Wysoka temperatura

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SandraG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 29, 2014 22:42

Wysoka temperatura

Post autor: SandraG » wt kwie 29, 2014 23:12

Witam, mam golfa III 1,8 benzyna. Temperatura podnosi się dość szybko, po 3-4km. mam 100 na zegarze. I dopiero ok 100 stopni załącza się wentylator. Termostat wymieniony. Co to może być?



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Wysoka temperatura

Post autor: Radzio0018 » pt maja 02, 2014 11:46

Być może masz walnięty czujnik temperatury .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wysoka temperatura

Post autor: Paweł Marek » pt maja 02, 2014 12:06

to że się przy tej temperaturze załącza wentylator to albo ma zepsuty I-y bieg i odpala dopiero na drugim, albo jest błąd wskazań temperatury (czujnik - licznik). Niepokojące jest to grzanie tak szybkie, nie powinien się 1.8 tak szybko grzać, popatrz najpierw czy pasek wielorowkowy nie jest źle założony (ma iść pod kołem pompy cieczy nie nad da się tak źle założyć). Jeśli to będzie ok to głębszy przegląd cię czeka, termostat czy nie zawieszony, czy niema grubego błędu w rozrządzie zapłonie itd


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Adams5502
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 20, 2013 20:01
Lokalizacja: Mazury

Wysoka temperatura

Post autor: Adams5502 » pt maja 02, 2014 16:53

Miałem podobny przypadek tylko że w Oplu corsie uwalony był czujnik w chłodnicy który załączał wentylator i gdy temp na zegarze pokazywała 100 stopni było za póżno płyn już się gotował ,kupiłem czujnik i jak rękoł odją. Zewrzyj styki na krótko i zobacz jak pracuję wentylator czy są dwa biegi ,wtyczka w chłodnicy 3 przewodowa zewrzyj dwa razem i zobacz jak pracuję i zmień kolejność będziesz maił 1 i 2 bieg jeśli to jest OK to wymień czujnik , można sprawdzić go omomierzem ale nie jest kosmicznie drogi wiec można śmiało kupić drugi beż zabawy w miernik .



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Wysoka temperatura

Post autor: danioo » pn maja 19, 2014 10:59

Sprawdź czy chłodnica jest ciepła czy zimna jak temp sięgnie poziomu 100oC. Uważaj na dłonie bo może się wentylator załączyć, ewentualnie odłącz wtyczkę od wentylatora.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości