climatronik zmiana instalacji z OFF na ECON

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alpix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 24, 2012 13:41
Lokalizacja: Chojnów

climatronik zmiana instalacji z OFF na ECON

Post autor: alpix » sob mar 22, 2014 15:49

Witam jak w temacie zmienilem instalacje z off na econ i po tym zabiegu przestal dzialac wentylator nagrzewnicy klima sie odpala i zaczyna migac po chwili jak juz dziala wszystkie klapki dzialaja ale wentylator stoi nie jest zablokowany bo kreci sie lekko jak ruszam go reka i nie smierdzi spalenizna . dodam ze robilem swap z 2.0 na 2.8 i czy jest jakis przekaznik w bezpiecznikach ktory moze ta to odpowiadac i zostala jedna wtyczka 2-pinowa na wiazce od klimy . z gory dziekuje za pomoc i pozdrawaim ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

climatronik zmiana instalacji z OFF na ECON

Post autor: rysiektr » wt mar 25, 2014 01:46

Kolego porównaj schematy climatronica z off i econ a zobaczysz że różnic jest więcej niż tylko wiazka pod deska i panel. Chciałem u siebie takiego moda wykonać i miałem dokładnie ten sam problem co Ty. Po przeanalizowaniu schematów okazało się że musiałbym pruc jeszcze wiązkę pod maską bo tam też są różnice i o ile pamiętam to moduł sterowania wentylatorami jest inny więc dałem sobie z tym siana.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

alpix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 24, 2012 13:41
Lokalizacja: Chojnów

climatronik zmiana instalacji z OFF na ECON

Post autor: alpix » wt mar 25, 2014 23:49

Nie wiem jaka byla klima w aucie z ktorego jest ta wiazka silnika co mam ja bo kupilem ja z niemiec bede musial to sprawdzic



krzysiek1194
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 19:07

climatronik zmiana instalacji z OFF na ECON

Post autor: krzysiek1194 » czw kwie 03, 2014 14:06

siema panowie. podepne sie pod temat.
posiadam golfa 3 GTI 2.0 2E.
instalacje pod maska pod klime zrobił poprzedni właściciel targajac ja z vw vwnto.
pod maska jest ok. kostki są nawet wiecej niz terzeba ( tak sie mi wydaje) :) ale pozostało mi to wszystko podłączyć do klimatronika w środku i pozakładać sprężarke i reszte.
potrzebuje jakies info najlepiej ze zdjeciami jak to zrobić w środku pod deską jak podlączyć instalacje co do czego ogólnie.
"węże czujniki kostki kable"
i pytanie jak sprawdzić czy koles poprzedni wymienił sterownik w aucie na taki pod klime czy nie wymienił.
da sie to jakos poznać np. po kostce idącej do sterownika?



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

climatronik zmiana instalacji z OFF na ECON

Post autor: rysiektr » czw kwie 03, 2014 14:57

krzysiek1194 pisze:otrzebuje jakies info najlepiej ze zdjeciami jak to zrobić w środku pod deską jak podlączyć instalacje co do czego ogólnie.
poszukaj na forum, było o tym dużo, są schematy, generalnie nie ma problemu
krzysiek1194 pisze:i pytanie jak sprawdzić czy koles poprzedni wymienił sterownik w aucie na taki pod klime czy nie wymienił.
chodzi Ci o sterownik silnika ? Jeśli tak to nie ma tu różnicy w samochodach z klimą i bez, po prostu dopina się brakujące kable do kostki sterownika i po zabawie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości