Problem z licznikiem 1.9 TDi Mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek1211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z licznikiem 1.9 TDi Mk4

Post autor: tomek1211 » sob mar 22, 2014 13:54

Witam serdecznie.
Od pewnego czasu mam pewien problem a mianowicie wskazówka od temperatury oraz od paliwa mi wariuje. Paliwa ile by nie było to prawie za każdym razem pokazuje inną wartość. Natomiast wczoraj żona odpaliła auto i wskazówka temperatury wskoczyła na 90C (mimo zimnego silnika), po przejechaniu paru kilometrów wskoczyło na 130C i rosło dalej do momentu wejścia na symbol stopni C :) Na dodatek tego wszystkiego zauważyłem że rzadko ale jednak mruga mi podświetlenie wyświetlacza z godziną. Bardzo proszę o pomoc co może być nie tak czy tylko wymiana licznika mnie ratuje czy jednak coś innego siedzi w elektryce samochodu. Jeśli jest to licznik i trzeba będzie go wymienić to czy jest możliwość wymiany na licznik z MFA?

Mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam taki moduł komfortu (centralnego) nie wiem jak dokładnie to nazwać. Czy to ma coś wspólnego z licznikiem? Jeśli tak to przy wymianie na co lepiej wymienić FIS czy MFA?

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Tomek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem z licznikiem 1.9 TDi Mk4

Post autor: muszkatobiasz » ndz mar 23, 2014 12:35

miałem podobny przypadek i wina była w kostce od szybkościomierza przy skrzyni biegów w kostce zaśniedziały piny wystarczyło przeczyścić! ale warto sprawdzić wszystkie kostki



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Problem z licznikiem 1.9 TDi Mk4

Post autor: krissMK4 » pn mar 24, 2014 13:28

Ten komfort obsługuje tylko centralny zamek :) i ewentualnie ele lusterka , nic więcej sam taki posiadam (posiadałem) a z którego roku mk4 i jaki kod silnika ?


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości