Zostawiłem auto na włączonym zapłonie.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cezarroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 22, 2008 20:23
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Zostawiłem auto na włączonym zapłonie.

Post autor: cezarroo » pt kwie 04, 2014 22:49

Witam.
Samochód to golf mkIII 96r 2.0 8v
Zostawiłem go przypadkiem na zapłonie, na ok godzinę, akumulator się nie zdążył rozładować, niestety samochód nie chciał już odpalić, podłączyłem kable, też nic, moja cewka nie wygląda ani nie pachnie jak spalona, jednak postanowiłem podmienić na inną, na szybko udało się kupić używaną, wygląda tak samo, znajomy sprzedawca twierdzi że to z takiego samego auta, jednak jej rok produkcji to 2004r, niestety nadal nie ma iskry, na wtyczce do cewki miernik pokazuje ok 13v, więc tam prąd dochodzi, bezpieczniki pod kierownicą wszystkie ok. Oddawać cewkę czy jest jeszcze coś co mogło paść?

Dodam jeszcze że pompa paliwa, którą przy pierwszym włączeniu zapłonu słychać przez ok dwie sekundy po przekręceniu kluczyka, teraz zdarza się że załączy na niecałą sekundę, po czym słychać kliknięcie spod włącznika świateł i się wyłącza, tego nigdy wcześniej nie było Czasem mam problem z odpaleniem jak jest mokro, wtedy zawsze słychać pompę ok dwie sekundy, lub po kilku próbach w ogóle się nie włączała, ale nigdy nie było tak żeby tak krótko pracowała.

Pozdrawiam.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Zostawiłem auto na włączonym zapłonie.

Post autor: bioly05011 » pt kwie 04, 2014 23:47

hall,cewka,kostka stacyjki do sprawdzenia napięcie na aparacie pin 1-3 to 12V.Pin 2-3 podczas kręcenia podłącz diode i ma pulsować.Na cewce też pin 1-3 to napięcie pokładowe 12V.Zdejmij zaślepkę z cewki i masz pod nią złącze 1 i 15 ,pomiędzy nimi rezystancja ok 0,5-1Ω a pomiędzy złączem 15 a wyjściem wysokiego napięcia ok3000-4000Ω.
jak sprawdzić
(1opcja) zdejmij złacze z aparatu zapłonowego oznaczenia (+ 0 -) odkręć i wyciąg aparat ale zaznacz sobie pierw w jakim położeniu się znajduje. Pod "+" podłaczasz +12 v , pod "-" oczywiście - . między "0" a "+" jakiś mierniś powinno ci się pojawić napięcie ok. 12 v (może być ciut niższe niż zasilanie) a przy obracaniu oską aparatu znikać i pojawiać .
(2opcja)do środkowego na aparacje i do plusa aku podłącz miernik przekręć stacyjkę ,i za koło pasowe na wale kręcisz kluczem (wykręć świece bęziesz miał lżej kręcić )napięcie powinno się pojawiać i znikać a dodatkowo słychać wtryski jak tak jest czujnik dobry
co do samej cewki może być dobra ale modół zapłonu przy cewce może być uwalony lub nie dochodzi napięcie (1-3 12V) na kostkach cewki jak i aparatu napiecie ma być jak na aku możesz też sprawdzić tą kostkę stacyjki przekręć stacyjkę weż kawałek kabla zdejm wtyczkę z rozrusznika podłącz jeden koniec a drugi do plusa na aku wtedy ją na 100% wyeliminujesz bo przy rozruchu kluczykiem może rozłączać napięcie a tak wogóle czy posiadasz jakiś alarm fabryczny czy ktoś zakładał ?


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
cezarroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 22, 2008 20:23
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Zostawiłem auto na włączonym zapłonie.

Post autor: cezarroo » sob kwie 05, 2014 07:04

Dzięki za wskazówki, jeśli chodzi o alarm to kiedyś był, został zdemontowany ok 2 lata temu.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Zostawiłem auto na włączonym zapłonie.

Post autor: bioly05011 » sob kwie 05, 2014 07:42

alarm zwykły był czy fabryczny piszesz że pyka za włącznikiem świateł albo alarm fabryczny on był montowany właśnie tam lub puszka od immo


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
cezarroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 22, 2008 20:23
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Zostawiłem auto na włączonym zapłonie.

Post autor: cezarroo » sob kwie 05, 2014 08:11

Nie było raczej fabrycznego alarmu, ten który miałem zainstalowany zakładał poprzedni właściciel.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości