jak klima chodzi na pełnych obrotach przez pewien czas. Troszkę to denerwujące może macie jakiś pomysł czy gdzieś coś z kablami jest nie tak czy może jakiś czujnik świruje. Temperatura na licznikach rzadko kiedy dochodzi do 90st.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klimatronik, bezpiecznik S180 wypala się

Post autor: Qto » pn maja 19, 2014 21:58

bezpiecznik się topi bo ma słaby styk...standardowa usterka. Nie jest tu winien żaden czujnik czy coś innego...tylko styki w samej skrzynce bezpieczników nad akumulatorem
krysia_boss91 pisze: Temperatura na licznikach rzadko kiedy dochodzi do 90st.
to inny problem... pewnie termostat, może też być czujnik temperatury - tematów cała masa więc zapraszam do wyszukiwarki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości