Jaki kupić pilot i gdzie?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek_MKIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 11:04

Jaki kupić pilot i gdzie?

Post autor: Maciek_MKIV » pn kwie 14, 2014 15:07

Witam
Mam problem z doborem pilota do modułu komfortu [ 1J0 959 799 N ] interesuje mnie możliwość zakodowania go pod centralny zamek i immo. Znalazłem coś na allegro za ok 130zł, ale ani 1 z nich nie miał podobnego oznaczenia, na sklepach internetowych też nic :/
A coś takiego pewnie by nie działało? http://allegro.pl/pilot-kluczyk-scyzory ... 92009.html



Adams5502
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 20, 2013 20:01
Lokalizacja: Mazury

Jaki kupić pilot i gdzie?

Post autor: Adams5502 » pn kwie 14, 2014 18:47

Witam kolego sam mam jedne pilot do swojego auta i też bym sprawił sobie drugi z tym że myślałem o zakupie pilota ze szrotu z rozbitego auta dorobić nowy grot i zakodować imo.Z tym że nie wiem czy to dobre rozwiązanie??/ czy nie lepiej kupić właśnie coś takiego z alledrogo ???.



mk3greg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 13:22
Lokalizacja: Lbn

Jaki kupić pilot i gdzie?

Post autor: mk3greg » sob kwie 19, 2014 08:03

Witam
Podczas kupna auta handlarz dorzucił mi zapasowy kluczyk nawet nie przyszło mi do głowy, że to może być kluczyk nie od tego auta. Kluczyk wygląda identycznie jak ten z aukcji od Maćka_MKIV. Dorobiłem grot koszt 30 pln. Mhz się zgadzały i to w sumie najważniejsze jeżeli chodzi o centralny. Bo dopisanie do centralnego jest banalnie proste. oryginał do stacyjki na zapłon, drugi klucz do drzwi i trzeba przytrzymać na zamknięciu i naciskać guziki aż trąbnie samochód i po sprawie. W ten sposób centralny działa.

Z imo jest większy problem bo trzeba dodać pin z klucza do zegarów. Nie udało mi się tego zrobić. Kablem który posiadam udało mi się wyłączyć imo w samochodzie, kontrolka miga na zegarach ale jechać można wiec traktuje ten drugi jako awaryjny w razie czego. Co do używanych kluczy to raczej bym nie ryzykował, może inaczej na moim przykładzie oryginalny kluczyk działa mi z 1m odlgłości a czasami muszę pod samą szybę praktycznie zbliżyć wtedy otwiera samochód, ale ten kluczyk nowy drugi o którym pisałem z 20-30 m działa. Myślałem, że problem jest w samochodzie w module komfortu. Na szczęście to tylko kluczyk (podobno w układzie jest jakiś kwarc coś się z nim dzieje dlatego spada zasięg klucza) tematy oklepane na forach. 1 m a 30m jest różnica.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości