oświetlenie wnętrza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

oświetlenie wnętrza

Post autor: rodek » pn kwie 28, 2014 09:01

W golfiku znajomego nie działa oświetlenie wnętrza , zamki działają poprawnie co sygnalizowane jest przez diodę led po zamknięciu auta a po jego otworzeniu świecą lampki w drzwiach ( koperty ).
Lampki oświetlenia wnętrza nie można włączyć ręcznie tych nad drzwiami pasażera również dodam , że bezpiecznik jest dobry i słychać przekaźnik w module komfortu , po podaniu napięcia z bezpiecznika do kostki w podszybiu lampki świecą ale nie gasną.
I Pytanie czy jest jeszcze jakaś kostka po drodze między komfortem a kostką przy podszybiu , jaki kolor kostki w module komfortu i jaki zacisk , chcę na potrzeby testu przewodem podłączyć bezpośrednio moduł z lampką oświetlenia wnętrza .
Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym problemem to bardzo proszę o porady .



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn kwie 28, 2014 20:07

pytań mnóstwo, informacji o komforcie zero
rodek pisze:po podaniu napięcia z bezpiecznika do kostki w podszybiu lampki świecą ale nie gasną.
kostka w podszybiu ma zdaje się 8 pinów...i co znaczy że nie gasną ??



rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

oświetlenie wnętrza

Post autor: rodek » pn kwie 28, 2014 20:39

podałem napięcie z bezpiecznika na kostkę która jest w podszybiu a listwą boczną ma 3 piny z twojej podpowiedzi wynika że jest jeszcze po drodze większa a sprawdziłem że po podaniu napięcia z bezpiecznika lampka świeci i nie można wyłączyć jej ręcznie wyłącznikiem w lampce , może inaczej zapytam - do lampki podawane jest +12V , masa i coś po komforcie w/g mnie +12V , chcę minąć złącza po drodze i podłączyć w celu sprawdzenia bezpośrednio lampkę i teraz było by fajnie jak by ktoś podał mi kolory i napięcia jakie idą do lampki i z której kostki na komforcie zasilić lampkę - tak mi się przynajmniej wydaje



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn kwie 28, 2014 21:19

rodek pisze:podałem napięcie z bezpiecznika na kostkę która jest w podszybiu a listwą boczną ma 3 piny z twojej podpowiedzi wynika że jest jeszcze po drodze większa
a może wtyczka ma 8 pin, ale pozostałe 5 masz wolne i piszesz że ma 3 ??
rodek pisze:po podaniu napięcia z bezpiecznika lampka świeci i nie można wyłączyć jej ręcznie wyłącznikiem w lampce
łatwiej by było gdybyś napisał gdzie to napięcie podajesz
rodek pisze:było by fajnie jak by ktoś podał mi kolory i napięcia jakie idą do lampki i z której kostki na komforcie zasilić lampkę
fajnie to by było gdybyś podał nr komfortu :bajer: ...ale po co masz się wysilać, niech męczą się ci co chcą pomóc, to pewnie im zależy abyś znalazł usterkę

czerwono/niebieski - +12V
brązowy - masa
niebiesko/szary - masa po otwarciu drzwi



rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

oświetlenie wnętrza

Post autor: rodek » pn kwie 28, 2014 22:56

a może wtyczka ma 8 pin, ale pozostałe 5 masz wolne i piszesz że ma 3 ??
- na pewno są 3 piny
łatwiej by było gdybyś napisał gdzie to napięcie podajesz
- prościej się nie da , podałem napięcie z bezpiecznika nr 14 na jeden z zacisków w kostce 3-pin tak jak napisałeś czerwono/niebieski
fajnie to by było gdybyś podał nr komfortu :bajer: ...ale po co masz się wysilać, niech męczą się ci co chcą pomóc, to pewnie im zależy abyś znalazł usterkę
- nie odkręciłem modułu więc numeru nie podam , nie wiedziałem że to takie istotne
czy kolory które podałeś będą przy module komfortu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pn kwie 28, 2014 23:08

rodek pisze:- na pewno są 3 piny
więc nie wiem o jakiej wtyczce piszesz

pisałem w pierwszym poście że nie ma info o komforcie...
rodek pisze:- prościej się nie da , podałem napięcie z bezpiecznika nr 14 na jeden z zacisków w kostce 3-pin tak jak napisałeś czerwono/niebieski
wcześniej pisałeś "do kostki" - dopiero teraz napisałeś jakiś konkret
rodek pisze:- nie odkręciłem modułu więc numeru nie podam , nie wiedziałem że to takie istotne
pisałem w pierwszym poście że brak info o komforcie... pomijam że nawet rocznika nie podałeś



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości